URODA I ZDROWIE

Aranżacja pokoju nastolatka – to wcale nie musi być trudne!

21 grudnia 2020, dodał: Redakcja

Urządzanie pokoju dla dziecka nie jest łatwym zadaniem, i to nawet gdy urządzamy pokój dla niemowlaka czy kilkuletniego malucha i cały projekt możemy stworzyć, opierając się na naszym własnym guście i pomysłach, cała sprawa staje się jednak jeszcze bardziej skomplikowana w chwili, kiedy planujemy aranżację pokoju, w którym mieszkać ma nastolatek. Wystrój takiego pomieszczenia musi nie tylko podobać się dziecku, ale też spełniać funkcję praktyczną, warto więc zadbać o podstawowe elementy już na etapie projektowania.

POKÓJ DZIECIĘCY

Stwórz funkcjonalny projekt

Pokój dziecięcy jest pomieszczeniem o bardzo różnorodnych funkcjach – jest miejscem do odpoczynku, relaksu i nauki, ale też miejscem do spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi – które zazwyczaj trzeba uwzględnić w aranżacji pomieszczenia o stosunkowo niewielkiej powierzchni. Zamiast sięgać po standardowe rozwiązania, warto więc szukać tych, które pozwolą na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – świetnym przykładem są tu na przykład łóżka na antresoli, które zapewniają komfortowe miejsce do spania, a jednocześnie zostawiają sporo wolnego miejsca, które możemy wykorzystać, umieszczając w nim biurko lub dodatkowe szafki. Wybierając meble na zamówienie od producenta, jak meble Nizio, zyskujesz możliwość dopasowania ich do swoich potrzeb, nie rezygnując z jakości, trwałości i atrakcyjności designu.

Zadbaj o miejsce do nauki

Szkoła i nauka odrywają ogromną rolę w życiu każdego młodego człowieka, niezwykle ważne jest więc również zadbanie o właściwe warunki do odrabiania lekcji i zgłębiania swoich pasji. Solidne biurko z szufladami pozwoli na utrzymanie porządku i skuteczną organizację przyborów niezbędnych do nauki, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca na blacie, tak by zmieścił się na nim zarówno komputer, jak i miejsce na książki i zeszyty. Należy jednak pamiętać by biurko oraz krzesło dobrać właściwie do wieku oraz wzrostu dziecka, tylko w ten sposób zapewnimy dziecku możliwość utrzymania odpowiedniej pozycji siedzącej przy biurku – jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ nieprawidłowa postawa ma bardzo negatywny wpływ na kręgosłup, w dodatku niedopasowane meble mogą być po prostu mało komfortowe.

Pozwól dziecku mieć wpływ na wygląd pokoju

Wraz z wiekiem dzieci nabywają nowe zainteresowania, wyrabiają swój własny gust i zdobywają coraz większą niezależność – musimy o tym pamiętać urządzając pokój młodzieżowy. Możemy oczywiście zaplanować cały wystrój w najdrobniejszych elementach, jeśli jednak stworzymy go, uwzględniając tylko i wyłącznie naszą opinię, nie mamy żadnej gwarancji, że nasze dziecko podzieli nasz entuzjazm – warto więc taki wstępny projekt pokazać nastolatkowi i pozwolić na wyrażenie swojego zdania czy wprowadzenie w nim zmian. Jest to również świetne zajęcie pozwalające na kreatywne spędzenie razem czasu, oraz pokazanie dziecku, że cenimy sobie jego zdanie. W ten sposób stworzymy wnętrze, który będzie równie praktyczne, co atrakcyjne i komfortowe.

Stworzenie aranżacji pokoju nastolatka, która przypadnie naszemu dziecku do gustu, wcale nie musi być zadaniem niemożliwym do wykonania, nie musi być nawet szczególnie trudne, jeżeli przez cały czas będziemy pamiętać o tym, dla kogo przygotowujemy taki projekt. Współpraca w urządzaniu, wybieranie solidnych i jakościowych rozwiązań oraz uwzględnienie faktycznych potrzeb oraz zainteresowań dziecka jest tu kluczem do sukcesu!

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy depilatory laserowe do uż. domo…
Miałam kiedys taki depilator ;) Ahh te czasy ;) Bolało ;) Dzisiaj jednak wolę...
Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...