5 korzyści jakie daje nauka tańca | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

5 korzyści jakie daje nauka tańca

26 listopada 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Taniec może być uważany za sport lub rozrywkę oraz traktowany jako sztuka. Podkreśla się pozytywny wpływ tańca na fizjologię i psychikę człowieka – jest on aktywnością zalecaną dla osób w każdym wieku. Taniec to uczta dla ciała i zmysłów czyli doskonała recepta na dobre samopoczucie i zgrabną sylwetkę!

Taniec jako forma sportu

Taniec jest dobrym pomysłem na miłe spędzenie czasu wolnego. Stanowi także doskonałą alternatywę dla innych form ćwiczeń fizycznych. Różnorodność dostępnych form tańca np. tańca towarzyskiego, nowoczesnego lub innych pozwala każdemu chętnemu na znalezienie odpowiedniego typu dopasowanego do potrzeb. Taniec poprzez aktywny ruch zapewnia wzmocnienie ciała i poprawę samopoczucia. Stanowi doskonałą formę treningu fizycznego i sposób na wypełnienie dnia tak potrzebną nam dziś aktywnością fizyczną.

Systematyczna nauka tańca pozwala zwiększyć wytrzymałość i poprawić koordynację ruchową. Pomaga budować sprawne i silne ciało, wspomaga prawidłową postawę, poprawia wytrzymałość, szybkość i siłę. Wpływa on pozytywnie na zmianę sylwetki i modelowanie ciała, uelastycznia, wzmacnia i modeluje mięśnie. Dzięki zajęciom tanecznym, wraz z kolejnymi poziomami wtajemniczenia i poprawie techniki tańca, ruchy stają się bardziej precyzyjne, sprawne i lepiej skoordynowane. Poruszanie się w rytm muzyki wyrabia poczucie rytmu budując również pewność siebie na parkiecie tanecznym.

Taniec jako sprzymierzeniec ładnej sylwetki

Regularne uczestniczenie w kursie tańca w połączeniu ze zbilansowaną dietą, jest  sprawdzonym sposobem na utratę nadprogramowych kilogramów i to w najprzyjemniejszy możliwy sposób – poprzez zabawę. Taniec jest zatem sposobem na zapobieganie nadwadze, otyłości i innym czynnikom ryzyka związanym z siedzącym trybem życia. Podczas treningu tańca można spalić niemal tyle samo kalorii, co w przypadku tradycyjnych form sportowych. Zróżnicowana intensywność zajęć, od krótkich form interwałowych do dłuższych form tanecznych holistycznie oddziaływają na nasz organizm.

Taniec jako reduktor stresu

Taniec pozwala na ekspresję emocji, zapewnia redukcję stresu prowadząc do maksymalnego odprężenia psychicznego i zmniejsza napięcie mięśniowe. Pozwala pozbyć się negatywnych myśli i dać upust emocjom. Taniec rozluźnia i odstresowuje, pozwala na prawdziwą relaksację psychiczną poprzez ruch. Czy to salsa, czy taniec brzucha, czy taniec towarzyski, działa on uspokajająco, powoduje wydzielenie endorfin, zwiększa też poczucie własnej wartości. Po męczącym i stresującym dniu dla odprężenia i zapomnienia o problemach nie ma nic lepszego, niż godzina spędzona na sali tanecznej. Dodatkowo zdrowy wysiłek ułatwia zasypianie i powoduje, że sen jest bardziej regenerujący.

Trening umiejętności społecznych

Taniec to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Dla jednych może być pasją, a dla innych miłym sposobem spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Dzięki towarzyskiej formie taniec może pomagać w przełamaniu nieśmiałości i otwarciu się na drugiego człowieka. Uczestnictwo w kursach tańca sprzyja nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, zmniejsza też poczucie samotności czy izolacji poprzez rozwijanie umiejętności interpersonalnych. W czasie lekcji tańca często trenerzy celowo proponują wymianę partnerów tanecznych, co pozwala nie tylko podnosić swoje umiejętności taneczne, ale w delikatny sposób przesuwa nasze granice nieśmiałości.

Czas spędzony na parkiecie to czas bycia ze sobą i przeżywania pozytywnych emocji. Nauka tańca zbliża ludzi do siebie i otwiera na siebie często nieznajome osoby. A kiedy dwoje ludzi tryska energią i radością podczas zajęć tanecznych, ich nastrój przenosi się także na pozostałe sfery życia.

Taniec jako przyjemność

Taniec jest uważany za aktywność, która angażuje różne zmysły i łączy ruch z muzyką. Jest to zatem czynność rozrywkowa, która poprawia stan uczuciowy oraz zapewnia poprawę nastroju i samozadowolenia. Wraz z wysiłkiem na sali tanecznej zwiększa się produkcja endorfin, hormonów szczęścia, a po zajęciach obok zmęczenia pojawia się zadowolenie.

Taniec to doskonały sposób na przełamanie jesiennej chandry i długotrwałą poprawę nastroju. Dodatkowo, obserwując pozytywne zmiany zachodzące w ciele, o których wspominaliśmy wcześniej i psychice, możemy poczuć całkiem zasłużoną dumę i zadowolenie. Jednak w tańcu najważniejsza jest dobra zabawa. Warto więc tak dobrać rodzaj tańca, aby czerpać z niego jak najwięcej przyjemności. Najważniejsze jest to, aby taniec dawał nam radość – warto więc wybrać taką szkołę tańca, która obok wysokiego poziomu nauczania zapewnia również miłą atmosferę w czasie zajęć. Rolą instruktora prowadzącego jest zrozumienie oczekiwań osób tańczących i celu, który im przyświecał w momencie dołączenia na lekcje tańca oraz umożliwienie jego realizacji. Nie wahaj się dłużej i poszukaj szkoła tańca Wrocław, aby wybrać szkołę najlepszą dla Ciebie.

Taniec ma zatem pozytywny wpływ na samopoczucie, przynosi korzystne efekty związane z wymiarem emocjonalnym, fizycznym i społecznym. Taniec jest postrzegany jako alternatywa ćwiczeń fizycznych dla zapobiegania wielu chorobom przewlekłym, a także dla poprawy samopoczucia psychicznego i ogólnej jakości życia. Korzyści płynące z tańca są wielowymiarowe. Taniec motywuje, zachęca do aktywności fizycznej i jest nieodzownym elementem  zdrowego stylu życia. Tańczyć mogą osoby w każdym wieku, dlatego też wszyscy mogą czerpać z tańca korzyści dla zdrowia.

Zapraszamy do aktywności poprzez taniec: klubtanca.pl

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurs na technika usług fryzjerskich…
Jak będą Ci potrzebne jakieś szkolenia, to polecam INOAR. Współpracują zarówno z nowicjuszami...
studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...