Resurfacing twarzy – efekty i wskazania do wykonania peelingu laserowego

30 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej oferuje usługę peelingu laserowego. Co kryje się za tym pojęciem? Resurfacing, bo tak również bywa nazywany, to nowatorski zabieg dermatologiczny, mający na celu złuszczenie i rewitalizację cery, walkę z trądzikiem i niedoskonałościami, a także wygładzenie i znaczne ujędrnienie skóry. Jest to alternatywa dla peelingów chemicznych, która zdobyła serca tysięcy osób ze względu na wysoką skuteczność i wyraźne efekty. Co więc warto wiedzieć o peelingu laserowym? 

Na czym polega zabieg peelingu laserowego?

Coraz popularniejszym zabiegiem, oferowanym przez liczne gabinety medycyny estetycznej jest peeling laserowy, który wykonuje się w przypadku rozmaitych niedoskonałości i kłopotów związanych z cerą. Świetnie sprawdza się jako metoda wygładzenia i poprawy jędrności, pozwala wyrównać koloryt cery i znacząco zwęzić pory, ponadto rewitalizuje skórę i poprawia jej strukturę. Resurfacing stosuje się z powodzeniem również w celu zwalczania stanów zapalnych i podrażnień skóry, a także do regulowania działania gruczołów łojowych. To nie wszystko! Peeling laserowy świetnie sprawdza się nie tylko w problemach ze skórą, ale także z włosami. Zapobiegając przesuszaniu się skóry na głowie, pomaga, chociażby w walce z łupieżem.

Resurfacing – jak przebiega zabieg?

Zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia w postaci lasera frakcyjnego, stąd alternatywna nazwa peeling frakcyjny. Trwa on od kwadransa do pół godziny w przypadku samej twarzy i drugie tyle, jeśli zabieg obejmuje także okolice szyi i dekoltu. Podczas wykonywania peelingu laserowego można odczuwać lekkie pieczenie, następnie zaś przez pierwsze dwa-trzy dni skóra twarzy może być lekko zarumieniona, nie powoduje jednak dyskomfortu. Maść znieczulająca, nakładana na skórę przed zabiegiem sprawia, że jest on niemal całkiem bezbolesny.

Peeling laserowy – wskazania do zabiegu

Peeling frakcyjny poleca się przede wszystkim tym osobom, które borykają się z rozszerzonymi porami i trądzikiem, w przypadku kłopotów z niedoskonałościami, zanieczyszczoną cerą, czy też przebarwieniami. Rewelacyjne efekty daje również w walce ze stanami zapalnymi, stanami wirusowymi i bakteryjnymi. Peeling laserowy pozostawia skórę odświeżoną, ujędrnioną, pełną blasku i z wyraźnie pomniejszonymi oznakami starzenia. Z tego względu poleca się go także osobom, które walczą z przebarwieniami, powstałymi w wyniku kłopotów hormonalnych, nadmiernego opalania się, a także skutkami źle dobranej antykoncepcji, bądź ciąży i okresie karmienia piersią.

Jakich efektów po peelingu laserowym można się spodziewać?

Niezwykła skuteczność zabiegu sprawia, że na peeling laserowy decyduje się coraz więcej osób, które zmagają się z różnymi problemami skórnymi. Efekty zabiegu są bowiem nie tylko trwałe, ale też spektakularne. Skóra po resurfacingu jest idealnie gładka, o wyrównanym kolorycie. Znikają lub w najgorszym wypadku wyraźnie zmniejszają się wszelkie przebarwienia i niedoskonałości. Średnio po miesiącu zauważyć można zwiększenie się poziomu gęstości skóry, co objawia się w postaci mocno odmłodzonym wyglądzie, poprawie jędrności i napięcia. Zabieg należy powtórzyć, w zależności od indywidualnych predyspozycji, od dwóch do pięciu razy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu peelingu laserowego

Niestety, podobnie, jak i w przypadku większości zabiegów kosmetycznych, również peeling laserowy ma pewne przeciwwskazania przed jego wykonaniem. Oto one:

  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • ciąża lub karmienie piersią
  • terapia retinoidem
  • przyjmowanie preparatów zwiększających wrażliwość na światło
  • aktywne stany zapalne
  • wyjątkowo wrażliwa i sucha cera
  • predyspozycje do tworzenia się blizn

Artykuł powstał we współpracy z skopia-ec.pl