16 zasad szczęśliwego życia

8 czerwca 2018, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny
Paryski instytut, który zajmuje się badaniem lęku i stresu, dwóch głównych plag współczesnego świata, opublikował zasad szczęśliwego życia. Jeśli będziesz stosować się do nich co najmniej w 50%, zapewni ci to dobre życie.

Happiness bliss freedom concept. Woman happy smiling joyful with arms up dancing on beach in summer during holidays travel. Beautiful young cheerful mixed race Asian Chinese / Caucasian female model outdoor.

Jakie to zasady?


1. Po 2-3 godzinach pracy zrób sobie chociaż 5-minutową przerwę, podczas której będziesz myśleć tylko o sobie, o pracy zapomnisz. Rób to każdego dnia.
prtaca1
2. Naucz się mówić nie! Nie da się zadowolić wszystkich, a poczucie winy nie ma żadnego sensu. Zachowuj się tak, jak ci doradza rozum i intuicja, a nie tak, jakby chcieli tego inni.
3. Zaplanuj sobie poszczególne dni, tygodnie i miesiące, ale zostaw sobie rezerwę czasową na nieprzewidziane czynności. Nieplanowane sytuacje mogą być czasami bardzo przyjemne, a także stanowią źródło nowych doświadczeń.
4. Gdy pracujesz, skup się tylko na jednym zadaniu, a dopiero jak go skończysz  zacznij robić coś innego. W rzeczywistości nikt z nas nie przypomina Napoleona, który był w stanie skutecznie radzić sobie z wieloma problemami naraz. Jeśli zaryzykujesz robienie kilku rzeczy równocześnie, będzie to męczące i popełnisz błędy, ponieważ stracisz kontrolę.  Dlatego też rób wszystko stopniowo, jedno po drugim.
5. Przestań zachowywać się w pracy, w  domu czy wśród przyjaciół jak osoba niezastąpiona. Nawet jeśli nie jest to zbyt miłe uczucie, wszystko może funkcjonować bez ciebie.
6. Nie jesteś odpowiedzialna za radość i szczęście ludzi wokół ciebie, nie jesteś źródłem z którego inni czerpią, co chcą. Możesz oferować swojemu otoczeniu tyle radości, ile chcesz, rób to jednak z miłości, przyjaźni lub z czysto szlachetnych powodów. Jednak nie z powodu jakichkolwiek zobowiązań wobec kogoś innego.
7. Zawsze kiedy tego potrzebujesz, poproś o pomoc  innych ludzi. Nie bądź uparta i nie próbuj rozwiązać wszystkich problemów sama. Niektóre rzeczy nie są uzależnione tylko od ciebie, nie musisz ich rozwiązać za wszelką cenę, ważne byś umiała poprosić o pomoc innych.
8. Naucz się rozdzielać wyimaginowane problemy od tych rzeczywistych. Nieuzasadnione problemy kosztują cię dużo czasu i nerwów.
9. Odkryj na nowo radość z codziennych czynności, takich jak dobry sen, dobre jedzenie i przyjemny spacer. Ciesz się z każdej tej czynności tak często, jak tylko to możliwe.
10. Nie wnikaj w  problemy innych. Tych problemów nie możesz rozwiązać ty, a ponadto mogą mieć na ciebie negatywny wpływ. Możesz zaoferować pomoc, jeśli wiesz, że jest to konieczne. Czyli jeśli jesteś w stanie zaoferować rozwiązanie, które będzie zaakceptowane. Uważaj jednak na stopień zaangażowania.
11. Zapomnij o liczbach, na punkcie których mamy obsesję, a które są bezwartościowe – takich jak wiek, waga czy wzrost. Tych danych potrzebuje  tylko lekarz.
12. Gromadź wokół siebie szczerych i optymistycznie nastawionych znajomych.
13. Unikaj ludzi niewiernych i zazdrosnych,  którzy mogą odebrać ci odwagę.
14. Nie zostawiaj mózgu w bezczynności, ponieważ może się się w nim zrodzić poważna choroba, jaką jest Alzheimer. Ucz się nowych rzeczy, przez całe życie.
szczes2
15. Ciesz się z codziennych spraw, często się śmiej, ale również płacz, jeśli to konieczne. Łzy są rzeczą naturalną, a płacz łagodzi gniew i oburzenie.
16. Okazuj uczucia tym, których kochasz. Na wszelkie możliwe sposoby.
Za: http://www.ladiva.pl.
autor: Marta Pinkamuse

zobacz również:

 

  1. Stres – jak sobie radzić?
  2. Stres zwiększa ryzyko raka
  3. Zumba: na czym polega i co daje?
  4. Porady – specjaliści i czytelnicy radzą!

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...