Aranżacja pokoju nastolatka – to wcale nie musi być trudne!

21 grudnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Urządzanie pokoju dla dziecka nie jest łatwym zadaniem, i to nawet gdy urządzamy pokój dla niemowlaka czy kilkuletniego malucha i cały projekt możemy stworzyć, opierając się na naszym własnym guście i pomysłach, cała sprawa staje się jednak jeszcze bardziej skomplikowana w chwili, kiedy planujemy aranżację pokoju, w którym mieszkać ma nastolatek. Wystrój takiego pomieszczenia musi nie tylko podobać się dziecku, ale też spełniać funkcję praktyczną, warto więc zadbać o podstawowe elementy już na etapie projektowania.

POKÓJ DZIECIĘCY

Stwórz funkcjonalny projekt

Pokój dziecięcy jest pomieszczeniem o bardzo różnorodnych funkcjach – jest miejscem do odpoczynku, relaksu i nauki, ale też miejscem do spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi – które zazwyczaj trzeba uwzględnić w aranżacji pomieszczenia o stosunkowo niewielkiej powierzchni. Zamiast sięgać po standardowe rozwiązania, warto więc szukać tych, które pozwolą na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – świetnym przykładem są tu na przykład łóżka na antresoli, które zapewniają komfortowe miejsce do spania, a jednocześnie zostawiają sporo wolnego miejsca, które możemy wykorzystać, umieszczając w nim biurko lub dodatkowe szafki. Wybierając meble na zamówienie od producenta, jak meble Nizio, zyskujesz możliwość dopasowania ich do swoich potrzeb, nie rezygnując z jakości, trwałości i atrakcyjności designu.

Zadbaj o miejsce do nauki

Szkoła i nauka odrywają ogromną rolę w życiu każdego młodego człowieka, niezwykle ważne jest więc również zadbanie o właściwe warunki do odrabiania lekcji i zgłębiania swoich pasji. Solidne biurko z szufladami pozwoli na utrzymanie porządku i skuteczną organizację przyborów niezbędnych do nauki, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca na blacie, tak by zmieścił się na nim zarówno komputer, jak i miejsce na książki i zeszyty. Należy jednak pamiętać by biurko oraz krzesło dobrać właściwie do wieku oraz wzrostu dziecka, tylko w ten sposób zapewnimy dziecku możliwość utrzymania odpowiedniej pozycji siedzącej przy biurku – jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ nieprawidłowa postawa ma bardzo negatywny wpływ na kręgosłup, w dodatku niedopasowane meble mogą być po prostu mało komfortowe.

Pozwól dziecku mieć wpływ na wygląd pokoju

Wraz z wiekiem dzieci nabywają nowe zainteresowania, wyrabiają swój własny gust i zdobywają coraz większą niezależność – musimy o tym pamiętać urządzając pokój młodzieżowy. Możemy oczywiście zaplanować cały wystrój w najdrobniejszych elementach, jeśli jednak stworzymy go, uwzględniając tylko i wyłącznie naszą opinię, nie mamy żadnej gwarancji, że nasze dziecko podzieli nasz entuzjazm – warto więc taki wstępny projekt pokazać nastolatkowi i pozwolić na wyrażenie swojego zdania czy wprowadzenie w nim zmian. Jest to również świetne zajęcie pozwalające na kreatywne spędzenie razem czasu, oraz pokazanie dziecku, że cenimy sobie jego zdanie. W ten sposób stworzymy wnętrze, który będzie równie praktyczne, co atrakcyjne i komfortowe.

Stworzenie aranżacji pokoju nastolatka, która przypadnie naszemu dziecku do gustu, wcale nie musi być zadaniem niemożliwym do wykonania, nie musi być nawet szczególnie trudne, jeżeli przez cały czas będziemy pamiętać o tym, dla kogo przygotowujemy taki projekt. Współpraca w urządzaniu, wybieranie solidnych i jakościowych rozwiązań oraz uwzględnienie faktycznych potrzeb oraz zainteresowań dziecka jest tu kluczem do sukcesu!

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...