4 rzeczy, które najbardziej szkodzą skórze

4 lipca 2013, dodał: paola321
Artykuł zewnętrzny

Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego, pomimo wielu zabiegów kosmetycznych i drogich kosmetyków, twoja skóra wciąż jest daleka od ideału? Cóż, z zabiegami też można przesadzić, a kosmetyki, których używasz, mogą być po prostu niedopasowane do Twojego typu skóry. Są także inne, zewnętrzne czynniki, na które często nie masz wpływu, ale możesz ograniczyć ich negatywny wpływ na Twoją skórę.

 

1. Promienie UV

Wszystkie wiemy, że mocne słońce negatywnie wpływa na naszą cerę, powoduje jej szybsze starzenie i powstawanie zmarszczek. Nie każda z nas jednak wie, że nie tylko w lecie powinnyśmy uważać na promienie UV. Nawet w słoneczny, zimowy dzień, promienie UV szkodzą skórze. W zimie, gdy promienie słoneczne odbijają się od gładkiej powierzchni śniegu, działają na skórę ze zdwojoną siłą!

Rozwiązanie: Cały rok stosuj kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć tę ochronę, wybierz podkład także z filtrem UV. Wtedy promienie słoneczne Ci niestraszne, ani w zimie ani w lecie. W lecie ponadto noś kapelusze z szerokim rondem – nie dość, że są modne, to jeszcze ochronią twarz przed słońcem.

Blog_Sun_Protection

 

 

2. Bierne palenie

Myślałaś, że tylko czynne palenie wpływa destrukcyjnie na cerę? Nic bardziej mylnego., Przebywając w pobliżu regularnie palących osób, Twoja skóra odczuwa skutki palenia, podobne jak w przypadku palenia czynnego. Tak naprawdę, dym wydmuchiwany przez palaczy, zawiera jeszcze więcej szkodliwych substancji niż ten wdychany. Substancje te powodują szybsze powstawanie zmarszczek i uwalnianie wolnych rodników.

Rozwiązanie: Jeśli mieszkasz z osobą palącą, wietrz często mieszkanie, a najlepiej wprowadź kategoryczny zakaz palenia w mieszkaniu. Nie przebywaj w pomieszczeniach, gdzie można palić, a po powrocie z imprez wykonaj dokładny demakijaż twarzy i nałóż na nią krem z antyoksydantami.

 

3. Niska temperatura i zimny wiatr

W zimie jesteśmy narażone nie tylko na szkodliwe promienie słoneczne, ale przede wszystkim na mroźny wiatr i niską temperaturę. Powoduje to szybkie wysuszanie skóry twarzy, pękanie naczynek i osłabianie naturalnych mechanizmów obronnych skóry.

Rozwiązanie: Stosuj tłuste, gęste kremy ochronne nie tylko przed wyjściem na mróz, ale cały dzień, jak również na noc. Spowoduje to otulenie twarzy warstwą ochronną, przez którą nie przebije się zimny wiatr. Zawsze stosuj podkład – im więcej warstw ochronnych na twarzy, tym lepiej.

 

4. Zbyt częste i mocne peelingi

Dbanie o skórę twarzy jest jak najbardziej w porządku, ale nie można przesadzać. Stosowanie mocnego, gruboziarnistego peelingu kilka razy w tygodniu zetrze Twój naskórek, podrażni skórę i może przyczynić się do szybszego pojawienia się zmarszczek.

Rozwiązanie: Stosuj peeling raz na tydzień lub dwa. Używaj peelingów enzymatycznych lub drobnoziarnistych – nie są tak inwazyjne, jak te z grubymi drobinkami. Na co dzień stosuj łagodne pianki i żele do mycia twarzy – dzięki temu odświeżysz skórę, bez zdzierania naskórka i podrażnień.

orig

 

 

 zobacz również:

  1. Mleczne maseczki – domowe sposoby
  2. Pielęgnacja dłoni: domowe maseczki
  3. Maseczki – domowe sposoby na włosy zniszczone
  4. Wszystkie rodzaje maseczek
  5. Wszystkie porady z działu URODA

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz