Zioła w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej – recenzja

23 listopada 2021, dodał: ag-ness
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Moda na terapie pochodzące z tradycji starożytnych Chin trwa w Europie od kilku dziesięcioleci. Starzejące się społeczeństwa poszukują antidotum na swoje dolegliwości poza gabinetem lekarskim i apteką. Taką alternatywą dla chemicznych preparatów leczniczych są zioła – całkowicie naturalne i bezpieczne lekarstwa na wiele poważnych chorób.

Zioła w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej książka

O ile znamy działanie ziół z naszej szerokości geograficznej, o tyle ciągle nieznane pozostają rośliny lecznicze z Azji. W poradniku, który miałam właśnie okazję poznać, autorka prezentuje zioła, które od wieków pomagają Chińczykom zachować dobre zdrowie i są podstawą tradycyjnej medycyny. Co ciekawe, Chińczycy potrafią zapobiegać chorobom – zupełnie inaczej niż w naszej cywilizacji, gdzie szukamy pomocy dopiero gdy zdrowie zaczyna szwankować.

Znajdujemy tu porady, jak samodzielnie wyhodować własny ziołowy ogródek, jak przygotować maści, napary i inne produkty lecznicze z tych roślin i w jakich dawkach je stosować. Autorka dba o precyzję informacji i zamieszcza receptury zielarskie pomagające w rozmaitych chorobach. Bardzo łatwo wyszukać w książce dany problem zdrowotny, ponieważ do kolejno omawianych dolegliwości są przypisane odpowiednie preparaty. Jednak gdy przytrafi nam się alergia, cierpimy na bezsenność lub trzeba zaradzić przeziębieniu czy niestrawności, zioła powinny stanowić pierwszą pomoc w każdym domu. Przygotowanie naparu, odwaru czy nawet olejku ziołowego nie stanowi większego problemu – a możemy zyskać preparaty skuteczne i bezpieczne w stosowaniu.

Autorka prezentuje tu także wiele istotnych szczegółów naturalnych terapii wywodzących się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zioła, które poleca,nie są tylko egzotyczne – duża część z nich jest powszechnie znana także u nas, jak np. mięta, głóg, czy dereń pospolity. Kilka zaskoczyło mnie – np. kompletnie nieznana mi wcześniej albicja. Okazało się też, że korzeń szparaga ma lecznicze właściwości – wzmacnia nerki i płuca. Każda z roślin jest opisana pod względem działania, np. pobudzającego, rozgrzewającego, harmonizującego czy łagodzącego. Zioła te mają działanie holistyczne – są ukazane w kontekście pięciu żywiołów, energii Yin i Yang oraz czynników chorobotwórczych, którym mogą przeciwdziałać.

Choroba to wg TMC zaburzenie równowagi w organizmie, które powoduje kolejne problemy zdrowotne. Warto wiedzieć, które części roślin opisanych tutaj mogą pomagać w konkretnych dolegliwościach. Wielką frajdą jest przygotowanie własnego preparatu na odchudzanie czy choćby płynu do płukania ust. Nawet jeśli jesteście osobami początkującymi w zielarstwie, to informacje zawarte w tej książce pozwolą wejść w świat holistycznego uzdrawiania dzięki ziołom, które są powszechnie dostępne. Polecam gorąco tę lekturę!

Agnieszka

Dziękujemy Wydawnictwu Studio Astropsychologii za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ
Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Wiele osób też potrzebuje wsparcia psychologa, zwłaszcza po ciężkiej chorobie.
Mieszanie podkładów
Ja mieszam podklady różnych marek i nic to nie przeszkadza w makijażu..
Travelist
Fajnie byłoby gdzieś wyskoczyć w lutym, muszę tam zajrzeć
Suknia ślubna - Warszawa
Ja lubię oryginalne kolory sukni ślubnych, biel to nuda.