Zimowe nowości od Media Service Zawada

6 stycznia 2023, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

O zaletach książek i magazynów dla dzieci można opowiadać bez końca. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka i dostarczają mu rozrywki, wspomagają naukę pisania i czytania, ułatwiają zapamiętywanie, wzbogacają zasób słów oraz pokazują różne sposoby wyrażania myśli i pozwalają dziecku rozwinąć empatię i zdolność rozumienia różnych sytuacji. Na pewno macie na półkach książki, które Was zachwyciły, my chcieliśmy przedstawić i zarekomendować nowe książki od Media Service Zawada. Do poznania i pokochania.

Magazyny skierowane do dzieci istotnie wzbogacają rynek prasowy, dostarczając edukacji i rozrywki najmłodszym czytelnikom. Edukacyjna strona wydawanych cyklicznie magazynów obejmuje opowiastki i komiksy, zabawy do pisania i liczenia, rebusy, zagadki, kolorowanki oraz różne ciekawostki i informacje o zwierzętach czy naturze. Media Service Zawada wydaje kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt różnych tytułów magazynów i książeczek dedykowanych dzieciom w różnym wieku. W tym zarówno magazyny dla dziewczynek, jak też dla chłopców oraz magazyny uniwersalne z ulubionymi bohaterami znanych kreskówek. W uniwersum świata ulubionych bohaterów magazyny dla dzieci oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Magazyny i książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Wraz z Nadią i Maksem przedstawiamy nowe, zimowe numery popularnych magazynów i książeczek od Media Service Zawada.

Magazyn Magic Pocket. Skarby z kieszonki 4/2022 (listopad-grudzień)

Magazyn Media Service Zawada dla nieco starszych dziewczynek w wieku 5-8 lat. Bohaterka Julka dostaje w prezencie saszetkę, dzięki której przenosi się do świata fantazji. Do tego świata zaprasza wszystkie czytelniczki. A jednocześnie przedstawia wszystko to, co dziewczynki lubią najbardziej: ciekawostki ze świata, quizy, zagadki i psychozabawy, informacje o ciekawych zwierzątkach. Zaprasza też do klubu kolekcjonera, w którym opisane są niezwykłe i znane na całym świecie zbiory, oraz szaleni i dziwni kolekcjonerzy. W magazynie czekają także konkursy z supernagrodami.

W tym numerze Julka na tle zimowej aury opowiada o jednorożcach. Przedstawia ich krótką historię, wygląd, zwyczaje i możliwości trudnej obserwacji. Nie brakuje też wzmianek o umiejętności odnajdywania wody i sposobie życia. Opowiada także o zimie i ciekawostkach związanych z tą porą roku w Polsce i na świecie, opowiada o płatkach śniegu i przygotowaniach zwierząt do zimy, zachęca też do zimowej aktywności na świeżym powietrzu. Na dzieci czeka także gra planszowa, zabawy edukacyjne z jednorożcami oraz konkurs rysunkowy z nagrodami, a także fantastyczne przepisy naleśniki w kolorach tęczy. Magic Pocket to 28 stron zabawy, nauki i odkrywania świata.

Magazyn Skarby z kieszonki Media Service Zawada to jednak nie tylko gazetka ale także fantastyczne zabawki niespodzianki, które skradną serca każdej dziewczynki. Nasze skradły bezwarunkowo i to niezależnie od wieku. Do najnowszego numeru dołączone zostały 3 niespodzianki, w tym 1 z zabawek do wyboru: laleczka lub figurka Hello Kitty oraz wodny stworek. W naszej gazetce znalazła się laleczka Le Sorrisine w niebieskiej czapeczce oraz fantastyczne naklejki.

Magazyn Nick. Jr. 6/2022

Nick Jr. to stacja o profilu dziecięcym z ofertą programową dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, a także do ich rodziców. Na antenie prezentowane są interaktywne, pobudzające wyobraźnię animacje, które łączą zabawę z edukacją. Programy nie tylko bawią najmłodszych, ale również w nowoczesny i ciekawy sposób uczą. Dzieci mają okazję poznać podstawy języka angielskiego, wzory matematyczne, a także kulturę i historię Chin. Stacja nadaje przez 24 godziny na dobę, wyłącznie w języku polskim.

