Wszystko, co musisz wiedzieć o powiększaniu ust

20 maja 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Powiększanie ust to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jego celem jest zwiększenie ich objętości poprzez wstrzyknięcie odpowiednich preparatów w ich tkankę. Efektem są pełniejsze, bardziej nawilżone usta z uwydatnionym konturem. Taki zabieg może znacząco poprawić proporcje twarzy, a także korzystnie wpłynąć na samoocenę pacjentki. W poniższym artykule omówimy, na czym polega powiększanie ust, jakie są dostępne metody oraz ile utrzymuje się efekt tego zabiegu.

usta
Powiększanie ust – dla kogo?

Powiększanie ust to zabieg dedykowany m.in. osobom niezadowolonym z wyglądu swoich warg. Może być przeprowadzany u wszystkich dorosłych kobiet i coraz częściej zauważany również u mężczyzn, jeśli nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.
Wśród głównych wskazań do zabiegów można wyróżnić:

– asymetria ust, np. duża różnica między górną, a dolną wargą,
– zaburzenia proporcji pomiędzy wargami, a innymi częściami twarzy,
– zbyt mała objętość ust,
– nieestetyczny wygląd ust,
– niezadowolenie z kształtu warg.

Czym powiększa się usta? – metody powiększania ust

Jednym z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Metoda ma na celu nadanie im większej objętości i lepszego konturu. W większości przypadków zabiegi charakteryzują się szybkim przebiegiem, a rezultaty są widoczne niemal natychmiast po ich wykonaniu. Istnieje kilka różnych sposobów powiększania ust, z których najpopularniejsze to:

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego: jest to najczęściej stosowana metoda, polegająca na podaniu kwasu hialuronowego, substancji występującej naturalnie w ludzkim ciele, która przyciąga wodę i pomaga w nawilżeniu skóry. Ta metoda daje natychmiastowy efekt.
Implanty: jest to mniej popularna metoda, w której chirurg umieszcza implanty wargowe w ustach, aby zwiększyć ich objętość. Ta procedura jest bardziej inwazyjna i wymaga czasu rekonwalescencji, ale efekt może być trwalszy niż w przypadku wstrzykiwania kwasu hialuronowego.

Tłuszcz autologiczny: jest to metoda polegająca na pobraniu tłuszczu z innej części ciała pacjenta, zazwyczaj z brzucha lub ud, a następnie wstrzyknięciu go w tkankę wargową. Ta technika może być skuteczna, ale wymaga dwóch etapów zabiegu i istnieje ryzyko wchłaniania się przeszczepionego tłuszczu.

Autorska metoda LipsOn

W gabinecie Stomatologia Stępczyńscy nie tylko zadbasz o biały uśmiech, ale również o piękne, pełniejsze usta. Doświadczeni specjaliści, którzy tam pracują, skupiają się na osiągnięciu niezwykle naturalnego efektu. Twoje usta będą prezentować się pełniejsze, nawilżone i jednocześnie zachowają swój autentyczny charakter. Wszystko, dzięki bezpiecznym preparatom oraz autorskiej metodzie LipsON.
Autorska metoda LipsON pozwala na uzyskanie pełniejszej czerwieni wargowej, którą modelujemy, delikatnie „pożyczając” ją od śluzówki. Moja metoda jest rozwinięciem techniki tworzenia ust „na płasko”. Dzięki niej nie powstaje tzw. „dziub”, efekt utrzymuje się dłużej, a usta zyskują estetyczny kontur nazwany pieszczotliwie „łukiem kupidyna”. Usta znieczulamy bezboleśnie tak, jak w przypadku leczenia stomatologicznego. – mówi autor tej metody dr Maciej Stępczyński.

Ile utrzymuje się efekt powiększania ust?

Czas trwania efektu powiększania ust zależy głównie od użytego preparatu oraz indywidualnych cech organizmu. W przypadku kwasu hialuronowego efekt utrzymuje się zazwyczaj od kilku miesięcy do nawet roku, po czym stopniowo się wchłania, co powoduje konieczność powtórzenia zabiegu, aby utrzymać pełność ust.

Powiększanie ust może być skutecznym sposobem na poprawę wyglądu ust i całej twarzy, ale ważne jest, aby przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą, który dobierze odpowiednią dla Nas metodę.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szukam ludzi 35-40, którym chce się…
Z miłą chęcią bym się wybrała i wyruszyła z domu na jakieś spotkanie towarzyskie,...
jaki efekt na lato
Jakie paznokcie będą modne w 2024 roku? Zarówno pastele i neony to fantastyczna...
szkoła rodzenia
W szkole rodzenia poznacie właściwie wszystko, co powinniście wiedzieć na temat opieki nad...
Suche szampony
Tradycyjny szampon do włosów w swoim składzie zawiera naturalne substancje pielęgnujące włosy oraz skórę...