Przepisy na drożdżowe maseczki i kuracja oczyszczająca z toksyn
Jednym z podstawowych składników babcinej kosmetyczki były drożdże. Nie tylko, jak głosi przysłowie rośnie się jak na drożdżach ale również pięknieje. Ich zalety, podobnie jak mleka koziego znały już starożytne kobiety. Teraz też to działa.
Drożdże ze względu na bogactwo witamin i minerałów mają duży potencjał pielęgnacyjny i leczniczy. Działają odżywczo, wzmacniająco oraz regeneracyjnie.
Drożdże są też domowym kosmetykiem, niedocenianym i niezastąpionym w pielęgnacji cery tłustej. Zawierają dużo korzystnych dla skóry witamin z grupy B i sole mineralne. Świetnie też działają na stan nerwów. Stosowane w postaci maseczek albo napoju drożdżowego wygładzają skórę, oczyszczają z wągrów i wyprysków.
Drożdżowe kuracje dla zdrowia i urody
Kuracje oczyszczającą organizm z toksyn (zmęczenie, nieświeża cera) prowadzimy przez około 4 tygodnie. Codziennie pijemy napój: grudkę drożdży wielkości orzecha włoskie go zalewamy wrzącym mlekiem lub wrzącą wodą ewentualnie dodajemy miód i pijemy. Woda musi być bardzo gorąca, aby „zabić drożdże” bo inaczej spowodowałyby ubytek z naszego organizmu pewnych witamin.
Maseczka z drożdży – sposób na trądzik
1/4 kostki drożdży piekarskich wymieszaj z łyżeczką ciepłego mleka. I tyle. Oto cała tajna receptura. Powstała maseczka na twarz, ale także maseczka na dekolt i plecy. Możesz ją nałożyć wszędzie tam, gdzie pojawiły się problemy. Wystarczy 10 minut, a później zwykłe mycie ciepłą wodą.
Maseczka z drożdży dla włosów z tendencją do szybkiego przetłuszczania się
Drożdże hamują łojotok (poprzez regulowanie pracy gruczołów łojowych), który sprawia, że włosy stają się tłuste. Tym razem będziemy potrzebować kostki drożdży piekarniczych, którą należy połączyć ze szklanką mleka. Powstałą papkę musimy rozprowadzić na włosach na około trzydzieści minut przed umyciem włosów. Po upływie czasu maseczkę należy usunąć z włosów, a następnie umyć je szamponem przeznaczonym do włosów przetłuszczających się.
Kąpiel drożdżowa-chwila relaksu dla ciebie
Pół kilograma drożdży rozpuścić w niewielkiej ilości wody, po czym roztwór wlać do wanny. Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż pół godziny. Ciało spłukać ciepłym prysznicem. Zabieg ten wspomaga leczenie chorób skóry (łuszczycy, trądziku), łagodzi dolegliwości porażenia nerwów. Poprawia również samopoczucie przy ogólnym wyczerpaniu organizmu oraz w chorobie Parkinsona i stwardnieniu rozsianym. Kąpiel drożdżowa polecana jest też osobom nadpobudliwym, cierpiącym na bezsenność.