Ziemniak – Kasia i Zosia Pilitowskie

20 sierpnia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Po sukcesie książki „Jajko” pozytywnie zakręcony duet mamy i córki z krakowskiej kawiarni „Ranny Ptaszek” zabiera nas w ziemniaczaną podróż! I to dosłownie, bo w książce znajdziemy potrawy z ziemniakiem w roli głównej ze wszystkich stron świata. Znakomite i nieskomplikowane przepisy z ziemniakiem w roli głównej!

ziemniak kasia i zosia pilitowskie

 

Kasia, czyli mama: „Ziemniaki możesz zostawić, ale mięso musisz zjeść”, usłyszałam kiedyś podczas niedzielnego obiadu. Jak to – pomyślałam – zostawić to, co najlepsze? I ogarnęła mnie panika. Zosia, czyli córka: Pani w szkolnej stołówce wprawnym ruchem zsunęła do kosza pieczołowicie przeze mnie ułożone na kotlecie ziemniaki i rozkazała: „Wróć i zjedz kotleta”. Umrę z głodu, bo nawet nie mam już ziemniaków – pomyślałam.

Czyżby to właśnie wtedy „Ziemniak” wykiełkował w sercach i głowach Kasi i Zosi Pilitowskich? Choć musiało upłynąć wiele lat, to bulwa cierpliwie na swoją własną książkę. Oto ona.

ziemniaki placki

„Ziemniak” podzielony jest na pięć rozdziałów. Są tutaj przepisy podstawowe, pomysły na dania zagniecione, smażone, ulepione, z każdego zakątka świata.
A na koniec ziemniaczki na słodko. Oprócz rodzimych pyszności (takich jak pyzy, cepeliny, kluski śląskie) w „Ziemniaku” znajdziemy przepis na bombajskie ziemniaczki Vada Paw, afrykańską zupę z masłem orzechowym czy znane wszystkim miłośnikom nart austriackie rosti. „Ziemniak” to pięknie wydana książka, która inspiruje do przyrządzenia prawdziwej skrobiowej uczty!

pilitowskie

Kasia i Zosia Pilitowskie, mama i córka, wegetarianki, właścicielki i kucharki w barze śniadaniowym „Ranny Ptaszek” w Krakowie, autorki książki „Jajko”. Kasia równocześnie zarządza kuchnią w „Hummus Amamamusi” na krakowskim Kazimierzu, od kilku lat prowadzi z powodzeniem największy festiwal kulinarny w Krakowie „Najedzeni Fest!”, organizuje letni Piknik Krakowski w parkach Krakowa i walczy o drzewa. Zosia jest mistrzynią kiszonek i miłośniczką kuchni azjatyckiej.

Wydawnictwo Buchmann

Fot. © Mateusz Torbus

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nadwaga i otyłość u dzieci
Zamiast lekcji wychowawczej powinna być nauka zdrowego odżywiania, bardzo praktyczna w dzisiejszych czasach...
jak pies z kotem
Myślę, że niewielki, choć np. w sytuacjach agresji pies może chcieć bronić...
Duże akcje promocyjne w sieci
Warto szukać promocji w dużych e-sklepach, im się nie opłaca trzymać towaru w...
Zabawa na weselu bez osoby towarzys…
Wolałabym nie iść wcale, niż iść sama i kiepsko się z tym czuć...