16 zasad szczęśliwego życia

31 sierpnia 2017, dodał: pinkmause
Paryski instytut, który zajmuje się badaniem lęku i stresu, dwóch głównych plag współczesnego świata, opublikował zasad szczęśliwego życia. Jeśli będziesz stosować się do nich co najmniej w 50%, zapewni ci to dobre życie.

Happiness bliss freedom concept. Woman happy smiling joyful with arms up dancing on beach in summer during holidays travel. Beautiful young cheerful mixed race Asian Chinese / Caucasian female model outdoor.

Jakie to zasady?


1. Po 2-3 godzinach pracy zrób sobie chociaż 5-minutową przerwę, podczas której będziesz myśleć tylko o sobie, o pracy zapomnisz. Rób to każdego dnia.
prtaca1
2. Naucz się mówić nie! Nie da się zadowolić wszystkich, a poczucie winy nie ma żadnego sensu. Zachowuj się tak, jak ci doradza rozum i intuicja, a nie tak, jakby chcieli tego inni.
3. Zaplanuj sobie poszczególne dni, tygodnie i miesiące, ale zostaw sobie rezerwę czasową na nieprzewidziane czynności. Nieplanowane sytuacje mogą być czasami bardzo przyjemne, a także stanowią źródło nowych doświadczeń.
4. Gdy pracujesz, skup się tylko na jednym zadaniu, a dopiero jak go skończysz  zacznij robić coś innego. W rzeczywistości nikt z nas nie przypomina Napoleona, który był w stanie skutecznie radzić sobie z wieloma problemami naraz. Jeśli zaryzykujesz robienie kilku rzeczy równocześnie, będzie to męczące i popełnisz błędy, ponieważ stracisz kontrolę.  Dlatego też rób wszystko stopniowo, jedno po drugim.
5. Przestań zachowywać się w pracy, w  domu czy wśród przyjaciół jak osoba niezastąpiona. Nawet jeśli nie jest to zbyt miłe uczucie, wszystko może funkcjonować bez ciebie.
6. Nie jesteś odpowiedzialna za radość i szczęście ludzi wokół ciebie, nie jesteś źródłem z którego inni czerpią, co chcą. Możesz oferować swojemu otoczeniu tyle radości, ile chcesz, rób to jednak z miłości, przyjaźni lub z czysto szlachetnych powodów. Jednak nie z powodu jakichkolwiek zobowiązań wobec kogoś innego.
7. Zawsze kiedy tego potrzebujesz, poproś o pomoc  innych ludzi. Nie bądź uparta i nie próbuj rozwiązać wszystkich problemów sama. Niektóre rzeczy nie są uzależnione tylko od ciebie, nie musisz ich rozwiązać za wszelką cenę, ważne byś umiała poprosić o pomoc innych.
8. Naucz się rozdzielać wyimaginowane problemy od tych rzeczywistych. Nieuzasadnione problemy kosztują cię dużo czasu i nerwów.
9. Odkryj na nowo radość z codziennych czynności, takich jak dobry sen, dobre jedzenie i przyjemny spacer. Ciesz się z każdej tej czynności tak często, jak tylko to możliwe.
10. Nie wnikaj w  problemy innych. Tych problemów nie możesz rozwiązać ty, a ponadto mogą mieć na ciebie negatywny wpływ. Możesz zaoferować pomoc, jeśli wiesz, że jest to konieczne. Czyli jeśli jesteś w stanie zaoferować rozwiązanie, które będzie zaakceptowane. Uważaj jednak na stopień zaangażowania.
11. Zapomnij o liczbach, na punkcie których mamy obsesję, a które są bezwartościowe – takich jak wiek, waga czy wzrost. Tych danych potrzebuje  tylko lekarz.
12. Gromadź wokół siebie szczerych i optymistycznie nastawionych znajomych.
13. Unikaj ludzi niewiernych i zazdrosnych,  którzy mogą odebrać ci odwagę.
14. Nie zostawiaj mózgu w bezczynności, ponieważ może się się w nim zrodzić poważna choroba, jaką jest Alzheimer. Ucz się nowych rzeczy, przez całe życie.
szczes2
15. Ciesz się z codziennych spraw, często się śmiej, ale również płacz, jeśli to konieczne. Łzy są rzeczą naturalną, a płacz łagodzi gniew i oburzenie.
16. Okazuj uczucia tym, których kochasz. Na wszelkie możliwe sposoby.
Za: http://www.ladiva.pl.
autor: Marta Pinkamuse

zobacz również:

 

  1. Stres – jak sobie radzić?
  2. Stres zwiększa ryzyko raka
  3. Zumba: na czym polega i co daje?
  4. Porady – specjaliści i czytelnicy radzą!

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Zegarek JOWISSA
Męski zegarek szwajcarski
Cena:
1350 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalna witamina C
Wysoka przyswajalność, wzbogacona o bioflawonoidy
Cena:
119 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Zabieg niciami Spring Thread na 10 …
Ja nie słyszałam, ale nie wierzę, że tak długi jest efekt....
gdzie na tatuaż w Warszawie
Ja osobiście nigdy bym sobie żadnego tatuażu nie zrobił. Po co to komu?
Gdzie wynajmę autokar z kierowcą?
Ja niestety nie znam żadnej dobrej firmy przewozowej :P
Jak usprawnić funkcjonowanie firmy?…
Wydaje mi się, ze dobrym sposobem są szkolenia pracowników :)