Groźny fluor: czy powoduje raka kości?

23 marca 2011, dodał: ilona.sonta
Artykuł zewnętrzny


Groźny Fluor

W wielu źródłach informacji możemy się dowiedzieć, że fluor charakteryzuje się bardzo wysoką toksycznością. Pierwiastek ten, jest bardzo nie przyswajalny przez komórki ciała. Powyżej dawki dziennej 0,15mg jest silnie trujący. To, że fluor jest trucizną przeczytamy także na każdym opakowaniu past do zębów, ale tylko i wyłącznie na pudełku. Na podstawie przypisu z 1997 r. obowiązkowe są etykiety z ostrzeżeniem. Substancja ta w paście do zębów nie jest nam wcale potrzebna. Fluor jest najbardziej aktywnym chemicznie pierwiastkiem.

Fluor wykorzystuje się m. in. do produkcji:

  • teflonu
  • freonów
  • past do zębów
  • trutek na insekty
  • leków psychotropowych

Coraz częściej mamy do czynienia u dzieci z osteoporozą przedszkolną. Skutkiem tego jest podawanie dzieciom profilaktycznie fluoru w postaci tabletek, kropli, a także specjalnych past z dużą zawartością tego pierwiastka. Mało rodziców pamięta, że jeszcze dodatkową porcję fluoru zamiast leków dziecko otrzymuje podczas codziennego mycia zębów. Nie powinno się dostarczać dziecku nadmiernych dawek fluoru. Powoduje to  zaburzenia tkanki kostnej i zębowej. Ponieważ, fluor wypiera wapń z kości. I tak zmieniona chemiczna struktura tkanki kostnej ma gorsze parametry i w konsekwencji zamiast spadku liczby próchnicy, powoduje spadek wapnia z organizmu czyli osteoporozę.


Belgia przecz z toksynami

Pierwszym krajem, który zainteresował się funkcjonalnością fluoru, była Belgia. Zabrania się tam stosowanie fluoru w postaci wyżej wymienionych. Które jeszcze kilka lat przed, były zalecane przez dentystów. Obecnie, są wycofane i zakazane ze sprzedaży, uznane za szkodliwe dla zdrowia fizycznego i psychicznego. UNICEF ogłaszał w 1999r., że świat nie był wystarczająco poinformowany o tym, że fluor jest trujący szczególnie dla dzieci, ponieważ młody organizm wchłania więcej fluoru niż organizm dorosłego człowieka. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zdobywcy Nagrody Nobla w Medycynie i Chemii ostrzegali przed groźnym fluorem. Są kraje gdzie oprócz Beligii, jest również zakazane fluorowanie wody w Danii, Szwecji, Holandii i Niemczech. Państwa te, wstrzymały przeprowadzanie eksperymentów na populacji ludzkiej.

Belgia to jedyne w tej chwili państwo, które w pełni zakazuje stosowania fluoru, ale historia pokazuje, że jeżeli jeden z krajów członkowskich zakazuje jakiś nie bezpeicznych materiałów, reszta Europy powoli się do tego dopasowuje.

Wady i zalety fluoru

W łagodnych przypadkach przedawkowania fluoru, pojawiają się białe plamy na zębach w poważniejszych, szkliwo ciemnieje i odłamuje się.
Fluoroza to proces, którego nie da się odwrócić. Jest to bez wątpienia choroba. Dotyka ona szczególnie dzieci. Fluoroza może wystąpić nawet u 80% dzieci w regionach w których fluorkuje się wodę. Zalet fluor ma bardzo mało, istnieją pewne badania, które stwierdziły, że jego zastosowanie ma znaczenie w tworzeniu szkliwa, a tym samym w zapobieganiu próchnicy. Nadmiar fluoru powoduje nadmierne spustoszenie w organizmie człowieka. Chociażby wcześniej już wspomnianą fluoryzację. Wychwytują wapń z kości, co prowadzi do odwapnienia. Przechwytuje magnez z surowicy krwi, doprowadzając do niedoboru tego pierwiastka, który jest niezmiernie ważny w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka.

