Olej z żywokostu na stawy i kości – lecznicze właściwości dla zdrowia

22 czerwca 2018, dodał: Małgorzata Kopeć
Artykuł zewnętrzny

Cudowny wyciąg roślinny znalazł szerokie zastosowanie w medycynie ludowej. Jest niezastąpiony w wielu dolegliwościach i wciąż zadziwia swoimi właściwościami. Zobaczcie sami co można z niego wytworzyć.

 

Dawne wykorzystywanie

Za czasów medycyny ludowej żywokost stosowany był do pielęgnacji oraz leczenia skóry.  Posiada on dużą ilość alatoniny, czyli substancji leczniczej regenerującej komórki. Dlatego idealnie nadaje się do gojenia ran, zapobieganiu tworzenia się i leczenia blizn. Za dawnych czasów żywokost był wykorzystywany jako herbata do leczenia wszelakich problemów z żołądkiem, bolesnych miesiączek, uporczywego kaszlu, a nawet do bólów w klatce.

herbata

Dzisiejsze zastosowanie

Po wielu latach kiedy medycyna rozwinęła się nie do poznania żywokost nadal znajduje w niej swoje zastosowanie. Pozwala on zmniejszyć stany zapalne skóry oraz  utrzymać ją piękną i zdrową. Bardzo często używany jest w masażach na bóle pleców i kręgosłupa. Dodatkowo może być on środkiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz pomagać przy urazach kości.  Świetnie poradzi sobie z wysypką, zadrapaniem i ukąszeniem.

Różnica między stosowaniem żywokostu dawniej, a dzisiaj jest taka, że nie zalecane jest jego spożywanie. Może on uszkodzić wątrobę doprowadzając nawet do śmierci.

Stosowanie żywokostu zewnętrznie i miejscowo jest całkowicie bezpieczne.

masaz

Zastosowanie

  • Leczy wysypki skórne

Doszczętnie zniszczy wszelkie wysypki czy wypryski.  Należy jednak zachować ostrożność przy stosowaniu go na głębokie rany, gdyż może uszkodzić skórę i spowodować infekcję.

  • Okład na rany

Bez problemu można stosować okłady z żywokostu na czyraki, rany które długo się goją, czy podrażnienia.  Można kupić gotowe okłady lub przygotować je samemu.

Wymieszaj:


– 4 filiżanki drobno posiekanych liści oraz łodyg z żywokostu

– 1/4 filiżanki oleju jojoba lub migdałowego lub oliwy z oliwek

Owiń olej w bawełnianą szmatkę i zamroź. Stosuj okład co 30 minut.

  • Złamane kości

Jeżeli masz uszkodzone kości, mięśnie lub więzadła to wystarczy, że nałożysz na skórę okład co przyspieszy gojenie.

okład

Przepisy na olej

Sposób I

Do słoika wlej 500 ml. Następnie dorzuć 50 g rozdrobnionego korzenia żywokostu. Słoik wstaw do garnka z wodą tak jak do pasteryzacji. Po 30 minutach wyłącz palniki zamieszaj olej w słoiku.  Pozostaw wszystko na noc, a rano podgrzej ponownie. Po wszystkim przecedź i przelej w mniejszy słoik.

Sposób II

Zaparz dwie szklanki siekanych liści żywokostu w 4 szklankach rozgrzanej wcześniej oliwy z oliwek.  Gotuj na małym ogniu ok 110 stopniach przez 2 -3 tygodnie. Po całym procesie odcedź olej i przelej do suchej butelki.

olej

 

Złóż telefoniczne zamówienie u dystrybutora:

605 335 855

Polub nas na FACEBOOKU