URODA I ZDROWIE

Wszywka alkoholowa Esperal Bydgoszcz

3 marca 2021, dodał: Redakcja

Aby skutecznie wyleczyć alkoholizm należy przerywać ciągi alkoholowe, przejść przez detoksykację, która umożliwi uzupełnienie braków witamin i minerałów, nawodni organizm oraz wprowadzi stan homeostazy w organizmie. Podczas terapii uzależnienia istotna jest praca z pacjentem nad jego motywacją, silną wolą oraz zmiany myślenia oraz nawyków. Warto rozważyć metodę farmakologiczną jaką jest wszywka alkoholowa. Jest ona przydatna, zwłaszcza na początku drogi walki z uzależnieniem, kiedy pacjent wykazuje trudności w samokontroli swojego zachowania. Wszywka Esperal zawiera lek disulfiram, który wprowadza się pod skórę. Następnie do organizmu zostaje uwalniana substancja czynna, blokująca zdolność metabolizowania alkoholu przez ciało człowieka.

Esperal cena – ile kosztuje wszywka alkoholowa w Bydgoszczy?

Cena zabiegu waha się i uzależniona jest ona od lokalizacji zabiegu, możliwości bytowych w danym mieście oraz popytu na leczenie. Im wyższe koszty utrzymania, tym cena zabiegu jest wyższa.

W Bydgoszczy zaszycie alkoholowe można wykonać w gabinecie Esperal Bydgoszcz, koszt usługi wynosi 600 zł. Traktując zabieg jako inwestycję we własne zdrowie oraz życie, patrząc z perspektywy korzyści, jakie niesie ze sobą leczenie Esperalem, cena zabiegu jest stosunkowo niska.

Od lat obserwuje się tendencję poszukiwania sposobu na zrozumienie i wyleczenie choroby alkoholowej. Między innymi w kręgu zainteresowania jest działanie oraz skuteczność Esperalu. Dla wielu ludzi jest to ostateczna forma pomocy w walce z uzależnieniem. Należy pamiętać, że wszywka alkoholowa, mimo iż należy do metod leczenia farmakologicznego, tak naprawdę nie jest wstanie wyleczyć alkoholika z jego nałogu. Wywołuje ona jedynie awersję i wstręt do alkoholu ze względu na potencjalne skutki uboczne spożywania etanolu podczas stosowania disulfiramu. Do całkowitego wyjścia z nałogu niezbędna jest zarówno psychoterapia, jak i detoks organizmu, zmiana nastawienia i sposobu zachowania pacjenta, jego motywacja wewnętrzna oraz silna wola, a Esperal może być jedynie środkiem pomocniczym. Wszystkie możliwości pozbycia się nałogu powinny odbywać się pod opieką medyczną w ośrodkach do tego przeznaczonych.

Wszywka alkoholowa, czyli Esperal

Disulfiram jest substancją aktywną we wszywce alkoholowej. Jest to lek potencjalnie bezpieczny, o ile stosuje się go zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Najważniejszym czynnikiem jest całkowita abstynencja podczas kuracji. Na polskim rynku farmaceutycznym Disulfiram dostępny jest pod postacią jałowych tabletek przeznaczonych do umiejscowienia pod skórą lub też przyjmuje formę tabletki doustnej (Anticol). 

Jak wszywka alkoholowa działa na organizm?

Sposób działania Esperalu jest prosty do wyjaśnienia. W momencie kiedy pacjent będący w trakcie kuracji wszywki alkoholowej zachowuje abstynencję, stosowanie leku jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a sam pacjent nie wyczuwa na co dzień jej obecności. Sprawa staje się bardziej skomplikowana, kiedy dana osoba się łamie i sięga po alkohol – nawet jednorazowa i niewielka dawka alkoholu staje się bardzo niebezpieczna, zatruwając organizm. Dzieje się tak, ponieważ Esperal blokuje wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej, będącą enzymem pełniącym istotną funkcję w metabolizowaniu alkoholu. Za jego pomocą trawione są produkty przemiany substancji alkoholowej. W momencie kiedy człowiek posiada wszywkę, a spożywa alkohol dochodzi do zaburzenia pracy wątroby. Zaczyna brakować enzymu trawiącego alkohol. Organizm przestaje radzić sobie z ilością obecnych toksyn w organizmie i próbuje się bronić w pewien sposób. Aldehyd octowy, który jest pośrednim produktem przemiany alkoholu, ze względu na ograniczone możliwości organizmu, nie może zostać przemieniony w mniej szkodliwy kwas octowy. W wyniku zaistniałej sytuacji alkoholik zaczyna odczuwać nieprzyjemne objawy silnego zatrucia alkoholowego, w niektórych przypadkach są one bardzo groźne dla zdrowia i życia pacjenta. Konsekwencje połączenia Esperalu z alkoholem mogą utrzymywać się nawet kilkanaście godzin.