Często zmienia się kierunek wzrostu dziecka, kształt zębów i ich barwa, zgrubienia i zesztywnienia stawów, tworzenie się narośli kostnych na stopach, może nawet wywołać raka kości. Działa bardzo szkodliwie na wydzielanie enzymów co w rezultacie doprowadza do zaburzeń pracy tarczycy, trzustki i nadnerczy. U dzieci negatywnie działa na system nerwowy i odpornościowy. Może powodować zmęczenie, obniżenie umiejętności uczenia się i małe depresje. U osób starszych choroby reumatyczne, przedwczesne starzenie się. Fluor blokuje również wchłanianie magnezu przez organizm a u kobiet w ciąży może prowadzić do uszkodzenia płodu. Często duża ilość fluoru jest skutkiem alergii. Zaletą jest, że powierzchnia zębów w rzeczywistości faktycznie staje się mocniejsza, ale sama konstrukcja zęba staje się krucha. Pomimo tych wszystkich konsekwencji jego działania, jest stosowany w pastach jako idealny i skuteczny w niszczeniu próchnicy i tym samym cieszy się dużą popularnością promowany w reklamach telewizyjnych past do zębów.

Co na to Polscy naukowcy

Śląska Akademia Medyczna przeprowadziła badania, które dowiodły, że nadmiar fluoru, który jest szczególnie odnajdywany w dużych aglomeracjach miejskich, działa szkodliwie nie tylko na zęby ale na stan zdrowia. Nie powinien on być stosowany w wodzie pitnej. Nikt w Polsce  oprócz Śląskiej Akademii Medycznej nie zajął się tą sprawą, lekarze i stomatolodzy umywają ręce.

Jak się bronić przed działaniem fluoru

Obecnie fluor, jest wszędzie w glebie, wodzie i powietrzu. Nieustannie jesteśmy nim zatruwani. Fluor szczególnie wydalają w powietrze fabryki huty żelaza, miedzi, cynku, stali i aluminium, przemysł ceramiczny, cegielnie, huty szkła oraz przemysł naftowy. Aby obronić się przed szkodliwym działanie fluoru możemy do gleby dodać soli, glinu lub wapnia. Wodę od fluoryzować za pomocą filtrów z fosforanu żelaza-glinowego. Specjalne urządzenia pozwalają hamować emisje pyłowe już w przewodach kominowych fabryk. Mimo tylu niebezpieczeństw wynikających z łatwego przedawkowania fluoru w wodzie, w niektórych okolicach naszego kraju dodaje się fluoru do sieci wodociągowej. W ten sposób chroni się dzieci, młodzież i dorosłych przed próchnicą. Bogata szczególnie we fluor jest herbata. Zawartość fluoru w herbacie warunkuje sposób jej przyrządzania. Gdy herbata ,,naciąga” 5 minut
osiąga zazwyczaj najlepszy aromat i smak. 1 szklanka tego aromatycznego napoju zawiera ok. 0,2 mg fluoru. Musimy uważać i nie pić zbyt mocnej herbaty. W 100 g suchych listków takich gatunków, znajduje się od 10,25 do 5,25mg fluoru. Przeciętne pożywienie dostarcza człowiekowi 0,8 mg fluoru dziennie.

Fluor to bezdyskusyjnie trucizna. Używa się go przecież do trutek na insekty. Jest też głównym składnikiem leków psychotropowych. Wiele środków uspokajających, zawiera w sobie fluor. Już niewielkie stężenie soli fluoru wystarczy, by znacznie spowolnić reakcje sensoryczne i umysłowe człowieka.

Granica między bezpieczną dawka a toksyczną jest bardzo śliska. Z pożywieniem możemy przyjmować od 0,25 do 0,35 mg fluoru. Możemy więc stwierdzić, jak w rzeczywistości pełna sprzeczności może być pozornie prosta sprawa, jak używanie fluorku. Jednak to co opisałam w artykule to tylko podstawa wszystkich informacji o fluorze. Wszyscy się ze mną zgodzą, że gdyby fluor był nam potrzebny w takich ilościach to znajdywał by się w mleku matki. Tymczasem otrzymujemy go w 0,01ppm to jest dawka prawie sto razy mniejsza niż w wodzie fluorowanej. Większość wie, że używanie fluoru jest nie bezpieczne ale czy użyteczny? Jeśli nie jest, to dlaczego znajduje się on w wielu składnikach. Odpowiedzieć na to pytanie jest niezmiernie trudne.

Jeśli chcieli byście się więcej dowiedzieć o szkodliwym działaniu fluoru zaprasza na różnego rodzaju fora dyskusyjne, strony internetowe które są prowadzone przez amerykańskie instytucje. Autentyczne przypadki przedstawiające szkodliwość fluoru wśród ludności Stanów Zjednoczonych.

Ilona Sońta

Na podstawie:http://www.naturalhealingtoday.com,http://www.bioter.pl,http://wygrajzrakiem.net.pl, http://cudownediety.blogspot.com

Zobacz również:

  1. Dieta antyrakowa
  2. Jak rozpoznać raka?
  3. Najgroźniejszy tłuszcz świata
  4. Czy mięso zabija?