5 wskazówek, jak wybrać idealną lodówkę – Lodówka z kostkarką czy bez?

31 grudnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Lodówka to podstawowy sprzęt w każdej kuchni, bez którego nie obejdzie żadne gospodarstwo domowe. Kupuje się ją średnio raz na kilka, a czasami nawet kilkanaście lat, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru modelu warto wziąć pod uwagę praktyczne wskazówki. Lodówka z kostkarką czy bez? Jedno czy dwudrzwiowa? Sprawdź, która będzie najlepsza do Twojej kuchni!

mieszkanie

  1. Energooszczędna lodówka
  2. Liczy się rozmiar
  3. Lodówka z kostkarką dla większej wygody
  4. Nie zapomnij o designie
  5. Funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Poszukując nowej lodówki, należy skupić się nie tylko na jej funkcjach, ale również wyglądzie, energooszczędności oraz zastosowanych technologiach. Na tym sprzęcie nie warto oszczędzać – inwestycja w dobrej jakości lodówkę zdecydowanie się opłaci.

Energooszczędna lodówka

Jednym z najważniejszych parametrów lodówki jest jej energooszczędność. Lodówka to sprzęt, który działa non stop, bez przerwy, dlatego powinna charakteryzować się jak najmniejszym zużyciem prądu. Odpowiadają za to nie tylko użyte do produkcji technologie, ale również poprawne użytkowanie i ustawienie sprzętu. Im wyższa klasa energetyczna lodówki, tym mniej prądu zużyje ona w ciągu roku, co realnie przełoży się na wysokość rachunków za energię elektryczną. W większości przypadków warto zainwestować w urządzenie energooszczędne, pomimo, że zwykle jest droższe od swoich „prądożernych” odpowiedników, ponieważ jednorazowa inwestycja w taką lodówkę przyniesie korzyści finansowe w postaci oszczędności przez cały okres jej używania.

Liczy się rozmiar

Coraz częściej zdarza się, że nawet w niewielkich mieszkaniach, w których kuchnia zajmuje zaledwie kilka metrów, pojawiają się duże lodówki dwudrzwiowe side by side. To dlatego, że te sprzęty są zwykle bardzo pojemne i funkcjonalne, a miejsce, jakie zajmują w kuchni, w rzeczywistości i tak nie zostałoby inaczej wykorzystane. Lodówki dwudrzwiowe podzielone są na dwie części, z których jedna to chłodziarka, z druga – zamrażarka. Komfortowe w użytkowaniu modele w zamrażalniku posiadają również specjalny moduł, który sam wytwarza kostki lodu. Podział na część chłodzącą i zamrażającą pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni lodówki, a także wygodny dostęp do wszystkich umieszczonych w niej produktów, szczególnie wtedy, kiedy z lodówki korzysta duża rodzina. Idealna lodówka powinna mieć również odpowiednią pojemność, dzięki której będzie można w niej zmieścić wiele produktów. Oprócz wymiarów zewnętrznych lodówki warto więc zwrócić uwagę na pojemność chłodziarki i zamrażarki – parametry te podawane są osobno.

Lodówka z kostkarką dla większej wygody

Przez wielu użytkowników kostkarka uważana jest za element zbędny, jednak w rzeczywistości, daje on ogromną wygodę. Lodówka z kostkarką przydaje się nie tylko w lecie, kiedy panujące na zewnątrz wysokie temperatury zachęcają do picia schłodzonych napojów z lodem. Dzięki kostkarce można mieć dostęp do świeżo przygotowanego lodu zawsze wtedy, kiedy chcemy poczęstować gości drinkiem z lodem albo lód potrzebny jest do przygotowania deseru. Dodatkowym atutem jest dozownik wody, dzięki któremu można cieszyć się chłodną, czystą, idealną do picia wodą non stop.

Nie zapomnij o designie

Do lamusa odeszły już białe, beznamiętne lodówki, które jeszcze kilkanaście lat temu królowały w polskich kuchniach. Obecnie bardzo popularne są sprzęty inox, które w kuchennej przestrzeni prezentują się zdecydowanie lepiej niż ich białe odpowiedniki, a także modele ekstrawaganckie. Wśród tych drugich wyróżniają się lodówki z kostkarką w stylu retro z oferty lofra.pl/lodowki. Ich cechą charakterystyczną jest połączenie funkcjonalności i niepowtarzalnego designu. Eleganckie wykończenie, dbałość o każdy detal oraz doskonałej jakości materiały sprawiają, że lodówki włoskiej marki Lofra to wybór, który sprawdzi się w nowoczesnej, stylizowanej kuchni, zarówno tej niewielkiej, jak i dużej.

Funkcje, na które warto zwrócić uwagę

Codzienne używanie lodówki powinno być komfortowe, a więc uwagę warto zwrócić nie tylko na parametry techniczne i wizualne, ale również funkcjonalność. Tę ostatnią zapewniają m.in. stabilne uchwyty, elektroniczny wyświetlacz, pozwalający na bieżąco sterować pracą lodówki, oraz obecność czujnika, który gwarantuje utrzymanie we wnętrzu urządzenia stałej temperatury. Ważne jest, aby temperaturę można było ustawić osobno dla chłodziarki i zamrażarki. Samo wnętrze lodówki powinno ułatwiać przechowywanie poszczególnych rodzajów produktów. Dzięki specjalnym półkom, na drzwiach można przechowywać napoje i produkty butelkowane. Na ryby, mięso, owoce i warzywa powinny być przeznaczone specjalne szuflady o obniżonej w stosunku do pozostałej części lodówki temperaturze. Dzięki temu produkty te dłużej pozostają świeże i zachowują swoje walory smakowe i odżywcze. Całość dopełni nowoczesna technologia No Frost Premium. Odpowiada ona za utrzymanie w zamrażalniku obniżonego poziomu wilgotności, dzięki czemu zarówno na ściankach urządzenia, jak i na zamrożonej żywności, nie gromadzi się warstwa lodu.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...