Zimowa recepta na blizny | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Zimowa recepta na blizny

13 grudnia 2017, dodał: media
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Blizny powstają na skutek uszkodzenia, a następnie zasklepienia się skóry. Nowa tkanka różni się jednak od skóry właściwej kolorem i fakturą. Tego typu pamiątki, zwłaszcza jeśli znajdują się w widocznych miejscach, mogą negatywnie wpłynąć na komfort życia. Stanowią jednak nie tylko problem estetyczny – niekiedy również ograniczają zakres ruchów oraz powodują ból i świąd. Na szczęście istnieją sposoby, by pozbyć się blizn.

Jeśli proces gojenia się przebiega prawidłowo, blizna jest dość jasna i kształtem odpowiada zranieniu. Niekiedy jednak powstają blizny patologiczne – czerwone, zgrubiałe i przerosłe. W takim przypadku szczególnie należy podjąć próbę ich usunięcia.

Zima – chwila dla urody

Zimą skóra nie jest narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych, które obniżają jej zdolność do regeneracji, przyspieszają procesy starzenia się i mogą prowadzić do pojawiania się przebarwień. To więc doskonała pora, by zatroszczyć się o poprawę kondycji skóry – również, by pozbyć się nieestetycznych blizn. Zwłaszcza, że blizny również nie lubią słońca. Promieniowanie UV pobudza bowiem odkładanie się kolagenu, co może prowadzić do powstawania przerostów. Wystawienie uszkodzonej skóry na działanie słońca spowoduje również, że… blizna opali się, przez co stanie się bardziej widoczna.

Co więcej – terapia blizny, prowadząca do zmniejszenia jej widoczności trwa zazwyczaj od 2 do 4 miesięcy. Przełom grudnia i stycznia to więc ostatnia chwila, by zdążyć z kuracją przed wiosną i w czasie ciepłych dni cieszyć się nieskazitelną skórą.

Sposoby na blizny

Gojenie się blizny warto wspomóc specjalistycznymi preparatami dostępnymi w aptekach bez recepty. Jednym z najczęściej polecanych środków jest Contractubex, zawierający aktywne substancje wspomagające odbudowie skóry, m.in. wyciąg z cebuli i alantoinę. Preparat ten występuje w dwóch formach:

  • Żelu – w celu uzyskania najlepszych efektów należy nakładać go na bliznę 2-4 razy dziennie, a następnie wcierać kolistymi ruchami do całkowitego wchłonięcia.
  • Plastrów – używa się ich na noc, przez cały czas trwania kontaktu preparatu ze skórą uwalniają się substancje lecznicze.

Zarówno żel, jak i plastry warto zastosować jak najszybciej, jednak nie wcześniej niż po całkowitym zagojeniu się rany.

Preparat Contractubex jest skuteczny w leczeniu blizn potrądzikowych, po oparzeniach, zranieniach czy zabiegach chirurgicznych. Jeśli jednak blizny mają formę keloidów (twardych, bolesnych wybrzuszeń) ich leczenie należy skonsultować z lekarzem. Konieczne może być bowiem zastosowanie bardziej zdecydowanych środków, jak terapia laserowa lub operacja plastyczna.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na ściany do salonu?
Moim zdaniem sprawdzą się panele na ścianę. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą...
Najtrudniejsze kierunki studiów
Moim zdaniem to przyszły student powinien wiedzieć i decydować jakie są jego zainteresowania...
opadająca powieka
Jednym z naturalnych sposobów na zlikwidowanie problemu opadającej powieki są okłady na opadające powieki....
moda męska
Wiosna 2024 to świetny moment na powrót do stylu retro. Płaszcze męskie i cieplejsze...