Magazyn Nick Jr. Media Service Zawada adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał w oparciu o licencje z ramówki stacji Nick Jr., m.in. takie jak: Psi Patrol, Blaze i megamaszyny, Dora poznaje świat, Ben 10, Świnka Peppa, Umizoomi, Barbapapa szczęśliwa rodzinka, czy Bąbelkowy świat Gupików. W każdym numerze magazynu znajdują się opowiadania i mnóstwo zabaw aktywizujących: odnajdywanie elementów na stronie, kolorowanki, rysowanie, łączenie w pary, nauka pisania, a także konkursy w formie zabaw z ulubionymi bohaterami.

Grudniowy numer magazynu Nick. Jr. Media Service Zawada poświęcony jest bohaterom Psiego Patrolu, Santiago, Bąbelkowym Gupikom, Rycerskiej Nelli, Blaze, Baby Shark, Kuchciwróżkom oraz Top Wing. W numerze: Śnieżny patrol – zadania na spostrzegawczość wraz z bohaterskimi pieskami, Morskie ciemności – labirynt i zabawa w cienie z Santiago, Zabawa w chowanego – zabawa ze szczegółami, Mała awaria – diagram z Blaze, Porządki w kuchni – zabawy na spostrzegawczość z Kuchciwróżkami, odnajdywanie różnic i zabawy kolorami, kolorowanki, rysowanie po śladzie, Sportowe zagadki – zabawy z Blue, Koncert przy herbatce – odnajdywanie różnic z Anią i przyjaciółmi oraz  Piracka przygoda Timmy’ego – wesoła historyjka obrazkowa do czytania z rodzicami lub rodzeństwem.

Do magazynu dołączone są fantastyczne prezenty dla dzieci, tj. zestaw gwizdków, w tym gwizdek z karuzelą (Zakręcona niespodzianka), zawieszka na drzwi: Czas na zabawę oraz zestawy kolorowych naklejek do dowolnego wykorzystania, o czym wszystkie dzieci wiedzą najlepiej.

Głośne czytanie dziecku podobnie jak czytanie samodzielne rozwija język, pamięć, wyobraźnię, uczy myślenia i koncentracji. Przynosi ogromną wiedzę oraz rozbudza liczne zainteresowania. Buduje także silną więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, wspiera jego rozwój psychiczny, wzmacnia samoocenę. To także bardzo dobry sposób na budowanie mocnego systemu wartości i kształtowanie wrażliwości emocjonalnej i moralnej dziecka. Małe dziecko uczy się wszystkiego, co dotyczy otaczającej go rzeczywistości przede wszystkim poprzez kontakt z drugim człowiekiem, rodzicem, rodzeństwem, rówieśnikami. Także bohaterowie książek wpływają na jego proces spostrzegania, formowania pojęć, budowania hierarchii wartości, modelowania postaw społecznych, czy też zachowań emocjonalnych. Pierwsze lektury oddziałują z niezwykłą siłą, łączą we wspólnocie przeżyć tego, kto czyta, i tego, kto słucha. Jeśli dziecko obcuje z pięknymi książkami, takimi, które porywają i zachwycają, które kuszą oryginalnością szaty graficznej, z książkami kunsztownie wydanymi i skłaniającymi do refleksji, wzrasta w żywiole piękna, prawdy i dobra. Książeczki Media Service Zawada to ciekawe i kolorowe publikacje opowiadające o przygodach kultowych bohaterów.

Psi Patrol. Pieski i Dinozaur w potrzebie

Nowa pozycja w serii książeczek poświęconych paczce dzielnych psich bohaterów i ich przygodom. Formuła serii została opracowana w taki sposób, żeby wspomagać proces edukacji dziecka oraz rozwijać jego zdolności poznawcze. To znakomita propozycja wspólnej zabawy dla całej rodziny i idealna propozycja do czytania w długie zimowe wieczory. Książka Pieski i dinozaur w potrzebie to 24 strony pełne niespodzianek i przygód. Tym razem pomocy potrzebuje mały dinozaur, który utknął w dziurze w ziemi zatarasowanej przez spadające drzewa oraz T-Reks, którego strasznie boli paszcza i który narobił z tego powodu okropnych szkód. Ale dzielne pieski na wszystko znajdą sposób i każdemu pomogą.

