Wymrażanie tłuszczu, czyli kriolipoliza. Jak to działa?
Chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej na brzuchu lub na boczkach? W takim przypadku pomyśl o kriolipolizie, czyli wymrażaniu tłuszczu. To zabieg, z którym możesz zapomnieć o swoim problemie!
Nadmiar tkanki tłuszczowej można spróbować usunąć z wykorzystaniem diety oraz ruchu, jednak nie zawsze efekty są zadowalające. Tutaj z pomocą przychodzą nam specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów – bezinwazyjnie i w krótkim czasie.
Jednym z często prowadzonych zabiegów skoncentrowanym na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz modelowaniu sylwetki jest kriolipoliza, która nazywana jest także wymrażaniem tłuszczu. Na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?
Czym jest kriolipoliza?
Zabieg kriolipolizy, czyli wymrażania tłuszczu został stworzony w Stanach Zjednoczonych na początku XXI wieku. W 2009 roku został zaakceptowany prawnie w krajach Unii Europejskiej i od tego czasu można również wykonywać go w Polsce.
Kriolipoliza jest dostępna w wielu zabiegach medycyny estetycznej, między innymi w Krakowie, gdzie oferuje ją klinika Derma Clinica. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.derma-clinica.pl/kriolipoliza.html.
Zalety zabiegu:
- udowodnione efekty w redukcji tkanki tłuszczowej
- nie dochodzi do przerwania ciągłości powłok skórnych
- brak poważnych efektów ubocznych
Jak wykonuje się zabieg?
Wymrażanie tłuszczu polega na zastosowaniu specjalnych urządzeń, które wyposażone są w głowice zasysające skórę wraz z podskórną tkaną tłuszczową. Zimno generowane przez urządzenie powoduje usunięcie tkanki tłuszczowej, która jest wrażliwa na niskie temperatury. Gdy jest na nie narażona przez dłuższy czas, dochodzi do rozpuszczenia tłuszczu, który następnie jest usuwany z organizmu w trakcie naturalnych procesów metabolicznych.
W rezultacie zabieg kriolipolizy pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Średnio potrafi on zmniejszyć jej objętość o około 30-40%. Warto jednak pamiętać, że ostateczne rezultaty są widoczne najczęściej po 2-3 miesiącach i jeśli pacjent nie będzie przestrzegał diety, tkanka tłuszczowa może wrócić na swoje poprzednie miejsce.
Zatem zabieg kriolipolizy pozwala na wykorzystanie naturalnych procesów metabolicznych organizmu. Tkanka tłuszczowa jest usuwana jednak stopniowo, czyli czas oczekiwania na efekty jest dłuższy niż w przypadku tradycyjnej lipolizy. Z drugiej jednak strony jest to bezpieczniejsza procedura, która nie powoduje naruszenia ciągłości skóry. Jednocześnie zabieg ten nie powoduje uszkodzenia innych tkanek organizmu.
Zabieg kriolipolizy można wykonać na następujących obszarach:
- biodra
- brzuch
- plecy (boczki, „motylki”)
- pośladki
- ramiona
- uda (wewnętrzne i zewnętrzne części)
Dla optymalnych efektów zabieg kriolipolizy poleca się wykonać kilkukrotnie. Dzięki temu będzie można uzyskać lepsze wyniki w usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także zatrzymać je na dłuższy czas.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- choroby wątroby
- choroby nowotworowe
- miejscowe stany zapalne lub alergiczne skóry
- niskie ciśnienie
- okres ciąży i karmienia piersią
- osoby z chorobami Raynauda, krioglobulinemią, hipoproteinemią
- skłonności do krwotoków
- wszczepiony rozrusznik serca lub inne urządzenie medyczne
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- zaburzenia krążenia
- zła reakcja na zimno
Jedno przyłożenie głowicą urządzenia do kriolipolizy kosztuje od około 300 do 450 złotych w zależności od tego, w jakim gabinecie zostanie wykonane. W przypadku wykupienia większej liczby zabiegów w pakiecie można najczęściej otrzymać dodatkowe rabaty, dlatego cena za jeden zabieg może być jeszcze niższa.