URODA I ZDROWIE

Zegarki – męski odpowiednik kobiecej słabości do diamentów

10 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Bez względu na gust, każda kobieta na swój sposób kocha biżuterię. Nie inaczej jest w przypadku mężczyzn. Panów słabość uwidacznia się jednak przy zegarkach. Stanowią one swego rodzaju substytut męskich błyskotek i marzenie wielu mężczyzn.

Niektóre zegarki są jak ikony, gdyż przeszły do historii, jak zegarek Rolex. Cena za słynne modele zegarków dla amatorów sztuki zegarmistrzowskiej często nie gra roli. Liczy się posiadanie konkretnego modelu i kultowego egzemplarza o znanym designie.

Męska biżuteria – modna czy niemodna?

Ciężko stwierdzić jednoznacznie, czy biżuteria dla mężczyzn znajduje się w kanonie mody. Zależy to także od indywidualnych gustów, umiejętności dobrania akcesoriów do stylu, stroju i okazji. Dobrze dobrane dodatki powinny dopełniać stylizację, podkreślać indywidualizm, nieszablonowe podejście do mody i dodawać klasy.

Najbezpieczniejszy element męskiej biżuterii to zegarek. Od kilku lat coraz bardziej moda promuje powrót do klasycznych zegarków nadgarstkowych, co jest wyznacznikiem nie tylko podążania za trendami, lecz także doda każdemu mężczyźnie, bez względu na wiek szyku.

Męskie zegarki – jak diamenty

Stylowy zegarek to obecnie must have eleganckiego mężczyzny. Powinien pasować do codziennego eleganckiego stroju czy smart casual, a także dobrze wypadać w oficjalnych sytuacjach. Zegarki ponadto nie są wyłącznie funkcjonalną ozdobą. To  również wyznacznik statusu społecznego, majętności, klasy. Zegarek to informacja dla świata zewnętrznego o tym, kto ma go na nadgarstku.

Dlatego właśnie mężczyźni tak kochają zegarki. One bowiem pozwalają im nie tylko czuć się szykownie, lecz także poprawiają wizerunek, dodają pewności siebie, co dla panów od wieków stanowiło ważne bodźce. Dlatego też nie jest ważne samo posiadanie zegarka, ale posiadanie konkretnego modelu zegarka, który pozwoli im poczuć się wspaniale.

Patek Phillippe czy zegarek Rolex? Cena za dzieło sztuki – grzechu warta

Patek Phillippe to przysłowiowy „rolls royce” wśród zegarków, słynny Jaeger-LeCoultre Reverso do dziś znany jest z kultowej prostokątnej matrycy, podobnie jak z kwadratowej szykowny Tag Heuer Monaco, Omega Speedmaster Professional Moonwatch do dziś kojarzony z misją Apollo 13, czy zegarek Rolex. Cena tych zegarków nie jest na kieszeń żadnego człowieka ze średniej klasy bez oszczędzania. Natomiast fanów takich zegarków nie brakuje – dlaczego?

Otóż są to tylko przykłady słynnych modeli zegarków, które zapisały się w historii. Ma na to wpływ nie tylko liczba noszących je znanych osobistości, jak na przykład Rolex Submariner gościł na nadgarstku wielu, skrajnie różnych znakomitości, od papieża Jana Pawła II, przez Che Guevarę, Fidela Castro, Steva McQueena aż po… Jamesa Bonda.

Trudno się zatem dziwić, że zegarki, które przepływają kanał La Manche, latają na Księżyc, nurkują w głębiach oceanu i są nadal sprawne cieszą się taką popularnością.

Oczywiście są to zegarki najwyższej jakości, których najdrobniejsze podzespoły i technologia są dopracowane do perfekcji, dlatego też często producenci dają na swoje produkty dożywotnią gwarancję.

Właśnie takie cuda techniki i designu są dla mężczyzn tym, czym dla kobiet diamenty – marzeniem, które panowie pragną spełnić. Bo zegarek, który był na księżycu i dodatkowo jest elegancki i stylowy dodaje klasy i pewności siebie – a to jest bezcenne.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żywienie psa
Podając szczeniakowi takie jedzenie wyrządza się mu wielką krzywdę. Powinien dostawać zbilansowaną dietę, pełną...
Brak miłości- co zamiast?
Hobby, udzielanie się w wolontariacie, to też są jakieś pomysły na taką sytuację... Imprezować...
Witaminy a komórki rakowe
Witaminy wzmacniają organizm, więc mogą przeciwdziałać procesom nowotworowym, ale żeby leczyły raka, to wątpię.
Odszkodowanie
Im mniejsza składka OC tym mniejszej kwoty później można się spodziewać przy wypadku... \niestety,...