Cry Babies Magic Tears. Niespodzianka na kółkach

Cry Babies to hiszpański serial animowany. Bobasy są małe, ale za to mają ogromne serca. Odkrywają magiczny świat, w którym łzy miłości i szczęścia dają im niezwykłe moce. To także kreatywne, inspirujące i popularne wśród dzieci zabawki, prawdziwy hit wśród lalek – bobasów w całej Europie. Ich uroczej buzi nie można się oprzeć. Figurki z serii Cry Babies Magic Tears sprawiają najmłodszym wiele frajdy, zapraszając do wspólnej zabawy.

Od 24 maja 2022 roku dostępny jest też magazyn Cry Babies Media Service Zawada. Magazyn skierowany jest do dziewczynek w wieku 3-7 lat.

Książka, z którą mali czytelnicy mogą się cieszyć zagadkami, łamigłówkami oraz kolorowankami z ulubionymi bohaterami w roli głównej. Książka wprowadza dziecko do magicznej krainy wesołych Bobasów. W środku również kolorowe naklejki. Używanie naklejek to świetny sposób na ćwiczenie umiejętności łapania i ćwiczenie paluszków, podobnie jak zbieranie małych koralików, sznurków lub igieł do szycia. Odklejanie od małego lepkiego obrazu wymaga dobrego uchwytu paluszkami, aby wyciągnąć krawędź naklejki. Dwustronna koordynacja ręczna to podstawowa umiejętność dla wielu zadań funkcjonalnych. Odklejanie to także działania wymagające dwustronnej koordynacji rąk. Książeczki z naklejkami dają nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni. Dzieci uwielbiają wyklejać, tworzyć historie obrazkowe i angażować się w zadania, które wymagają pomysłowości i inteligencji. Jeżeli intelektualny rozwój dziecka jest dla ciebie priorytetem, na pewno docenisz edukacyjne serie książeczek z naklejkami od Media Service Zawada.

Psi Patrol. Książki z puzzlami

Na rynku pojawiają się coraz to nowe interpretacje tradycyjnych tekturowych puzzli. Media Service Zawada proponuje prześliczne zestawy dla maluchów, gdzie możemy wspólnie z dzieckiem układać puzzle w kolorowych książeczkach. Idealny pomysł na pierwsze puzzle i dobra zabawa gwarantowana. Książka w twardej lśniącej oprawie z zaokrąglonymi rogami i 5 puzzli z bohaterami Psiego Patrolu. Zastanawiając się nad zakupem nowej zabawki dla dziecka doskonałym wyborem mogą być właśnie atrakcyjne puzzle dla dzieci od Media Service Zawada. Tego typu zabawki już poprzez samą formę uczą cierpliwości i koncentracji, poprawiają zdolności manualne, motorykę i wyobraźnię przestrzenną.

Układanie puzzli to świetny trening umysłu, dzieci, które uczą się układać puzzle od najmłodszych lat doskonalą swoją spostrzegawczość i pamięć, a poza tym uczą się opanowania i dyscypliny. Puzzle uczą dziecko kreatywności i spostrzegawczości oraz umiejętności analizy i syntezy wzrokowej.

Próbując dopasować do siebie poszczególne elementy układanki, dzieci nieświadomie tworzą fundament do późniejszej, efektywnej nauki czytania, rozwijania zdolności matematycznych i umiejętności logicznego myślenia. Jak twierdzą psychologowie, układanie puzzli to dla mózgu dziecka doskonała gimnastyka, dzięki której można uniknąć dysleksji.

Pierwsze próby układania puzzli można podjąć już z półtorarocznym dzieckiem. Pozwólmy dziecku obejrzeć kartoniki i dopasowywać według uznania. Małe, 3-letnie dziecko nie ma jeszcze wystarczająco rozwiniętej wyobraźni przestrzennej, aby móc układać duże, skomplikowane układanki złożone z wielu elementów.

Dlatego też dla takich maluchów warto szukać produktów skierowanych specjalnie do nich, których stopień trudności nie będzie zbyt wysoki. Dla tak małych dzieci bardzo dobrym rozwiązaniem będą wszystkie puzzle duże, złożone z kilku/kilkunastu elementów. Zestawy od Media Service Zawada będą idealne.

Pomóż swojemu dziecku rozwijać się poprzez zabawę

postaw na produkty Media Service Zawada

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...