Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie stomatologicznym? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie stomatologicznym?

21 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Biały, piękny uśmiech jest niezwykle pożądaną cechą, świadczącą o dbaniu o zdrowie i urodę. Wiele osób korzysta z domowych sposobów na wybielenie zębów, nie są one jednak tak skuteczne i bezpieczne, jak metody profesjonalne, stosowane w gabinecie stomatologicznym. Dlaczego warto postawić na tę drugą opcję?

uśmiech

To właśnie na uśmiech zwracamy uwagę w pierwszej kolejności, poznając nowe osoby. Jeśli zależy Ci na szybkich i trwałych efektach, specjaliści od wybielania zębów w Sosnowcu pomogą Ci spełnić marzenie o zdrowym, pięknym uśmiechu. Co będzie lepszym wyborem – wybielanie zębów domowymi metodami (np. skórką od banana lub sodą oczyszczoną) czy może profesjonalne wybielanie zębów przez fachowca? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Soda oczyszczona, sok z cytryny czy skórka od banana to jedynie niektóre kreatywne sposoby mające wybielić zęby, z którymi można się spotkać na forach internetowych. Musisz jednak wiedzieć, że nie tylko nie dadzą one oczekiwanych efektów, ale mogą wręcz zwiększyć ryzyko rozmaitych problemów zdrowotnych, np. uszkodzenia szkliwa czy nadwrażliwości zębów. Często polecany ocet rozmiękcza szkliwo, zaś cytrusy zawierają kwasy, które mogą wytrawiać zewnętrzną warstwę szkliwa.

Jeśli zależy Ci na własnym bezpieczeństwie oraz nie chcesz zmagać się z powikłaniami i skutkami ubocznymi, zdecyduj się na wybielanie zębów u profesjonalisty. Będzie to wprawdzie bardziej kosztowne, jednak zdrowie jest aspektem, na którym nie warto oszczędzać. W gabinecie stomatologicznym dobiera się metodę wybielania do indywidualnych potrzeb pacjenta, a stosowane preparaty nie uszkadzają szkliwa i są bezpieczne dla dziąseł i tkanek miękkich.

Profesjonalne wybielanie zębów w żadnym stopniu ich nie osłabia ani nie niszczy, a takiej pewności nie mamy przy domowych metodach.

Efekty wybielania zębów

Domowe metody wybielające zęby zazwyczaj okazują się nieskuteczne. Ewentualne delikatne wybielenie zwykle wiąże się ze zniszczeniem wierzchniej warstwy szkliwa, dzięki czemu odsłaniana jest ta jaśniejsza, znajdująca się głębiej. Odbywa się to jednak kosztem zdrowia zębów.

Musisz także wiedzieć, że żółty kolor zębów pochodzi nie tyle z samego szkliwa, ile z zębiny znajdującej się pod nim. Żadna domowa metoda nie jest w stanie tak głęboko oddziaływać na zęby, aby dotrzeć aż do zębiny. Efekt wybielenia jej możesz uzyskać wyłącznie za pomocą specjalistycznych preparatów i urządzeń, np. lampy działającej w technologii LED.

Pozostałe zalety profesjonalnego wybielania zębów

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest bezpieczne i skuteczne. W rezultacie możesz wybielić zęby nawet o kilkanaście odcieni, co przy odpowiednim stylu życia (np. rezygnacji z palenia papierosów i codziennej higienie jamy ustnej) może utrzymać się kilka lat. Należy także wspomnieć o bardzo szybkim rezultacie. Możesz cieszyć się białym, estetycznym uśmiechem już po 1,5 godzinie.

Podsumowując, zawsze stawiaj swoje zdrowie na pierwszym miejscu. Wybielanie zębów u profesjonalisty jest gwarancją trwałych efektów bez nieprzyjemnych skutków ubocznych.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz