Zabieg UltraShape

1 października 2010, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zabieg UltraShape

Modelowanie sylwetki za pomocą UltraShape to nowoczesna, nieinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej.

Kto może skorzystać z zabiegu UltraShape?

Każda osoba, która ma nadwagę do 8 kg i chce pozbyć się tkanki tłuszczowej, unikając operacji chirurgicznej. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zazwyczaj tkanka tłuszczowa usuwana jest z ud, pośladków oraz okolic podbrzusza.

Przygotowanie do zabiegu

2 dni przed zabiegiem należy jak w największym stopniu ograniczyć spożywanie tłuszczów i węglowodanów. W tym czasie trzeba zrezygnować z witaminy E, aspiryny, leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych oraz niesterydowych środków zapalnych. Odradzamy przebywanie w środowisku narażonym na występowanie pestycydów oraz herbicydów.

Każdy zabieg trwający od 45 do 60 minut poprzedzony jest konsultacją pacjenta z lekarzem, który określi zakres zabiegu, a także zwróci uwagę na ewentualne przeciwwskazania – mówi dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica z Wrocławia. Następnie ustali obszar ciała, który ma być poddany zabiegowi oraz omówi poszczególne etapy nieinwazyjnej metody usuwania tkanki tłuszczowej.

Trzy kroki do doskonałości

Krok 1

Specjalny masaż ma na celu przygotowanie tkanek do zabiegu zwiększając przepływ krwi i limfy. Stosowane do masażu urządzenie wytwarza podciśnienie i dwubiegunowe fale radiowe, które rozluźnią i przygotowują ciało do aplikacji ultradźwięków.

Krok 2

W tej fazie następuje natychmiastowe i selektywne rozbicie komórek tłuszczowych. Nowoczesna i zaawansowana technologia sprawia, że mechaniczne, zimne ultradźwięki rozbijają tylko komórki tłuszczowe, nie naruszając skóry, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej.

Krok 3
Końcowy etap zabiegu to masaż przyspieszający cyrkulację i aktywność limfatyczną organizmu. Drenaż limfatyczny powoduje lepsze i szybsze usuwanie tłuszczu (trójglicerydów uwolnionych podczas rozbijania tkanki tłuszczowej). Fale radiowe wytworzone przez użytą głowicę RF poprawiają jędrność i napięcie skóry.

Uwolnione trójglicerydy przetransportowane zostaną do wątroby za pomocą układu limfatycznego i naczyniowego. Tam zostaną wydalone wraz z innymi tłuszczami dostarczonymi z pożywieniem. Warto zaznaczyć, że  uwolnione trójglicerydy nie kumulują się we krwi ani wątrobie. Destrukcja komórek tłuszczowych odbywa się na wielu głębokościach, zazwyczaj od 0,7 cm do 1,5 centymetra.

Postępowanie po zabiegu

2 tygodnie po zabiegu należy jadać posiłki zawierające małe ilości tłuszczów i węglowodanów. Nadal trzeba zrezygnować z witaminy E, leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Metoda UltraShape jest bezbolesna i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Dlatego też każda osoba po zabiegu może wrócić od razu do codziennych obowiązków oraz pracy. Już po pierwszym zabiegu widoczny jest efekt, a kolejne zabiegi na tej samej części ciała można wykonywać po upływie 2 – 3 tygodni. Pomiędzy zabiegami UltraShape zalecane są zabiegi drenujące i modelujące sylwetkę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z zabiegu powinny zrezygnować osoby chorujące na choroby metaboliczne (np. cukrzycę), cierpiące na zaburzenia krzepliwości krwi, mające wszczepiony stymulator serca, posiadające przepuklinę brzuszną, chorujące na A-hepatis oraz te, które są zakażone wirusem HIV. W żadnym wypadku z zabiegu nie powinny korzystać kobiety ciężarne oraz karmiące piersią.

Zalety zabiegu aparatem UltraShape

-bezbolesna, bezpieczna i bezinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej
-nie wymaga znieczulenia, nacięć, zastrzyków ani narkozy
-pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej w miejscach trudno dostępnych
-zabieg trwa krótko i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania
-nie wymaga rekonwalescencji, więc od razu można powrócić do codziennych obowiązków i do pracy (zasada „walk-in, walk-out”)
-nie powoduje uszkodzeń skóry, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej
-nie powoduje efektu jo-jo
-nie powoduje siniaków, opuchlizny
-nie sprawia dyskomfortu pozabiegowego
-doskonale zastępuje tradycyjną liposukcję
-rezultaty widoczne już w niespełna 2 tygodnie po zabiegu
-bez ryzyka wystąpienia poważnych efektów ubocznych takich jak zatory, ucisk nerwów, infekcja, martwica skóry

Jakie efekty można osiągnąć?

Bezpośrednio po zabiegu powierzchnia skóry staje się gładka. Po miesiącu następuje redukcja od 2 do 4cm w obwodzie, co jest jednoznaczne z jednym rozmiarem garderoby. Już po 3 zabiegach można cieszyć się nową figurą, po utracie nawet 10cm w obwodzie poddanej zabiegowi partii ciała. Rezultaty są długotrwałe, dlatego też nie zachodzi potrzeba wykonywania zabiegów podtrzymujących.

Bezpieczeństwo i efektywność zabiegu UltraShape są potwierdzone szczegółowymi testami klinicznymi. Tą metodą wykonano już ponad 100 tysięcy zabiegów w prawie 60 krajach. Swoją popularność UltraShape zawdzięcza imponującym efektom, jakie można osiągnąć z wykorzystaniem tej nowoczesnej metody.

Zapraszamy na konsultację, na której lekarz dobierze odpowiednie urządzenie i udzieli wyczerpujących informacji. Obecnie zabieg dostępny jest w  klinice ARS ESTETICA we Wrocławiu

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz