Moda na wszystko, co naturalne, ciągle trwa. Również medycyna naturalna coraz częściej oferuje nam zabiegi lecznicze przy wykorzystaniu naturalnych metod. Kobiety, które borykają się z cellulitem, a nie chcą narażać organizmu na działanie substancji chemicznych mogą wybrać biomezoterapię. Wiadomo, że pomarańczowa skórka to zmora wielu kobiet, które są gotowe na wiele, by się jej pozbyć raz na zawsze!
Mezoterapia a biomezoterapia
W tradycyjnej mezoterapii najczęściej sięga się po mieszkanki zawierające witaminy, krzem, enzymy, oligoelementy, aminokwasy, wyciągi tkankowe, kwasy polimlekowe i hialuronowe. Dlaczego stosuje się właśnie takie składniki? Wyjściem do takiego postępowania jest stwierdzenie, że z czasem skóra traci na swojej kondycji, ponieważ się starzeje i nie jest w stanie się już tak dobrze ochronić przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Mezoterapia tym sposobem odmładza skórę, uzupełniając pojawiające się z w niej czasem braki.
Jak z kolei wygląda kwestia biomezoterapii? Różni się ona od mezoterapii tym, że wykorzystuje przede wszystkim składniki naturalne. Jest tym samym w pełni bezpieczna w stosowaniu. Nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, ani żadnych podrażnień. Może być przy tym stosowana przez zdecydowanie większą grupę osób. Po jakie składniki się sięga? Są nimi leki antyhomostatyczne, które znane są ze swoich odmładzających właściwości. Wstrzyknięcie ich pod skórę zwiększa jej jędrność i napięcie. Dają one jednak nie tylko chwilowy efekt, ale działają perspektywicznie – poprawiają syntezę włókien kolagenu i elastyny.
Leki homeopatyczne w biomezoterapii
Pomarańczowa skórka, czyli znany większości z nas cellulit, powstaje na skutek reakcji obronnej organizmu przed toksycznymi substancjami. Pochodzą one z procesów metabolizmu czy na skutek przyjmowania niektórych leków. Nagromadzenie toksyn w organizmie ma miejsce wtedy, gdy praca narządów wydalniczych (wątroby, nerek, układu limfatycznego) zostanie zaburzona lub nie nadąży z usuwaniem licznych toksyn. I to właśnie złogi toksyn są główną przyczyną powstawania cellulitu.
Wykorzystywane w biomezoterapii złożone leki homeopatyczne, tzw. leki antyhomotoksyczne, mają usprawnić pracę układu krążenia, przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, usprawnić drenaż tkanki łącznej (przyczyniając się do usunięcia toksyn) oraz uregulować poziom hormonów w organizmie. Dzięki tak szerokiemu spektrum działania, skóra szybko się regeneruje, a składniki odżywcze łatwiej do niej docierają.
Leki stosowane w biomezoterapii aktywizują pracę komórek i enzymów, stymulują produkcję kolagenu i elastyny, przywracając skórze elastyczność i zdrowy wygląd. Środki te zawierają składniki naturalne, nie służą do wypełniania skóry twarzy, ani nie powodują efektu maski.
Biolifting w biomezoterapii
Biolifting to jedna z technik biomezoterapii, polegająca na wstrzykiwaniu pod skórę małych dawek substancji leczniczych pochodzenia naturalnego. Stosuje się go przede wszystkim na twarz i szyję. Stymulacja tkanek sprzyja spłyceniu zmarszczek i uelastycznieniu skóry. Dobrze odżywiona skóra szybko się regeneruje, a skutki procesu starzenia cofają się. Skóra po zabiegu staje się jędrna i sprężysta oraz jest dobrze nawilżona.
