Aplikacje potrzebne w podróży – nasze TOP 10!

29 lipca 2019, dodał: junowak

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

W wakacyjnych przygotowaniach można się zagubić. Całe szczęście – na pomoc przychodzi technologia. Przedstawiamy Wam must-have wakacyjnych aplikacji. Z nimi sprawdzicie pogodę, nocleg, dojazd a także spakujecie się i zjecie obiad w dobrej restauracji.

 

  • 1. AccuWeather

Aplikacja pokaże aktualną pogodę w miejscu, w którym akurat się znajdujemy, poinformuje o poziomie alergenów w powietrzu, przypomni o zabraniu kurtki czy parasola, a także ostrzeże Nas przed zbliżającą się burzą.Aplikacja przyda się podczas planowania wycieczek górskich czy wyjazdów rowerowych.

  • 2. Maps.ME

Aplikacja do nawigacji. Po pierwsze działa w trybie offline, więc do jej uruchomienia nie potrzebujemy dostępu do internetu. Po drugie jej mapy są bardzo szczegółowe i uwzględniają nawet mało widoczne leśne ścieżki.Poza podstawowymi opcjami z poziomu aplikacji wyszukamy hotele, atrakcje turystyczne czy punkty medyczne. Zamówimy też taksówkę czy ubera. Twórcy Maps.ME zadbali również o możliwość zapisywania ulubionych miejsc w pamięci telefonu. Aplikacja działa na całym świecie, także w języku polskim.

  • 3. Camping.Info

To ciekawa propozycja tak dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych fanów tej formy spędzania czasu. Aplikacja działa na zasadzie wyszukiwarki. Dzięki wbudowanej funkcji GPS w bardzo prosty sposób odszukamy campingi w naszym pobliżu. Z Camping.Info dowiemy się też podstawowych informacji o wybranym przez nas campingu, sprawdzimy oceny klientów, przejrzymy galerię zdjęciową czy przejdziemy na stronę internetową miejsca. Aplikacja działa w trybie offline (Europa) oraz posiada wbudowaną nawigację.  

 

  • 4. XE Currency

To aplikacja do przeliczania walut. Dzięki niej w łatwy sposób sprawdzimy obecne kursy euro, dolara czy funta i obliczymy ich równowartość w polskich złotych.

  • 5. izi.TRAVEL

Aplikacja oferuje wycieczki audio w ponad 900 miastach na całym świecie, a także wycieczki audio w najlepszych muzeach. Możesz wcześniej pobrać wycieczki, aby móc je ponownie sprawdzić bez Internetu. Aplikacja oferuje wycieczki we wszystkich językach.

  • 6. CheckMyTrip

Aplikacja niezbędna dla każdego, kto wybiera się w podróż samolotem. Pozwala na bieżąco poznać wszystkie zmiany związane z lotem. Nie będziecie mieć żadnej wymówki, jeśli spóźnicie się na samolot! Na aplikacji w każdej chwili można sprawdzić stan swojej rezerwacji podając jej numer.

 

  • 7. PackMeApp

Apka dedykowana użytkownikom systemu Android, tak w telefonach jak i tabletach. Poza podpowiedziami co ze sobą zabrać aplikacja umożliwia sporządzanie, zapisywanie i przetwarzanie list pakunkowych, przez co wybierając się ponownie w podróż można skorzystać z uprzednio wykonanej listy odhaczając kolejne pozycje z listy.

  • 8. Packing Pro

Przeznaczony dla iPhone’ów i iPadów. To rozbudowany program, który ułatwia pakowanie biorąc pod uwagę logistykę podróży i porządek w walizce, tak by zawsze mieć pod ręką to co może okazać się potrzebne. Poza bagażem aplikacja przypomina o tym co musimy zrobić przed wyjściem z domu, pracy jak np. komunikaty zakręć zawór wody, upewnij się że alarm został włączony itd. Listy z aplikacji można łatwo eksportować np. na skrzynkę e-mail.

  • 9. OpenTable

Aplikacja pokazuje Ci restauracje w okolicy i pozwalają zarezerwować w nich stolik bez konieczności odbywania niezdarnej rozmowy telefonicznej. Dodatkowy plus? Dzięki OpenTable możesz z wyprzedzeniem sprawdzić menu wybranej restauracji, a dzięki temu na miejscu szybko i pewnie złożyć zamówienie.

  • 10. KAYAK

Jedna z najbardziej popularnych internetowych usług turystycznych na świecie w aplikacji mobilnej . Dzięki niej możemy sprawdzić szczegóły tanich lotów, miejsce do spania w ostatniej chwili, czy wynająć najtaniej samochód. Ale szczególnie podoba nam się funkcja Explore, która przedstawia ceny do różnych miejsc na mapie świata. Jeśli chcesz rozplanować podróż oszczędnie, KAYAK ułatwi Ci to zadanie.

Pozostaje tylko pobrać i nie martwić się – wakacyjny urlop będzie udany! A Wy, polecacie jakieś aplikacje? Dajcie znać w komentarzu!

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...