Wybieramy legowisko ortopedyczne dla psa | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Wybieramy legowisko ortopedyczne dla psa

8 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

legowisko ortopedyczne dla psa Hectolove

Jeżeli jesteś już w posiadaniu swojego wymarzonego czworonoga, kolejnym etapem przygody z psem jest dobór odpowiednich akcesoriów, które będą towarzyszyły Twojemu przyjacielowi na co dzień. Wybór karmy, gryzaków, szarpaków, obroży, smyczy, suplementów i odpowiedniego miejsca do spania – to wszystko musisz brać pod uwagę w pierwszej kolejności jeżeli chcesz zapewnić swojemu psiakowi dobry byt. Skupię się dzisiaj na ostatnim elemencie. Wszak ponad połowę swojego życia pies przesypia, dlatego dobór odpowiedniego posłania jest kluczowym. Na rynku jest dostępnych cała masa produktów, na których Twój pies może spać. Ja zwrócę Twoją uwagę dzisiaj na posłanie, które najlepiej sprawdzi się przy średnich i dużych rasach. Mam tu na myśli legowisko ortopedyczne dla psa, a szczególnie takiego, który ma tendencję do dysplazji stawów, problemów z kręgosłupem i stawami. Rasy najczęściej narażone na taką przypadłość to chociażby labrador, golden retriver, berneński pies pasterski czy, uwaga, jamnik. Przez specyficzną budowę ciała, pies ten szczególnie zasługuje na legowisko ortopedyczne. Dla psa tej rasy kręgosłup jest na tyle newralgiczny, że nie powinniśmy bagatelizować aspektu wyboru legowiska i skupić się właśnie na takim z ortopedycznym wsadem.

legowisko ortopedyczne dla psa Hectolove

Kieruj się wnętrzem – materac ortopedyczny dla psa materacowi nierówny

Niestety, jest to aspekt który często jest pomijany, a producenci bardzo często wykorzystują naszą niewiedzę w temacie. Jeżeli już jesteśmy zdecydowani, wiemy że to co nas interesuje to legowisko ortopedyczne dla psa, powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na jego wnętrze. Niemal nagminne jest, że producenci takich legowisk, zamiast umieszczać we wnętrzu pokrowca materac ortopedyczny dla psa, wykorzystują szarpany granulat pianki visco, który zamiast pomagać – szkodzi naszym czworonogom. Ów granulat ulega ubijaniu, co w dłuższej perspektywie skutkuje tym, że bardziej szkodzi niż pomaga. Granulat nie ma trwałej konstrukcji, może się przemieszczać w komorze pokrowca, co w efekcie skutkuje powstawaniem pagórków, dołków – czyli miejsc które będą niewygodne dla naszego psa. Pełnowymiarowy materac ortopedyczny dla psa ma to do siebie, że ma powtarzalny i uformowany kształt. Dzięki temu materac dopasowuje się do kształtu ciała naszego czworonoga, a nie na odwrót. Jak zatem odróżnić legowisko ortopedyczne dla psa wypełnione granulatem od takiego, w którym znajduje się materac ortopedyczny dla psa? Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Materac ortopedyczny dla psa sam w sobie ma zwartą konstrukcję w kształcie regularnego sześcianu. Widać to wyraźnie gołym okiem patrząc na legowisko. Posłanie wypełnione granulatem pianki Visco ma kształt nieregularny, obły, na wzór poduszki. Warto zwrócić na takie rzeczy uwagę już na początku wyboru legowiska, unikniemy wtedy podstawowych błędów już na starcie.

legowisko ortopedyczne dla psa Hectolove

Czym się różni legowisko ortopedyczne dla psa od materaca ortopedycznego dla psa?

No właśnie – załóżmy że potrafimy już odróżnić legowisko ortopedyczne dla psa od podróbki. Życie jednak stawia przed nami kolejną przeszkodę. W ofertach producentów mamy do wyboru różnego rodzaju posłania, które czasami nazywane są legowiskami, a czasami ich nazwa określana jest jako materac ortopedyczny dla psa. Różnic między takimi posłaniami, pomimo tego że na pierwszy rzut oka powinniśmy się spodziewać ich dużo, wcale tak wiele nie ma. Głównym aspektem który wyróżnia te dwie materie to kształt posłania. Jako legowisko ortopedyczne dla psa przyjmuje się łóżko czworonoga, który upodobał sobie opieranie głowy podczas spoczynku na poduszkę. Bardzo często występują one w formie korytkowej bryły, gdzie wnętrze to materac, a boki to korytko wypełnione poduszkami z kulki silikonowej. Formę legowiska przyjmują także coraz popularniejsze łóżka dla psów, które posiadają podwyższenie i stelaż, często drewniany, ale zdarzają się i takie metalowe w stylu loftowym. Materac ortopedyczny dla psa to model posłania, które ma prostą formę, bez dodatków. Minimalizm, który upodobały sobie szczególnie duże rasy psów i właściciele dużych loftowych wnętrz, ceniących sobie prostotę wykonania. Taki materac, pomimo prostej formy, spełnia w stu procentach swoją funkcję, niczym pod kątem funkcjonalności nie różni się od legowiska ortopedycznego wspomnianego wyżej.

legowisko ortopedyczne dla psa Hectolove
Pamiętać należy, że obojętnie czy wybierzemy legowisko ortopedyczne dla psa czy materac ortopedyczny dla psa, obserwujmy swojego czworonoga przez kilka dni aby poznać jego upodobania i preferencje do snu. Psy bywają kapryśne i może się okazać, że sen na materacu bez podusi nie będzie należał dla Twojego przyjaciela do najprzyjemniejszych – jak i na odwrót. To często kapryśne zwierzaki, które nie powiedzą nam co lubią tylko pokażą – dlatego kochajmy je, obserwujmy, analizujmy i dobierajmy według ich upodobań.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistycznym sklepem z legowiskami ortopedycznymi dla psów – Hectolove.com

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Wybieramy legowisko ortopedyczne dla psa

  1. avatar joann.f pisze:

    Świetne jest to miętowe z 1. zdjęcia!

Dodaj komentarz