Zaproszenia ślubne w 2022 roku – co jest na topie? Sprawdzamy

29 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zaproszenia są zapowiedzią zbliżającego się ślubu – najważniejszego dnia dla pary młodej. Stają się również zwiastunem tego, jak dzień ślubu będzie wyglądał. Ich wybór nie jest przypadkowy, bo nawiązuje do stylu oraz tematyki ślubu i wesela. Zaproszenia ślubne są też jedną z pierwszych rzeczy, która rozpoczyna przygotowania do ważnego i wyjątkowego dnia. Sprawdźmy, co jest na topie w 2022 roku.

zaproszenia ślubne 2022

Przygotowaliśmy dla Was krótki opis najbardziej popularnych motywów, które będą pojawiać się na zaproszeniach ślubnych oraz papeterii ślubnej w 2022 roku. Na rynku od kilku lat królują motywy roślinne, minimalistyczne, rustykalne, ekologiczne, eleganckie oraz glamour. Pojawiają się w różnych zestawieniach, niejednokrotnie łącząc ze sobą dwa motywy.

Jakie wzory królują w 2022 roku?

Młode pary coraz częściej stawiają na nieformalną, swobodną formułę i oryginalne zaproszenia ślubne z humorystycznym akcentem. W tym sezonie pary młode wybierają większą personalizację zaproszeń poprzez umieszczenie własnych rysunków, mapy ulubionych miejsc, listy ulubionych piosenek czy filmów. Nawiązują w ten sposób szczególny rodzaj więzi z zaproszonymi gośćmi.

Zaproszenia ślubne z motywem roślinnym

Motywy roślinne i kwiatowe w akwarelowym stylu kolejny rok pozostają w ścisłej czołówce najbardziej atrakcyjnych zaproszeń. Królują piwonie, róże, słoneczniki, hortensje i lawenda, a wszystko w towarzystwie zielonych gałązek eukaliptusa, jałowca, liści paproci czy drobnych ziół.

Zielone motywy roślinne w postaci wianuszków i gałązek dekorują popularne zaproszenia greenery. Te piękne botaniczne zaproszenia bazują na dwóch kolorach: zielonym i białym, a wszystko to z akcentami złota i brązu. Zaproszenia w stylu greenery sprawdzą się na ślubach organizowanych w rustykalnym i minimalistycznym stylu, a brązowe akcenty i koperty z szarego papieru dodadzą zaproszeniom ekologicznego wyglądu.

 

Zaproszenia ślubne zieleń-złoto z motywem roślinnym – do nabycia w artMA

Zaproszenia minimalistyczne

Minimalistyczne zaproszenia z roku na rok zyskują więcej popularności. Pary kierujące się zasadą „less is more” wybierają proste czcionki i geometryczne motywy, które w tym sezonie doczekały się wielkiego powrotu. Takie zaproszenia nigdy nie wyjdą z mody, a ich elegancja jest ponadczasowa.

Nowoczesne zaproszenia dla wymagających

Interesujące rozwiązania i niebanalne koperty znajdziemy w najbardziej nowoczesnych zaproszeniach. Koperty z lekko przezroczystego papieru i elementy pokryte złotą folią przyciągną uwagę każdego gościa. Jest to jeden z największych trendów tego sezonu. Takie zaproszenia ślubne będą w przyszłości świetną pamiątką przypominającą o wyjątkowym dniu ślubu.

Popularne w tym sezonie zaproszenia ślubne z lekko przezroczystym papierem

Vintage powraca!

W nadchodzącym sezonie popularne stały się zaproszenia w stylu vintage. Prym wiodą ciepłe odcienie brązu, wyblakłej czerwieni, koloru pomarańczowego, żółtego i kremowego. Wybierane są najczęściej na śluby organizowane w stylu rustykalnym, oldschoolowym, a nawet PRL.

Ile kosztują zaproszenia na ślub?

Zaproszenia ślubne stanowią niewielką sumę wydatków w porównaniu do całego budżetu ślubnego, ale warto wcześniej znaleźć odpowiednią firmę, która wykona dla nas zaproszenia w ustalonym na ten cel budżecie.

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne?

Wybór odpowiedniego zaproszenia najczęściej odnosi się do stylu, w jakim ślub i wesele są organizowane. Zamówienie zaproszeń powinno odbyć się na minimum 3 tygodnie przed planowaną datą wręczenia ich gościom. Najlepiej wybrać firmę, która specjalizuje się w zaproszeniach ślubnych i papeterii ślubnej, jednocześnie umożliwiając młodej parze zobaczenie zaproszeń próbnych.

Na pytanie, ile wcześniej zapraszać gości na wesele, nie ma jednej odpowiedzi. Bezpiecznym terminem są minimum 3 miesiące przed planowaną datą ślubu, o ile zapraszani goście spodziewają się uczestnictwa w uroczystości i zaproszenie ich nie będzie zaskoczeniem.

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz