URODA I ZDROWIE

Wpływ emocji mamy na rozwój dziecka w czasie ciąży

18 listopada 2013, dodał: happybelly

SZCZĘŚLIWA MAMA = RADOSNY MALUSZEK

Najnowsze badania z zakresu współczesnej psychologii ciąży coraz częściej skupione są na wpływie stanu emocjonalnego na kobiety na rozwijające się w jej ciele dziecko.

Psycholodzy i naukowcy są już przekonani, że podczas okresu prenatalnego dziecko zapamiętuje różnorodne doświadczenia emocjonalne, ze szczególnym uwzględnieniem tych doznań, które towarzyszą odczuwaniu zadowolenia oraz tymi związanymi ze stresem.

foto-1

Coraz powszechniejsze ostatnimi czasy twierdzenie: „Szczęśliwa mama to również szczęśliwe dziecko” nie jest więc tylko modnym frazesem o pustych słowach.

Stan emocjonalny Przyszłej Mamy ma realny wpływ na emocje, z jakimi zmaga się w brzuszku współodczuwające Maleństwo. I choć niemożliwością jest, aby utrwaliły się one w postaci świadomych wspomnień, doznane odczucia zarysowują ślad na poziomie rodzącej się podświadomości – na tyle trwałe, aby przekładać się na rozwój emocjonalny Małego Człowieka, nie tylko w okresie prenatalnym, lecz w konsekwencji również po jego przyjściu na świat.

foto-2

Wiedząc już, jak ogromne znaczenie ma teraz Twoje samopoczucie, postaraj się wyciszyć emocje i wyeliminować jak najwięcej czynników, mających negatywny wpływ na Ciebie i Twój nastrój. Zadbaj o odpowiednią formę relaksu, jak najczęściej robiąc rzeczy, które sprawiają Ci radość. Postaraj się wygospodarować w ciągu dnia chwile tylko dla siebie, regularnie oddawaj się mniejszym i większym przyjemnościom.

Twój spokój i pogoda ducha udzielą się Maluszkowi – w ten magiczny sposób pozwolisz Mu poznać życie od tej przyjemniejszej strony ;-)

baner-konkursowy_photoshop

Podziel się z nami własną receptą na uśmiech w ciąży i wygraj atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sklep internetowy Happy Belly Fashion. Do wygrania zestawy kosmetyków pielęgnacyjnych, komplet pasów ciążowych oraz specjalne kupony rabatowe.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na www.happybelly.pl !

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Umiecie udzielić pierwszej pomocy w…
Kiedyś umiałam, ale pozapominało mi się szczegółów, muszę tą wiedzę odświeżyć...
Auto na minuty
Ja częściej wypożyczam na kilka godzin, więc na minuty byłoby chyba drożej?
Kosmetyki do makijażu twarzy
Stonowany, jednak w pracy trzeba wyglądać profesjonalnie, a nie krzykliwie:) Żadnego smoky eyes ani...
Jakie perfumy dla chłopaka na preze…
Rabane? To jakaś podróba chyba była, bo z literówką :)