Z „brzuszkiem” w podróży

13 czerwca 2018, dodał: EKSPERTKA

Czy kobieta w ciąży może zdecydować się na wyjazd za granicę? O ile lekarz nie widzi przeciwwskazań, a przyszła mama czuje się dobrze, to jak najbardziej. Jest to jednak stan na tyle wyjątkowy, że warto zapewnić sobie tylko odpowiednie ubezpieczenie w tym zakresie.

 

Podczas ciąży czujesz się dobrze i nie zamierzasz rezygnować z zagranicznych wczasów? Twój lekarz nie widzi przeciwwskazań, abyś odpoczęła poza Polską? W takim razie zapewnij tylko sobie i dziecku odpowiednią ochronę, czyli takie ubezpieczenie, które jest dedykowane specjalnie przyszłym mamom. Jeśli jednak dodatkowo chorujesz np. na cukrzycę, padaczkę, masz nadciśnienie, męczą cię silne alergie albo masz problemy z niedoczynnością tarczycy, wówczas warto rozważyć polisę rozszerzoną o następstwa chorób przewlekłych. Jeśli bowiem w podróży nastąpi nasilenie się objawów, nie unikniesz wizyty u lekarza. W Wielkiej Brytanii tego typu polisy oferują rozmaite towarzystwa, np. Insurance Choice, na rynku polskim też warto poszukać odpowiedniej firmy.

Schorzenia chroniczne

Travel insurance for pre existing medical conditions to właśnie ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje sytuacje wynikające z następstw chorób przewlekłych. Nie trzeba się wówczas martwić się kosztami leczenia za granicą. Ubezpieczyciel zwraca bowiem koszty wszelkich konsultacji medycznych i hospitalizacji w ustalonej wcześniej kwocie. Jeśli nie jesteś pewna, czy któraś z twoich dolegliwości czasami nie mieści się w tej definicji, to przejrzyj Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2010 r. w sprawie wykazu chorób oraz wykazu leków i wyrobów medycznych, które ze względu na te choroby są przepisywane bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością (źródło:http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20102531699).

Oferta ubezpieczenia dostępna jest pod adresem https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Ciąża to nie choroba przewlekła

Oczywiście ciąża to nie choroba przewlekła i pod takim hasłem nie ma co szukać odpowiedniej ochrony u ubezpieczyciela. Jednak zawsze warto przejrzeć propozycje, które są dedykowane takim przypadkom. Zawierają przede wszystkim gwarancję pokrycia kosztów leczenia. W trakcie wyjazdu może dojść bowiem do wielu różnych sytuacji, w których będziesz potrzebować pomocy lekarskiej. Wówczas konieczna być może nie tylko pomoc lekarzy w publicznych punktach (to znajduje się w ramach EKUZ), ale również u prywatnych specjalistów. W polisie można też zawrzeć takie elementy jak NNW, OC, koszty rezygnacji z podróży.

Ochrona ubezpieczeniowa dla kobiet w ciąży jest różna w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego warto porównać kilka propozycji. Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej oferują opiekę kobietom do drugiego trymestru ciąży i nie odpowiadają za zdarzenia związane z ciążą powyżej 32 tygodnia.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Body wysczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ

FORUM - bieżące dyskusje

Jakie studia wybrać?
Świetnie, u mnie w grę wchodzą zaoczne. To jeszcze przy okazji zapytam,...
Gdzie kupować ubranka i akcesoria d…
Ogolnie to chyba najlepiej zamawiac rzeczy przez internet. My w ten sposob calkiem tanio...
zaczerwieniona twarz
moze masz cere naczynkowa i wtedy skora czesto wyglada na zarumieniona. albo zapytaj alergologa...
Dom
Ja już rok po budowie domu i powiem wam, że najlepiej zapytajcie pierw...