URODA I ZDROWIE

5 zalet fotelików samochodowych z przedziału 9-25 kg

5 czerwca 2020, dodał: Redakcja

Fotelik do samochodu występuje w różnych kategoriach wagowych i często zastanawiamy się który z nich będzie odpowiedni dla naszego dziecka. Co zatem powinno wpłynąć na podjęcie naszej decyzji? Poznajmy 5 zalet jakie posiada fotelik 9-25 kg.

Foteliki 9-25 kg dedykowane są dla dzieci od około roku, aż do ukończenia 5 lat. Jest to okres, kiedy jego budowa anatomiczna intensywnie się zmienia. Rodzicom wówczas ciężko dopasować fotelik. Z tym problemem doskonale poradzili sobie producenci, oferując modele w przedziale 9-25 kg, które pozwalają na przewożenie dziecka w bezpieczny sposób, aż do momentu, kiedy dorośnie do fotelika z ostatniego przedziału. Przyjrzyjmy się tej kategorii wagowej i poznajmy jej zalety.

Fotelik tyłem do kierunku jazdy

Foteliki samochodowe z tego przedziału wagowego pozwalają na przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy. Jest to najlepszy sposób podróżowania, który podczas wypadku chroni małego pasażera. Niezależne badanie potwierdzają teorię, że fotelik RWF zapewnia 5-pięciokrotnie wyższy poziom bezpieczeństwa.

Fotelik samochodowy 9-25 kg – sposób montażu

Decydując się na zakup fotelika samochodowego w kategorii 9-25 kg nie musimy się zamartwiać, że będzie on pasował jednie do jednego auta. Większość modeli w tej kategorii montowana jest za pomocą pasów samochodowych. Jednak dobre foteliki 9-25 kg można montować, aż na trzy różne sposoby.

Pierwszy z nich to pasy bezpieczeństwa znajdujące się w każdym aucie, drugi to system ISOFIX, a trzeci to Top Tether. Aby uzyskać jak najwyższy poziom bezpieczeństwa rekomendujemy montaż na systemie Isofix jednocześnie z Top Tether.

Produkty te zazwyczaj są kompaktowe, dzięki czemu pasują do różnej wielkości samochodów.

Możliwość regulacji

Fotelik dla dziecka tej kategorii wagowej jest przeznaczony zarówno dla roczniaków, jak i przedszkolaków. Muszą zatem posiadać możliwość odpowiedniej regulacji, aby dopasować ją odpowiednio do jego wzrostu.

Dobre foteliki 9-25 kg, posiadają zagłówek z regulacją wysokości oraz pasy bezpieczeństwa, które również można odpowiednio wyregulować.

Zdarza się, że mały pasażer podczas podróży ucina sobie drzemkę, dlatego też wielu producentów proponuje możliwość regulacji pochylenia oparcia. Rodzice, którzy dość często muszą podróżować z pewnością docenią takie rozwiązanie.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Większość fotelików dopuszczonych do sprzedaży przechodzi szereg testów.

Modele, które je przeszły są zdecydowanie bezpieczniejsze od pozostałych. Część producentów oddaje swoje produkty do udziału w niezależnych testach bezpieczeństwa, takich jak ADAC czy TEST PLUS. Ten ostatni dotyczy wyłącznie foteli RWF.

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest dla nas priorytetem, więc podczas zakupu koniecznie zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas model posiada stosowne atesty i przeszedł testy zderzeniowe.

Dłuższy okres użytkowania

Decydując się na zakup fotelika samochodowego 9-25 kg mamy pewność, że nasz mały pasażer pojeździ w nim dłużej, niż w modelu 9-18 kg. Jest to niewątpliwa zaleta w przypadku dzieci, które urodziły się z większą masą ciała. Dopiero po osiągnięciu 25 kilogramów będziemy zmuszeni do zmiany na kolejną kategorię wagową, co przekłada się poniekąd na oszczędność. Jedno jest pewne, fotelik 9-25 kg w wersji RWF jest zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem, niż zbyt wczesne przesadzenie dziecka do ostatniej kategorii.

Rekomendujemy jednak, aby wybierać foteliki z jak najmniejszym przedziałem wagowym, gdyż są one dopasowane do wzrostu i wagi dziecka co przekłada się na bezpieczeństwo podczas podróży.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

pozycjonowanie
Co do marketingu internetowego to warto rozpocząć współpracę z naprawdę godną uznania agencją reklamową...
Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...