5 powodów, dla których warto rozpocząć naukę w szkole policealnej na kierunku technik masażysta!

29 marca 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wybór kariery masażysty to przyszłościowa perspektywa. Dobra wiadomość jest taka, że aby zostać technikiem masażystą, nie trzeba iść na studia. Wystarczy zapisać się do szkoły policealnej, która pozwala w niespełna dwa lata zdobyć wymarzony zawód. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

technik masażysta

Co oferuje szkoła policealna GoWork?

Szkoła policealna GoWork może pochwalić się bogatą ofertą edukacyjną. Do wyboru jest bowiem wiele przyszłościowych i opłacalnych kierunków, które cieszą się ogromną popularnością wśród kandydatów. Jednym z nich jest masaż z rehabilitacją. Nauka na tym kierunku odbywa się w kilku trybach. Do wyboru są:

  • tryb dzienny – zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych;
  • tryb zaoczny – zajęcia odbywają się w soboty i niedziele;
  • tryb weekendowy – zajęcia odbywają od piątkowego wieczoru do niedzieli;
  • tryb wieczorowy – zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Dzięki możliwości dopasowania harmonogramu zajęć do indywidualnych potrzeb, bez problemu da się łączyć naukę, na przykład z wychowywaniem dzieci lub innymi obowiązkami. Ma się także więcej czasu dla siebie i bliskich. Dodatkowo, aby zapisać się do szkoły GoWork, nie trzeba mieć matury. Wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej: liceum, liceum dla dorosłych lub technikum. Jest to więc szansa dla wszystkich, którzy z różnych względów nie zdali lub nie podeszli do egzaminu dojrzałości, na zdobycie wymarzonego i przyszłościowego zawodu.

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej szkoły policealnej GoWork znajdziesz na stronie: https://policealna.gowork.pl/.

Dlaczego warto podjąć naukę na kierunku technik masażysta?

Kierunek masaż z rehabilitacją w szkole policealnej GoWork to

  1. Krótki czas trwania nauki – edukacja na kierunku masaż z rehabilitacją trwa zaledwie dwa lata, co pozwala szybko wkroczyć na rynek pracy; na uwagę zasługuje również fakt, że absolwenci są doskonale przygotowani do pracy w zawodzie i nie muszą odbywać żadnych dodatkowych kursów czy szkoleń; w trakcie czterech semestrów otrzymują ogromną dawkę wiedzy teoretycznej i zdobywają wiele umiejętności praktycznych, które są niezbędne w codziennej pracy; studia trwają zdecydowanie dłużej, a do tego nie przygotowują tak solidnie do wykonywania zawodu masażysty jak szkoła policealna, z uwagi na mniejszą ilość zajęć praktycznych; poza tym, absolwenci szkoły GoWork bez problemu znajdują zatrudnienie po zakończeniu nauki, a wielu z nich decyduje się na otwarcie własnych gabinetów
  2. Doświadczona i wykwalifikowana kadra – w szkole policealnej GoWork zajęcia prowadzą nauczyciele praktycy, którzy na co dzień pracują w gabinetach masażu; są więc doświadczeni i doskonale znają charakter tej profesji; nikt lepiej nie wyjaśni słuchaczom specyfiki pracy masażysty, niż osoba, która od lat zajmuje się tym zawodowo, a do tego ma doskonałe kwalifikacje, z którymi łączy się ogromna wiedza i umiejętności; co ważne, zajęcia odbywają się w stosunkowo niewielkich grupach, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość indywidualnego podejścia do każdego słuchacza, a ten z kolei “nie ginie” w tłumie (jak to bywa na wykładach na studiach, które są prowadzone nawet w stu osobowych grupach) i ma możliwość uzyskania odpowiedzi na każde nurtujące go pytanie.
  3. Niskie koszty nauki – szkoła policealna GoWork nie pobiera od swoich słuchaczy opłat za wpisowe, indeks, legitymację, egzaminy w sesji (w tym poprawkowej) oraz liczne usługi w sekretariacie; słuchacz ma jednak do wyboru dwie opcje nauki: płatną i bezpłatną; w pierwszym przypadku pobierane jest czesne w wysokości 59 zł miesięcznie, a szkoła bierze odpowiedzialność za dostarczenie słuchaczowi kosmetyków i przyborów niezbędnych podczas zajęć teoretycznych; co więcej, raz w semestrze ma on możliwość wybrania sześcio lub ośmiogodzinnego kursu, po którym otrzymuje certyfikat; w drugim przypadku słuchacz nie ponosi kosztów czesnego, ale musi sam zakupić podkłady, ręczniki, kosmetyki i inne potrzebne do nauki materiały.
  4. Dużo zajęć praktycznych – zajęcia w szkole GoWork mają charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny; słuchacze uczą się podstaw fizjoterapii, wykonywania masaży klasycznych, a także masażu prozdrowotnego, masażu sportowego oraz masażu medycznego; duży nacisk kładzie się na zdobycie umiejętności praktycznych; na zajęciach słuchacze wykonują więc podstawowe ćwiczenia lecznicze, które w przyszłości będą stosować w swoich gabinetach; co ważne, nauka odbywa się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach, a słuchacze mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt i akcesoria, które stanowią wyposażenie każdego profesjonalnego gabinetu masażu; są to między innymi stoły do masażu, fantomy, drabinki rehabilitacyjne, wałki, półwałki, kliny, materace i wiele innych materiałów.
  5. Wiele opcji zdobycia pracy po tym kierunku – absolwenci szkoły policealnej GoWork mają możliwość otwarcia własnego salonu masażu lub podjęcia pracy na etacie w istniejącym już gabinecie; praca czeka na nich w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, klinikach i szpitalach, sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych, ośrodkach rehabilitacyjnych, gabinetach odnowy biologicznej, fundacjach oraz stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych, starszych i chorych, hotelach i klubach fitness; absolwenci szkoły GoWork są bowiem cenieni na rynku pracy i znajdują zatrudnienie szybciej niż kandydaci z innych szkół i uczelni; pracodawcy zwracają przede wszystkim uwagę na ich doskonałe przygotowanie praktyczne, ale także ogromną wiedzę.

 

Artykuł sponsorowany

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz