Wydłużanie nóg, czyli kiedy niski wzrost przestaje być problemem | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wydłużanie nóg, czyli kiedy niski wzrost przestaje być problemem

23 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Powody wydłużania kończyn mogą być różne. Oprócz wskazań medycznych związanych z chorobami układu szkieletowego, są również kwestie estetyczne. Marzymy o kilku dodatkowych centymetrach wzrostu z różnych powodów. Chcemy być wyżsi ze względu na społeczne oczekiwania, ale także aby dorównać wyższym partnerom czy partnerkom. Nawet kilka dodatkowych centymetrów może robić różnicę w postrzeganiu siebie i poczuciu własnej wartości.

Niski wzrost prowadzi do kompleksów

Niski wzrost nie zawsze jest wynikiem choroby czy zaburzenia w układzie szkieletowym lub hormonalnym. Jest on również uwarunkowany genetycznie. Problemy z brakiem dodatkowych centymetrów wzrostu mogą prowadzić do powstawania kompleksów i zaburzeń poczucia własnej wartości, akceptacji ciała czy obniżenia jakości życia. Przyczynić się mogą do tego krzywdzące opinie społeczne np. o tym, że niski mężczyzna nie jest prawdziwym mężczyzną albo że mężczyzna powinien być wyższy od swojej partnerki.

Konsekwencje niskiego wzrostu

Na forach i w mediach społecznościowych nie brakuje wpisów, w których niewysocy ludzie skarżą się na niesprawiedliwe traktowanie z powodu niskiego wzrostu. Szczególnie mężczyźni postrzegani są przez kobiety za mniej atrakcyjnych, gdy są niewysocy lub też niżsi od swoich potencjalnych partnerek. Istnieją również badania publikowane w prestiżowych magazynach dotyczące zależności między zarobkami a wzrostem. Wynika z nich, że każdemu dodatkowemu centymetrowi towarzyszył wzrost płac o 1,8 procent.

Naprzeciw niskiemu wzrostowi wychodzi nowoczesna medycyna

„Niski wzrost już nie jest problemem. Dzięki postępom w dziedzinie ortopedii możemy bez problemu uzyskać dodatkowe centymetry oraz wyrównać długość kończyn w stosunku do proporcji całego ciała. Coraz więcej Pacjentów zaczęło zgłaszać się do naszego Instytutu celem wydłużenia kończyn nie ze względów zdrowotnych, lecz estetycznych. Za pomocą magnetycznych gwoździ Precice można uzyskać 13 dodatkowych centymetrów wzrostu. Wybór kości, które wydłużamy, zależy od ich długości, ponieważ proporcje muszą zostać zachowane. Na kościach udowych jest to maksymalnie 8 cm, a na kościach piszczelowych 5 cm. Ta metoda zapewni najszybszy powrót do pracy i jest najmniej inwazyjna” – opowiada dr Tomasz Albrewczyński, Dyrektor Medyczny Paley European Institute.

Jak wygląda proces wydłużania nóg?

Metoda z użyciem technologii Precice polega na wszczepieniu teleskopowego gwoździa śródszpikowego i umieszczeniu go wewnątrz kości. Gwóźdź posiada specjalną przekładnię z elektromagnetycznym silnikiem, który dzięki przykładanemu z zewnątrz polu magnetycznemu (sterownik ERC) powoduje powolne rozsuwanie mechanizmu gwoździa i wydłużenie kości.

Proces wydłużania jest prosty, bezbolesny i niezauważalny gołym okiem, gdyż odbywa się w środku kości. Na zewnątrz nóg nie wystają żadne druty, pręty i piny, jak to było w przypadku aparatów zewnętrznych. Pacjent wcale nie odczuwa tego, że kość rośnie, co oznacza, że nie musi rezygnować z codziennych aktywności. A dodatkowo to bardzo estetyczny zabieg, gdzie nie wykonuje się długich cięć skalpelem. Wystarczy tylko 5 kilkumilimetrowych nacięć.

O ile centymetrów można wydłużyć nogi?

Czas wydłużania zależny jest od długości, którą docelowo pragniemy osiągnąć. Odpowiednia prędkość to zazwyczaj 1 mm na dobę. To sprawia, że po ok. 3 miesiącach uzyskujemy 8 dodatkowych centymetrów wzrostu. Jest to maksymalna liczba dla kości udowych, natomiast dla kości piszczelowych to 5 cm, co sprawia, że po dwóch etapach wydłużania można uzyskać 13 cm wzrostu.

Powierz wydłużanie nóg doświadczonym specjalistom

Pacjent, który zdecyduje się na proces wydłużania kończyn powinien znaleźć klinikę, która zaopiekuje się nim kompleksowo – zarówno pod względem chirurgicznym, jak i fizjoterapeutycznym. Ortopeda powinien dokładnie zaplanować, w którym miejscu przeciąć kość i umieścić implant. Fizjoterapeuta dobierze odpowiednie ćwiczenia przed zabiegiem, by odpowiednio przygotować mięśnie na proces wydłużania, a także w trakcie samego procesu, aby Pacjent jak najszybciej odzyskał sprawność.

Więcej informacji nt. wydłużania kończyn można znaleźć na stronie: www.wydluzaniekonczyn.pl

***

Paley European Institute jest filią amerykańskiego Instytutu utworzonego przez dr. Drora Paley – światowej sławy eksperta z zakresu ortopedii dziecięcej. Specjalizuje się w leczeniu wrodzonych, rozwojowych i pourazowych schorzeń ortopedycznych, w szczególności niedorozwoju kończyn, zniekształceń i braku kości, artrogrypozy oraz deformacji kręgosłupa.

Instytut zapewnia pełną opiekę doświadczonych specjalistów, którzy zdobywali i stale doskonalą swój warsztat pod okiem dr. Drora Paley oraz dr. Davida Feldmana. Uczestniczą w całym procesie powrotu do zdrowia i osiągania możliwie najlepszych wyników leczenia. Dzięki stosowaniu najbardziej zaawansowanych technologicznie metod leczenia, interdyscyplinarnemu podejściu oraz emocjonalnemu zaangażowaniu całego zespołu pomagają pacjentom nie tylko z Polski, ale także z innych krajów Europy i Azji.

www.paleyeurope.com

Facebook Instagram YouTube

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Wydłużanie nóg, czyli kiedy niski wzrost przestaje być problemem

  1. avatar t.lipska pisze:

    Fajna sprawa, ja bym chciała mieć dłuższe nogi!

  2. avatar zofya pisze:

    Ciekawe, czy NFZ refunduje taką operację gdy są wskazania medyczne wynikające z braku komfortu życia przez dużo krótszą nogę…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy dokarmiacie gołębie?
Gołębie znakomicie sobie radzą bez pomocy człowieka, wystarczy im nie przeszkadzać:)
Kolorowanki
Ze zwierzątkami ma wydawnictwo RM, bardzo fajne są tam też naklejki w środku kolorowanki
Plamki na paznokciach
Czasem to wpływ toksyn, które kumulują się w organizmie.
Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
Dobre perfumy zawsze są na miejscu.