Dostępność zabiegu

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej odbywa się w specjalnym gabinecie do tego przeznaczonym. Obecnie obserwuje się wzrost ilości prywatnych punktów zajmujących się kompleksową terapią alkoholizmu. Z tego powodu osoby dostrzegające u siebie problem z alkoholem mają ułatwiony dostęp skorzystania z wszelkich form terapii.

Wybierając miejsce dla siebie warto poszukać polecanych gabinetów. W naszym gabinecie w Bydgoszczy w szczególności troszczymy się o komfort oraz dobre samopoczucie pacjenta. Z tego powodu jesteśmy profesjonalistami w swojej dziedzinie, oferując usługi na najwyższym poziomie.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym pod opieką doświadczonego chirurga. W ten sposób minimalizuje się wystąpienie potencjalnych czynników obniżających skuteczność Esperalu. Przed zabiegiem przeprowadza się wywiad z pacjentem, gdzie lekarz ustala dawkę leku.

Po więcej informacji zajrzyj tutaj: https://esperalbydgoszcz.pl/

Przeciwwskazania do zabiegu wszywki Esperal

Przeciwwskazania do umieszczenia tabletki Esperalu pod skórą pacjenta są następujące:

  • Stan pacjenta wskazuje na spożycie alkoholu,
  • Nadwrażliwość na substancję disulfiramu,
  • Posiadanie schorzeń układu krążenia,
  • Posiadanie schorzeń układu oddechowego,
  • Występowanie chorób wątroby,
  • Zaburzenia o podłożu neurologicznym lub psychicznym.

Wszycie Esperalu pacjentowi posiadającemu którekolwiek z powyższych przeciwwskazań może negatywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia oraz samopoczucie danej osoby. Innym zagrożeniem jest nieprawidłowe działanie wszywki. Z tego powodu tak ważna jest szczerość podczas rozmów pacjenta z personelem medycznym. W naszych gabinetach dokonujemy wszelkich starań, aby atmosfera sprzyjała zaufaniu oraz dyskrecji.

Cena i czas trwania leczenia

W Bydgoszczy za zabieg zaszycia należy uiścić opłatę w wysokości 600 zł.

Czas trwania wszywki alkoholowej jest indywidualny i zależy od wielu czynników. Przyjmuje się, że ochrania ona alkoholika przez dłuższy czas. Prawidłowo zaaplikowana tabletka może działać nawet około dwunastu miesięcy. Po tym czasie należy rozważyć ponowne jej zastosowanie, ponieważ czas leczenia uzależnienia jest indywidualny. Zdarza się, że jednorazowe wszycie wszywki wystarcza, jednak często zdarza się tak, że alkoholik po ustaniu działania tabletki wraca do swoich poprzednich przyzwyczajeń. Cena kolejnych zabiegów jest taka sama, a warto zwrócić uwagę, że nałóg alkoholowy pochłania znaczne ilości pieniędzy z domowego budżetu, dodatkowo przejmując całkowicie kontrolę nad zachowaniem oraz myślami alkoholika. Esperal jest skutecznym elementem terapii leczenia uzależnienia. Z tego powodu dużo ważniejsze od ceny zabiegu powinno być odzyskanie zdrowia oraz kontroli nad własnych życiem. Należy pamiętać, że odzyskiwanie trwałej abstynenci jest procesem długim, żmudnym oraz trudnym. Jego leczenie powinno opierać się na kilku filarach: psychoterapii oraz detoksykacji, a wspomagająco zaleca się stosowanie Esperalu, który przerywa ciągi alkoholowe.

Zastosowanie wszywki alkoholowej w Bydgoszczy to nie jedyny koszt leczenia ponoszony przez alkoholika. Należy również oszacować koszty wizyty u psychoterapeutów, a także psychiatrów.

Zabieg wszycia Esperalu – okres pooperacyjny

Do skutków ubocznych zaszycia się zalicza się obrzęk w miejscu dokonania nacięcia skóry w celu mieszczenia leku. Zdarzają się wycieki płynu surowiczego, które oznaczają odrzucenie wszywki przez organizm. U niektórych pacjentów, zwłaszcza tych, którzy mniejszą uwagę zwracają na higienę może wystąpić ropienie. Z tego powodu zaleca się konsultacje z lekarzem, aby zapobiec powikłaniom pooperacyjnym.

Inny typ powikłań może wystąpić w momencie spożywania alkoholu podczas terapii alkoholowej, o czym wspomniane jest powyżej.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Co na trądzik i blizny po trądziku…
Też mam problem z bliznami po trądziku. Zastanawiam się nad usunięciem ich, bo...
Suszarki
Ja mam jakąś taką starą turystyczną, kupioną kiedyś na szybko przed wyjazdem. Właściwie przydałoby...
Skarby torebki:)
ja mam sprawdzony sklep vintage - powinien go poznać każdy kto...
Rower stacjonarny zamiast zwykłego
Na psy wystarczą perfumy/dezodorant, zwłaszcza jak widzisz że raczej nie ugryzie...