URODA I ZDROWIE

Wszystko co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi implantami

21 maja 2019, dodał: Redakcja

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad powiększeniem piersi implantami? A może nadal o tym myślisz?! Zapraszamy do lektury, w której poinformujemy Cię o wszystkim, co powinnaś wiedzieć na temat powiększania piersi.

 

Zabieg powiększania piersi implantami to nadal jeden jeden z najpopularniejszych zabiegów wśród całej oferty chirurgii plastycznej oferowanej przez Klinikę Horizon Medical Center. Kobiety, które wykonały już zabieg powiększania piersi implantami, mówią, że czują się po nim bardziej pewne siebie i kobiece. Jedyne czego żałują to to, że tak późno zdecydowały się na zabieg korekty piersi. Powiększanie piersi – bo o tym mowa –  to zabieg, który niesie za sobą wiele pytań. Wraz z chirurgiem ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Horizon Medical Center odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania zadawane przez pacjentki, które planują zabieg powiększenia piersi implantami.

Czy mogę podróżować samolotem po zabiegu powiększania piersi implantami?

Często pojawiającą się kwestią jest pytanie – czy latanie samolotem jest niebezpieczne, kiedy w piersiach znajdują się implanty? To przekonanie jest zupełnie nieprawdziwe, dobre i odpowiednio dobrane do pacjentki implanty silikonowe są całkowicie bezpieczne, odporne i niewrażliwe na żadne zmiany ciśnienia atmosferycznego na wysokości. Nie ma możliwości, aby nagle implanty pękły i wylała się z nich zawartość, tylko dlatego że lecimy samolotem. Jest to więc jedynie mit, który powtarzany wielokrotnie urósł do rangi legendy.

Czy występuje ból pooperacyjny i rekonwalescencja po zabiegu ?

Kolejną kwestią, która nurtuje wiele pacjentek, które mają zamiar wykonać powiększenie piersi jest BÓL. Zabieg chirurgiczny polegający na wstawieniu implantów jest operacją, która wymaga odpowiedniego przygotowania i okresu rekonwalescencji,
a ból występujący po zabiegu jest całkowicie naturalny. Dolegliwości bólowe uzależnione są od wielkości implantów, indywidualnych predyspozycji pacjentki i głębokości włożenia implantów. Na szczęście łagodzimy te objawy środkami przeciwbólowymi. Zwykle ból  po zabiegu powiększenia piersi implantami zwykle ustępuje po około 7-14 dniach. Rekonwalescencja zakłada również, że przez 2 tygodnie po operacji należy stale nosić specjalny biustonosz, a następnie, do 6 tygodni po zabiegu, można go nosić z przerwami. Co ciekawe, powrót do życia intymnego jest możliwy po około 1-3 tygodniach, natomiast do aktywności fizycznej można powrócić po ok. 3-4 tygodniach. Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po ok. 3 miesiącach od operacji, to czas kiedy rezultat wynagradza wszelkie niedogodności. Piersi stają się pełniejsze, uniesione i symetryczne.

Czy zdarzają się sytuacje, w których wymienia się implanty?

Zabieg powiększania piersi implantami to operacja która daje trwałe rezultaty, jednak pacjentki po upływie pewnego czasu decydują się na ich wymianę. Jest to związane ze zmianami w naszym ciele (karmienie piersią, ciąża, wahania wagi) oraz z grawitacją. Wszystkie te sytuacje mogą spowodować mogą zmianę efektów estetycznych naszych piersi. Również naturalne procesy starzenia powodują opadanie tkanek, dlatego po 20 latach piersi będą miały inny kształt niż początkowo. Pacjentki decydują się na ponową operację ze względów estetycznych, aby ich biust wyglądał odpowiednio do wieku, nie są to decyzje wynikające z defektów czy „zużywania się” implantów.

Jaki powinnam mieć kształt i rozmiar implantów?

Wybór odpowiedniego rozmiaru oraz kształtu implantu to kluczowa kwestia, z jaką zgłasza się pacjentka, która chce wykonać zabieg powiększania piersi implantami. W zasadzie ograniczenia co do rozmiaru wynikają tylko ze zdrowego rozsądku
i efektów, jakie chcemy osiągnąć. Czasem nie ma możliwości, aby odróżnić piersi powiększone od tych naturalnych. Wynika to
z kształtu implantów jakie dobieramy. Te o wyglądzie w kształcie łezki, czyli anatomiczne, zachowują bardziej fizjologiczny kształt i są praktycznie niewidoczne. Natomiast okrągłe, będą bardziej widoczne w górnej części piersi. Wielość również ma znaczenie. Kiedy chcemy uzyskać efekty naturalne, oczywistym jest fakt, aby wybierać wielkość proporcjonalną do sylwetki.

Horizon Medical Center

Warszawska Klinika

Warszawa

Lekarze specjaliści

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz