Wybór złotego pierścionka z diamentem – na co zwrócić uwagę? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Wybór złotego pierścionka z diamentem – na co zwrócić uwagę?

29 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Złoty pierścionek, złoty pierścionek na szczęście… Nie wiemy, czy je przynosi, ale bez wątpienia jest najbardziej ponadczasowym elementem biżuterii. Pierścionek ze złota to idealny wybór nie tylko na zaręczyny, ale też jako wyjątkowy prezent na inne okazje. Czym kierować się kupując tę cenną ozdobę? Podpowiadamy!

złoty pierścionek

Złoty pierścionek z diamentem zyskał niesamowitą sławę już w 1886 roku, a wszystko za sprawą marki jubilerskiej Tiffany & Co. To właśnie wtedy po raz pierwszy na rynku pojawił się legendarny model Setting.

Złota obrączka wysadzona okrągłym brylantem w kształcie odwróconego stożka stała się „ideałem” pierścionka zaręczynowego, o którym nieprzerwanie, od ponad 130 lat, marzą kobiety na całym świecie.

Złoty pieścionek z diamentem, czyli ponadczasowa klasyka

Złoty pierścionek z diamentem to nieprzemijający symbol luksusu i elegancji. To kultowe wręcz, biżuteryjne zestawienie, po które Panowie najczęściej sięgają, aby udowodnić swoje zaangażowanie podczas zaręczyn. Ma to związek z symboliką samego kruszcu – złoto oznacza zaufanie i trwałość – w tym przypadku związku dwojga ludzi.

Trwałość może być również odczytywana bezpośrednio – szlachetny materiał, jakim jest złoto, przetrwa w nienaruszonym stanie dziesiątki lat na palcu wybranki.

duży pierścionek z diamentem

Pierścionek ze złota białego czy żółtego?

Złoto jest kruszcem ciężkim i miękkim. Jego czysta postać, czyli tzw. 24-karaty (próba 999,9), może służyć jedynie do pozłacania wyrobów z innych materiałów. W jubilerstwie stapia się więc złoto z innymi metalami. Wszystko po to, aby uzyskać półprodukt idealnie nadający się do wytwarzania kunsztownych kształtów, kolczyków, broszek czy właśnie pierścionków ze złota.

Domieszki innych metali decydują o wyglądzie i wartości gotowej biżuterii. Pracownie jubilerskie do swoich wyrobów wykorzystują złoto białe i żółte. Za najcenniejsze uznaje się białe złoto, czyli stopione z niklem, srebrem czy palladem. Żółte złoto najczęściej zawiera domieszkę cynku, srebra i miedzi.

Najpopularniejsze są trzy próby złota:

  • 333, zawierająca 33,3% czystego złota. Najtańsza, a przy tym najszybciej reagująca z powietrzem, tworząc tzw. śniedź.
  • 585, zawierająca 58,5% złota. Cieszy się największą popularnością ze względu na atrakcyjną cenę i trwałość.
  • 750, z 75% złota – jest oczywiście najdroższa. Jeśli decydujemy się na wybór pierścionka z tą próbą, warto zapoznać się z ofertami renomowanych outletów jubilerskich.

Próba złota powinna być wybita po wewnętrznej stronie pierścionka.

Diament czy brylant?

Diament czy brylant – co jest droższe? Który z tych klejnotów świeci jaśniej i, tym samym, wprowadzi wybrankę (a następnie całe otoczenie) w zachwyt? Takie pytania często słyszą jubilerzy. Tymczasem diament i brylant to nazwy tego samego kamienia.

Diament jest najtwardszym na świecie, występującym naturalnie kamieniem szlachetnym, który formuje się z węgla w głębokich warstwach ziemi. Surowy diament jest matowy – dopiero doświadczony jubiler jest w stanie zmienić go w prawdziwy klejnot.

Brylant to diament po odpowiedniej obróbce. Tak zwany szlif brylantowy sprawia, że kamień odbija promienie światła padające na niego pod każdym kątem, co owocuje niesamowitym połyskiem.

Wybierając złoty pierścionek z diamentem, powinniśmy zatem wziąć pod uwagę nie tylko próbę stopu złota, ale i diamentu. Profesjonalne sklepy i zakłady jubilerskie dołączają do wyrobów certyfikat autentyczności kamienia. Certyfikat posiada informacje o:

  • masie kamienia (1 karat to około 0,2 grama),
  • barwie,
  • czystości i jakości szlifu (tzw. 4C).

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka na prezent nie jest łatwe. Nie dość, że palce prawej ręki różnią się od tych z ręki lewej, to jeszcze każdy z nich ma swój indywidualny obwód. Nie wspominając już o zmianach w obwodzie, które zachodzą w ciągu dnia pod wpływem temperatury otoczenia czy stopnia aktywności fizycznej.

Palec możemy zmierzyć suwmiarką albo posłużyć się kawałkiem nitki lub sznureczka. Wystarczy zawiązać go dookoła palca, a następnie wyprostować i odczytać rozmiar na linijce lub zanieść bezpośrednio do jubilera. Warto wziąć też pod uwagę, że pierścionek musi przejść przez nieco szerszy staw (kości).

Najłatwiejszym sposobem jest „podkradnięcie” noszonego już pierścionka i zaniesienie go do przymiarki w sklepie z biżuterią.

Gdzie kupić pierścionek ze złota?

Biżueria ze złota i kamieni szlachetnych ma swoją, niemałą zresztą, cenę. Jeśli myślimy o jej zakupie, warto zapoznać się z ofertą tzw. outletów jubilerskich, które sprzedają biżuterię w okazyjnych cenach. To pełnowartościowe produkty, najczęściej końcówki kolekcji.

Sklep jubilerski Brylantowy Outlet to gwarancja zakupu oryginalnych i wykonanych z najwyższej jakości materiałów pierścionków w najniższej cenie. Każdy egzemplarz biżuterii brylantowej posiada certyfikat autentyczności, wystawiony przez Międzynarodowego Eksperta Diamentów z dyplomem Najwyższej Rady Diamentów w Antwerpii (HRD).

Zakupy w Brylantowym Outlecie są bezpieczne i przyjemne – doświadczeni pracownicy chętnie pomogą z wyborem odpowiedniej ozdoby.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Bolące oczy
Chciałam podzielić się moimi doświadczeniami z kliniką okulistyczną Libermedic. W ciągu ostatniego roku odwiedziłam...
Operacja laserem na oku - obawy...
Dr Kołodziejski z klinik Libermedic przeprowadził u mnie rewelacyjną laserową korekcję wzroku!...
Jak często się badać?
W mojej firmie kadrowa tego bardzo pilnuje, trzeba co roku mieć świeże badania...
Metylowane witaminy
Witamina to witamina, a dla mnie to podejrzane takie określanie dodatkowe, żeby tylko więcej zarobić...