URODA I ZDROWIE

Alkomat i leczenie alkoholizmu

6 listopada 2019, dodał: Redakcja

Tam gdzie zagrożeniem jest alkoholizm z pomocą przyjść może… alkomat.

 

Nowoczesny alkomat

 

Alkoholizm to choroba w której traci się kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu. Alkoholik spożywa alkohole codziennie, kierowany przymusem zarówno o charakterze psychicznym jak i fizycznym. Niestety choroba ta w sposób destrukcyjny zmienia stan zdrowia osoby uzależnionej. Mało tego, niszczy ona relacje personalne – nawet z najbliższą rodziną. Demoluje także wypracowany latami status społeczny chorego.

Alkomat to małe elektroniczne urządzenie, które bada stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie to może być wykorzystywane do zbierania informacji na temat nawyków alkoholowych. Na bazie historii badania spożycia mogą być tworzone analizy, które mogą być pomocne specjalistom od uzależnień czy nawet lekarzowi (skierowanie na odwyk).

Zatem warto, aby alkomat był w domach osób zagrożonych i dotkniętych alkoholizmem. Do monitorowania własnych nawyków alkoholowych jak i najbliższych.

alkotester-pl-typowy-zestaw.png

Typowy zestaw z alkomatem

W przypadku uzależnienia alkomat stanowić może element grywalizacji w walce z nałogiem. Grywalizacja to najnowszy trend w różnych działaniach grupowych, w celu zwiększenia zaangażowania osób wykonujących określone zadania. Przykładowo osoby zwalczające swój alkoholizm, w ramach wzajemnej rywalizacji, walczą między sobą o jak największą ilość dni trzeźwych. Wyniki z ekranu alkomat „dokumentują” wyniki. Rywalizować mogą nawet same z sobą, z własnymi wynikami z przeszłości.

Alkomat dostarcza zaś twardych, nie zaś subiektywnych, danych z organizmu (u uzależnionego występuje tolerancja na alkohol, co oznacza że konieczne są coraz większe dawki do osiągnięcia upojenia).

 

Alkoholowy zespół odstawienny jest niekomfortowy – to drżenie języka, powiek i dłoni, nudności lub wymioty, tachykardia, wzrost ciśnienia, pobudzenie psychoruchowe, bóle głowy, zaburzenia snu, złe samopoczucie lub osłabienie, halucynacje wzrokowe, dotykowe lub słuchowe, majaczenie a nawet napady padaczkowe. Dane z alkomatu stanowić mogą swoistą nowoczesną, technologiczną kotwicę w leczeniu alkoholizmu. Informującą, monitorującą i motywującą.

Szeroka alkomatów w sklepie internetowym Alkotester.pl. W korzystnej cenie. Wysyłka nawet tego samego dnia.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...