Wyjazd z dzieckiem na wakacje – co spakować do apteczki?

28 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Na wyjeździe z dzieckiem należy zapewnić mu odpowiednie bezpieczeństwo. Jednym z elementów jest zabranie ze sobą niezbędnych leków i sprzętu medycznego, który pozwoli na szybkie udzielenie pierwszej pomocy. Zobacz, co spakować do apteczki na wyjazd z dzieckiem.

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Apteczkę najlepiej skompletować samodzielnie. Dzięki temu można w niej umieścić leki, które dziecko dobrze toleruje, a rodzic ma do nich zaufanie. Miejscem, w którym można nabyć wszystkie potrzebne preparaty, jest tania apteka internetowa.

Podstawowymi preparatami w apteczce są leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Mogą one zawierać paracetamol lub ibuprofen. Dostępne są w formie tabletek, syropów lub granulatów do rozpuszczenia w wodzie. Lek trzeba dopasować do wieku dziecka.

Leki na ukąszenia owadów

Na wyjeździe dziecko zwykle spędza dużo czasu na łonie natury. To z kolei wiąże się z ryzykiem ukąszeń przez owady. W efekcie na skórze pojawia się bąbel, który uporczywie swędzi. Na tego typu dolegliwości pomagają specjalne żele łagodzące reakcję organizmu na jad owadów.

Leki przeciwalergiczne

Dziecko narażone jest także na różnego rodzaju reakcje alergiczne. Uczulać może wszystko, dlatego trudno unikać wszystkich alergenów. Rodzice powinni mieć w apteczce leki przeciwalergiczne. Są one dostępne bez recepty.

Leki łagodzące objawy przeziębienia lub grypy

Przeziębienie i grypa do bardzo częste infekcje wśród dzieci. Najbardziej są na nie narażone osoby, które przebywają w dużych skupiskach ludzi. Wbrew powszechnej opinii można zachorować także w miesiącach letnich. Dlatego warto mieć pod ręką preparaty, które łagodzą nieprzyjemne objawy. Są to: leki przeciwkaszlowe, aerozol do nosa, pastylki na ból gardła.

Elektrolity i probiotyki

Dzieci na wyjeździe są także narażone na dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Ich pojawienie wymaga wdrożenia specjalnej diety. Ale organizm można wspomóc także lekami. Są to elektrolity i probiotyki, które wspomagają leczenie, poprawiają trawienie, a także zapobiegają wystąpieniu zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.

Podstawowy sprzęt medyczny

W apteczce powinien znaleźć się także podstawowy sprzęt medyczny. Jest to m.in. termometr bezdotykowy. Dzięki niemu można szybko zmierzyć temperaturę ciała dziecka i na tej podstawie zdecydować o podaniu leku przeciwgorączkowego. Warto zaopatrzyć się także w specjalny przyrząd do usuwania kleszczy – zwłaszcza, gdy dziecko na wyjeździe będzie spędzać dużo czasu na łonie natury.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zapach faceta
> FIGA.A napisał/a: > Mi sie bardzo podoba dior sauvage :) Dior sauvage jest super...
Korzystacie z masaży?
Korzystam jak najbardziej. Polecam zwłaszcza masaż tajski, chodzę często - to uczucie rozluźnienia, totalnego...
Co byś teraz wypiła?
Zimny sok pomarańczowy :(
Gdzie kupujecie karpia na wigilię?
Nie kupujemy w ogóle, nikt u nas nie lubi karpia.