4 najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry twarzy

17 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Większość z nas na pytanie: czy wiesz jak odpowiednio pielęgnować skórę twarzy, odpowiedziałaby pewnym i zdecydowanym tonem głosu, że tak. W końcu pielęgnacja skóry twarzy to czynność, którą wykonujemy każdego dnia. Ale czy na pewno prawidłowo? Czy faktycznie nie popełniamy błędów, które skutkują pogorszeniem się stanu cery? Dzięki naszemu wpisowi możecie zweryfikować, czy wymienione pomyłki dotyczą także i Was! Zachęcamy do lektury!

Niestosowanie ochrony przeciwsłonecznej

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji skóry twarzy jest niestosowanie preparatów, które posiadają filtr przeciwsłoneczny. O ile latem jeszcze zdarza nam się mieć na uwadze kwestię ochrony przeciwsłonecznej, o tyle jesienią czy zimą robią to naprawdę nieliczni. Wynika to często z błędnego założenia, że w pochmurne jesienne i zimowe dni ilość ciepłych promieni jest taka mała, że nie wyrządza żadnej szkody skórze. A prawda jest zgoła inna. Krem spf powinien zawsze, o każdej porze roku, znajdować się w każdej kosmetyczce, na półce w łazience czy w torebce. Jednym słowem, powinien być zawsze pod ręką. Aby być pewnym co do jego skuteczności, warto postawić na sprawdzone marki, takie jak Dermalogica. Lekkie formuły, skuteczne działanie, duża zawartość aktywnych składników, to wszystko znaleźć można w kosmetykach wysokiej jakości.

Zapominanie o kilkuetapowym oczyszczaniu

Wiele osób sądzi, że użycie płynu micelarnego jest równoznaczne z dogłębnym i skutecznym oczyszczaniem skóry. Po wykonaniu tej jednej czynności nakładają krem i na tym kończą wieczorną pielęgnację twarzy. To błąd. A ten błąd może kosztować wiele. Nieodpowiednie i przede wszystkim niedokładne oczyszczanie skutkuje bowiem pogorszeniem się stanu cery. Aby temu zapobiec należy wykonywać każdorazowo kilka kroków, a mianowicie: demakijaż, oczyszczanie właściwe i oczyszczanie dogłębne. Demakijaż powinien być zrobiony z użyciem delikatnych, a jednocześnie skutecznych kosmetyków myjących, takich jak płyny micelarne. Kolejnym krokiem jest dokładne oczyszczenie, najlepiej za pomocą delikatnego żelu użytego wraz ze szczoteczką soniczną. Ostatnim krokiem jest dogłębne oczyszczanie skóry przy pomocy peelingów, scrubów czy kremów złuszczających. Ten ostatni etap należy wykonywać raz na jakiś czas.

Korzystanie z kosmetyków niedostosowanych do typu cery

Każdy z nas ma inny typ cery, a każdy typ cery ma nieco inne wymagania oraz cechy charakterystyczne. Warto od razu zdementować krążącą opinie, że istnieją uniwersalne kremy, które pielęgnują każdy typ cery. Oczywiście, na sklepowych półkach znajdziemy produkty z napisem krem uniwersalny czy krem do każdego typu cery, jednak nie oczekujmy od nich cudownych efektów i widocznych rezultatów w zakresie poprawy stanu skóry. Krem i wszelkie inne kosmetyki do pielęgnacji należy dobierać ściśle do swojego typu skóry.

Zapominanie o nawilżaniu skóry z zewnątrz i od wewnątrz

Właściwa pielęgnacja skóry wymaga strategicznego i podwójnego działania, to jest od wewnątrz i od zewnątrz. Aby skóra była elastyczna, napięta, pełna blasku należy nie tylko stosować wysokiej jakości kosmetyki, ale także nawadniać ją od środka, czyli w praktyce pić odpowiednią ilość wartościowych płynów, takich jak woda mineralna, świeżo wyciskane soki owocowe, herbatki ziołowe.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz