Yerba Mate – sposób na zdrowe pobudzenie

10 sierpnia 2018, dodał: EKSPERTKA

Kawa, napoje energetyczne, czarna herbata – to nie jedyne skuteczne sposoby na pobudzenie organizmu. Istnieje znacznie zdrowszy i równie efektywny sposób na podniesienie poziomu energii. Mowa o yerba mate, czyli wyjątkowym napoju pochodzącym z Ameryki Południowej, który cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Ma znacznie lepsze właściwości niż typowa kawa czy herbata, dlatego zdecydowanie warto włączyć go do swojej diety.

fot ymt24.pl

Najważniejszą zaletą, dla której powinno się sięgać to yerba mate, są zawarte w nim antyoksydanty. Inaczej określane jako przeciwutleniacze, stanowią doskonałą broń przeciw wolnym rodnikom, które przyspieszają starzenie organizmu i przyczyniają się do powstawania nowotworów. Regularne sięganie po yerba mate stanowi więc skuteczną ochronę przeciwstarzeniową i antyrakową, jednak na tym nie kończy się lista jej dobroczynnych właściwości. Ten wyjątkowy napój wspomaga również walkę z nadwagą i otyłością oraz obniża poziom złego cholesterolu, podnosząc jednocześnie poziom tego dobrego. Działa przeciwgrzybicznie, przeciwcukrzycowo oraz przeciwzapalnie.

Jak widać, yerba mate to kopalnia dobroczynnych składników, które wspomagają funkcjonowanie organizmu. Jej bardzo istotną cechą są również właściwości pobudzające, co stanowi doskonałą wiadomość dla osób niewyobrażających sobie poranka bez kubka aromatycznej kawy. Jeżeli potrzebujemy zdrowego pobudzenia, yerba mate będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Powodem korzystniejszych właściwości tego napoju jest mateina, czyli obecna w nim odmiana kofeiny. Szczególne znaczenie ma sposób, w jaki uwalnia się ona w naszym organizmie. W odróżnieniu od kofeiny zawartej w kawie, która działa gwałtownie i przez dość krótki czas, mateina wykazuje stopniowe działanie pobudzające. Właśnie dlatego zapewnia energię na cały dzień. Yerba mate stanowi więc doskonały sposób na skuteczne ograniczenie kofeiny w diecie, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego samopoczucia.

Bogactwo witamin i minerałów

Poza dawką energii,  dostarczymy organizmowi wiele cennych witamin i mikroelementów, m.in: witaminę A, B1, B2, C, E, potas, mangan, magnez. Jak wiadomo, używki takie jak kawa wywołują efekt przeciwny, czyli wypłukiwanie magnezu. Dlatego yerba mate jest świetną alternatywą dla osób cierpiących na niedobory tego składnika. Warto popijać ją także podczas pracy, ponieważ zapewnia nie tylko energię, ale również poprawia pamięć i koncentrację. Zwiększa wydajność organizmu i mózgu, powodując, że działamy i myślimy znacznie efektywniej.

Ponadto obecna w niej witamina B wpływa na poprawę naszego samopoczucia, ponieważ wykazuje właściwości antydepresyjne. Yerba mate nie ma działania uzależniającego w odróżnieniu od kawy czy herbaty. Jest również znacznie lepszym rozwiązaniem, niż gazowane napoje energetyczne, które zawsze zawierają ogromne ilości cukru. Jak wiadomo, cukier w nadmiarze jest wyjątkowo szkodliwy, dlatego, zamiast ryzykować przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi w przyszłości, lepiej wybierać to, co sprawdzone i naturalne.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Sinial - co sądzicie??
ja mam i sobie chwalę :) rzeczywiście bardzo ładnie ujędrnia. Wymaga trochę cierpliwości,...
Botox na zmiany trądzikowe
Dokładnie pierwszy raz słyszę o botoksie na trądzik, mi w klinice od razu polecili...
Blizny na twarzy krępujące :(
Niestety jedyną skuteczną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych jest laseroterapia, wiem z własnego doświadczenia, przetestowałam...
Przebarwienia na twarzy
Zgadzam się z opiniami dziewczyn na stare przebarwienia, które są pozostałościami po trądziku...