Zasiłek rodzinny Kindergeld – szansa na rozwój Twojego dziecka!

3 marca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wychowujesz dziecko, mieszkasz i pracujesz w Niemczech? Sprawdź, czy przysługuje Ci zasiłek rodzinny Kindergeld.

Kindergeld, czyli niemiecki zasiłek rodzinny przysługuje osobom, które wychowują dzieci na terenie Niemiec. Świadczenie wypłacane jest z niemieckiej kasy rodzinnej i ma na celu zagwarantować dzieciom odpowiednie warunki materialne do nauki i rozwoju. O zasiłek rodzinny może ubiegać się każdy, kto podjął pracę w Niemczech, niezależnie, czy jest to praca na umowę, sezonowa, czy prowadzenie własnej działalności.

Może otrzymać go również osoba, która pracując w Niemczech, odprowadza składki na ubezpieczenie socjalne w Polsce. Warunkiem koniecznym jest odprowadzanie podatków na terenie Niemiec. Należy pamiętać o złożeniu wniosku o zasiłek w terminie, a więc przed upływem 6 miesięcy zatrudnienia. Dzięki temu osoba zainteresowana nie utraci świadczenia za przepracowane miesiące na terenie tamtego kraju.

Kto może się ubiegać?

O przyznanie Kindergeld można starać się wówczas, gdy dziecko nie ukończyło jeszcze 18 roku życia. W poszczególnych przypadkach istnieje jednak możliwość wydłużenia tego czasu. Kiedy? Głównie wtedy, gdy dziecko nie ukończyło jeszcze edukacji i 25 roku życia, a także bez ograniczenia wiekowego, jeśli lekarz orzekł niepełnosprawność dziecka przed ukończeniem przez nie 18 roku życia.

Jaka jest wysokość zasiłku Kindergeld?

Data 07.2019 r. ma duży wpływ na podwyższenie zasiłku. Od tego momentu Kindergeld wynosi: 204 euro na każde dziecko w przypadku posiadania 1 lub 2 dzieci, 210 euro na trzecie dziecko oraz 235 euro na czwarte i każde kolejne.

O czym należy pamiętać przy ubieganiu się o niemiecki zasiłek rodzinny?

Aby otrzymać świadczenie rodzinne w Niemczech, na początku należy zgromadzić wszystkie wymagane dokumenty. Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego też w zależności od konkretnej sytuacji materialnej i życiowej urząd może mieć różne wymagania. Mogą to być dokumenty do Kindergeld pracodawcy, dokumenty potwierdzające miejsce pobytu w Niemczech, dokumenty do Kindergeld z urzędów z Polski i wiele innych.

Skorzystaj z pomocy doświadczonej firmy!

Nie wiesz, jak samemu ubiegać się o zasiłek rodzinny? Przerażają Cię formalności z tym związane? Sprawdź firmę Intertax24! Pomaga ona w wypełnieniu wniosku, dokonuje analizy dokumentacji, odpowiada za koordynację sprawy do uzyskania decyzji oraz świadczenia dla Twojego dziecka. Firma podczas postępowania odpowiada na listy i wszelkie pytania ze strony Familienkasse, a także monitoruje cały przebieg opracowania wniosku wraz z otrzymaną decyzją. W przypadku negatywnej decyzji Intertax24 sprawdza możliwości odwoławcze.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź szczegółowe informacje na stronie: www.intertax24.com

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...