Aby wzmocnić efekt kuracji przeciwzmarszczkowej, leki wstrzykiwane są w miejsca akupunkturowe na twarzy. Zabieg można stosować w celu likwidacji widocznych zmarszczek lub prewencyjnie. Biolifting stosuje się zazwyczaj po 30. roku życia, a na terapię składa się 5-10 zabiegów, które powtarza się raz na kwartał.
Zanim zdecydujesz się na biomezoterapię
Biomezoterapia powinna być wykonana w dobrym gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym. Zanim się sięgnie po jej zalety, należy koniecznie poddać się badaniu, na podstawie którego stwierdzi się, jakiego rodzaju pomarańczową skórkę się posiada. Taka diagnoza pozwoli bardzo precyzyjnie dobrać składniki wstrzykiwanie następnie pod skórę.
Według homotoksykologii wyróżnia się cztery rodzaje cellulitu:
Pierwszy z nich to cellulit, który występuje u kobiet smukłych i wysokich bez skłonności do nadwagi (pamiętajmy, że skórka pomarańczowa to nie tylko „domena” kobiet „puszystych”). Cellulit gromadzi się najczęściej w dolnej części brzucha oraz w górnych częściach bioder. W kobiet tego pokroju skórka pomarańczowa ma zazwyczaj charakter włóknisto-grudkowy.
Cellulit, który dotyka panie o regularnej budowie, dobrze umięśnione (masywne) zlokalizowany jest głównie po zewnętrznej stronie bioder. Zwykle ten typ skórki pomarańczowej jest „twardy”, a skóra nie ma tendencji do zatrzymywania płynów.
Skórka pomarańczowa, która dotyka kobiety z wadami wrodzonymi (zez, skrzywienie kręgosłupa) nie ma charakterystyczne lokalizacji. Główną przyczyną powstawania cellulitu jest niewydolność krążenia. Dość często cellulitowi towarzyszą rozstępy.
Kobiety, które charakteryzują się „mocną budową”, a kilogramy „rozprowadzone” są równomiernie po całym ciele, spotykają się z cellulitem związanym najczęściej z obrzękami i spowolnionym metabolizmem. Skórka pomarańczowa w tym przypadku atakuje przede wszystkim zewnętrzne oraz wewnętrzne strony ud.
Dokładna ocena rodzaju cellulitu potrzebna jest do tego, by w sposób odpowiedni dobrać rodzaj leku do iniekcji
Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana za pomocą specjalnego kremu, zawierającego lignokainę. Następnie cienką igiełką z użyciem odpowiedniego aparatu lekarz wstrzykuje preparat. Istnieją także specjalne igły do biomezoterapii o długości 4mm.
Biomezoterapia wymaga serii wizyt w gabinecie (na początek 4 – 6 zabiegów, co około dwa, trzy tygodnie), ale po kilku miesiącach efekty są zaskakujące. Zaleca się też wprowadzenie dodatkowej kuracji opartej na drenażu, pozwalającej usunąć z organizmu nadmiar toksyn uwolnionych dzięki biomezoterapii. Dlatego stosuje się doustne leki, które pozwalają poprawić funkcje wydzielnicze narządu lub układu dotkniętego schorzeniem..
Jakich efektów można się spodziewać?
Biomezoterapia daje wiele efektów. Główna zmiana, jaka następuje na skutek jej stosowania, to wygładzenie powierzchni skóry i zwiększenie jej jędrności. Do tego celu dochodzi się jednak poprzez działania szczegółowe polegające na:
- poprawieniu mikrokrążenia,
- wyregulowanie rozchwianej gospodarki hormonalnej,
- dotlenieniu tkanek,
- usunięciu z organizmu toksyn poprzez wykonanie zabiegu drenażu limfatycznego.
By być piękną i przez długi czas mieć ciało bogini trzeba poświęcić wiele czasu i … pieniędzy. Jednak czy idealna sylwetka nie jest tego warta??
Materiały: www.cellulit.edu.pl, www.usuwaniecellulitu.info.pl, www.poradnikzdrowie.pl, www.jejzdrowie.pl