XIV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet! Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

XIV Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

12 grudnia 2014, dodał: media
Artykuł zewnętrzny

Podsumowanie XIV Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

W dniach 3-5 października 2014 roku w Hotelu Hilton w Warszawie już po raz 14. odbył się Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. W tym roku padł kolejny rekord frekwencji, który potwierdza, że jest to największe coroczne spotkanie lekarzy medycyny estetycznej i najważniejszych ekspertów z branży medycyny estetycznej. Udział w kongresie wzięło bowiem około 1 tys. uczestników zainteresowanych tematyką zabiegów estetycznych, w tym 750 lekarzy, 75 wystawców oraz 90 wykładowców z kraju i z zagranicy.

Zarząd Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Organizatorem kongresu jest Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging – Polskie Towarzystwo Lekarskie – Oddział w Warszawie przy współpracy z Podyplomową Szkołą Medycyny Estetycznej PTL, Union Internationale de Medicine Estetique, Polskim Komitetem Naukowym oraz Międzynarodowym Komitetem Naukowym.

Program kongresu był rzeczywiście bardzo bogaty. W ciągu 3 dni wykładów zostało poruszonych wiele ciekawych tematów z zakresu medycyny estetycznej. Tradycyjnie już odbyła się dyskusja nt. wypełniaczy, w tym biologii i funkcji kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia i polikaprolaktonu. Lekarze mówili również o kwestiach najczęściej kojarzonych z medycyną estetyczną, takich jak redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, blizn i rozstępów. Były też wykłady o laseroterapii w tym m. in. o technikach usuwania tatuaży. Na koniec nie zabrakło kontrowersji, czyli krytycznej oceny różnych metod leczenia, w szczególności sprzętu, a także powikłań po różnych zabiegach.

Podczas paneli dyskusyjnych poruszone zostały także zagadnienia z zakresu medycyny anti-aging, ze szczególnym uwzględnieniem tych związanych ze zdrowym żywieniem.  Odbyły się również wykłady o biostymulacji i regeneracji skóry. Wykładowcy zagłębili się w obszary chirurgii plastycznej. Pojawiła się m. in. tematyka przeszczepu tłuszczu. Lekarze dyskutowali też o anatomii funkcjonalnej oraz zmianach na twarzy, wynikających z procesu starzenia.

Nie zależy nam na samym tylko rozwoju medycyny estetycznej, ale także na tym, aby była to dziedzina obdarzona zaufaniem pacjentów i lekarzy. Dlatego dużo czasu poświęcamy na ich kształcenie oraz działania, które mają na celu podbudowę naukową tej dyscypliny. Jednym z takich działań jest między innymi organizacja Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging podkreśla dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA), organizator wydarzenia.

Swoimi doświadczeniami na kongresie dzieliło się wielu ekspertów zarówno z Polski, jak i z zagranicy (Włochy, Francja, Hiszpania, Szwajcaria, Niemcy, Turcja, Izrael, USA, Ukraina  i inne), m.in. prof. Leibaschoff, prof. Marotta, prof. Rzany, prof. Zerbinati, prof. Passi, prof. Longo, prof. Tsepakolenko, dr Forte, dr Krulig, dr Ascher, dr Bartoletti, dr Piovano, dr Lopez, dr Iozzo i wielu innych.Uczestnicy kongresu skorzystali z licznych work-shopów firmowych, podczas których zaprezentowane zostały nowe terapie, produkty i urządzenia.

I Środkowoeuropejski Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Konferencja, która odbywa się już po raz czternasty, zyskała rangę ważnego wydarzenia w swojej dziedzinie w naszym rejonie Europy. – W tym roku po raz pierwszy w historii naszych kongresów zwróciliśmy się do lekarzy z krajów ościennych i zaproponowaliśmy im, jako partnerom, udział w I Środkowoeuropejskim Kongresie Medycyny Estetycznej – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA. − Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja międzynarodowa nie jest najlepsza dla tego typu inicjatyw, ale będziemy kontynuowali wysiłki, mające na celu stworzenie w Warszawie miejsca referencyjnego dla medycyny estetycznej w naszej części Europy – zapowiada lekarz.

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...