„Zwierzyniec het od A do Żet” – recenzja

21 października 2015, dodał: outside

Małgorzata Gintowt: „Zwierzyniec het od A do Żet”

1z

Dzieci w pierwszych latach swojego życia wykształcają ważne umiejętności manualne i przyswajają wiedzę wyjątkowo łatwo. Jedną z umiejętności najbardziej istotnych dla całego procesu edukacji i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie jest pisanie i czytanie. Warto oswajać dziecko z pierwszymi literkami jeszcze przed rozpoczęciem procesu edukacji w przedszkolu i szkole. Wówczas będzie przeżywało mniejszy stres w związku z wymaganiami stawianymi przez nauczyciela.
Bardzo pomocne w zachęceniu dziecka do nauki pisania są odpowiednie książeczki, które w atrakcyjny sposób wprowadzają je w świat literek. Oto jedna z nich – przyciąga uwagę już kolorową, zabawną okładką ze śpiącym kotem i myszkami, a duży format (A4) sprawia, że dziecko może doskonale wyćwiczyć rączkę w stawianiu pierwszych znaków alfabetu. Autorka poleca ją przedszkolakom i uczniom I klasy, jednak wiem, że wielu rodziców dużo wcześniej dba o wprowadzenie dziecka w świat nauki, dlatego myślę, że już czterolatki mogą korzystać z takiej formy edukacji poprzez zabawę.

Każda strona jest poświęcona jednej literce – kolejno wielkiej i małej. Zawiera zabawny wierszyk na temat wybranego zwierzęcia, którego nazwa rozpoczyna się na wprowadzaną literkę oraz jego rysunek, który dziecko może pokolorować według własnego uznania. Autorką rysunków świetnie ilustrujących treść książki jest Agata Fuks. Dzięki temu dziecko poznaje świat zwierząt, nie tylko tych domowych, jak chomik, ale też zupełnie dzikich, jak bóbr, czy nawet egzotycznych, jak anakonda. Ta książeczka uczy więc nie tylko pisania, ale też ważnych wartości, jakimi są: szacunek do przyrody i idea różnorodności życia na ziemi. Dziecko poznaje nowe gatunki owadów, ssaków czy gadów. Autorka wierszyków, jako mama, dobrze wie, jak dotrzeć do dzieci z atrakcyjnie podaną wiedzą i realizować ideę nauki przez zabawę. Polecam więc tę książeczkę wszystkim rodzicom i nauczycielom!

Książkę poleca Oficyna Wydawnicza Impuls – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Rozjaśnienie wnętrza
Polecam lampiony! Super tworzą klimat :) Ja je kupuję na https://homehood.eu/
Na jakie okazje sztuczne rzęsy?
Efekt sztucznych rzęs naturalnych można uzyskać w https://gabinet-kosmetologii-korab.pl/ :)
Blizny-jak się ich pozbyc?
Polecam zabieg laserem w https://medicor.krakow.pl/ działa cuda!
Założenie firmy sprzątającej
Szkoda, że linki są tutaj usuwane, bo jak tak czytam te wiadomości, na przykład...