Włosy słowiańskie – jak pielęgnować?

19 lipca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Włosy słowiańskie pozyskiwane są od kobiet pochodzących ze wschodniej Europy,  są szczególnie cenione za ich naturalną gęstość, elastyczność i piękny wygląd. Są one uznawane za włosy premium, dlatego często wykorzystuje się je do robienia peruk lub używa do przedłużania włosów. Jeżeli chcesz zachować ich zdrowy wygląd i piękno włosów, musisz pamiętać, aby odpowiednio o nie zadbać. Podpowiemy Ci, co robić, aby Twoje przedłużone włosy słowiańskie posłużyły Ci jak najdłużej i pozostały w jak najlepszej kondycji.włosy słowiańskie

Zacznijmy od mycia

Przedłużane włosy z naturalnych pasm wymagają pielęgnacji równie starannej, jak a to miejsce w przypadku własnych pasm rosnących na głowie. W przeciwieństwie do peruk doczepiane włosy słowiańskie są z Tobą przez cały czas, dlatego ważne jest ich regularne mycie i odżywianie. Do mycia używaj letniej wody i delikatnego szamponu – należy pamiętać, aby nie myć włosów  okrężnymi ruchami, ponieważ na skutek wilgoci i ciepła łuski włosów są rozchylone, a jeśli zaczniesz pocierać nimi o siebie, mogą zacząć się zahaczać i w konsekwencji splączą się w kołtun.

 

Rozczesywanie włosów słowiańskich

Włosy słowiańskie są zazwyczaj gęste i puszyste, dlatego ważne jest, aby podczas ich rozczesywania  unikać silnego szarpania i ciągnięcia. Aby uniknąć łamania się włosów, warto zaopatrzyć się w grzebienie lub szczotki z szeroko rozstawionymi zębami,  najlepiej z materiałów naturalnych, dzięki czemu unikniesz elektryzowania się włosów. Usiądź wygodnie z pochyloną głową i zacznij od rozczesywania końcówek,  stopniowo przechodź do samej nasady włosów. Ze szczególną uwagą podchodząc do splątanych miejsc. Pamiętaj, że nie wolno szarpać szczotką włosów. Uważaj, żeby podczas czesania nie wyrywać przypadkiem jakiegoś pasemka.  Aby uniknąć plątania się długich włosów podczas snu, zaplataj je na noc w luźny warkocz.

Stylizacja? Tak, ale niezbyt częst

Naturalne włosy nie bardzo lubią częstą stylizację, zwłaszcza z użyciem wysokiej temperatury i dużej ilości kosmetyków. Jeśli nie możesz obejść się bez prostowania włosów, zwróć uwagę na to, że gdy używasz prostownicy, nie może być ona za gorąca, nie zapomnij też o sprayu termoochronnym. Podobnie rzecz ma się z lokami, lokówka także nie może być za ciepła, w innym przypadku przesuszysz fryzurę i będzie trzeba powtórzyć przedłużanie włosów. Włosy słowiańskie są odporne i elastyczne, ale nie należy narażać ich na wysokie temperatury, zamiast suszenia włosów suszarką, lepiej pozostaw je do naturalnego wyschnięcia. Chyba że myjesz włosy przed pójściem do łóżka, wtedy lepiej wysuszyć je ciepłym powietrzem. Jeśli chcesz zachować włosy w dobrej kondycji, nigdy nie idź spać z mokrymi włosami.

Jeśli zaś chodzi od kosmetyki do stylizacji, to możesz traktować doczepiane włosy tak jak naturalne kosmyki. Możesz układać je za pomocą lakieru, żelu czy pianki, pamiętając jednak o tym, aby później pozbyć się resztek używanych preparatów. Najprostsze jest mycie włosów, ale jeśli nie masz na to czasu, postaraj się przynajmniej dokładnie wyczesać pozostałości kosmetyków.

Chroń włosy przed słońcem

Jeśli chcesz, aby Twoje piękne włosy pozostały naturalnie lśniące, musisz wiedzieć także czego unikać. Pamiętaj o tym, że czynniki atmosferyczne także mają wpływ na ich kondycję. Promienie UVA i UVB, a także wiatr, deszcz i śnieg mają negatywny wpływ na strukturę włosów. Unikaj zarówno przesuszenia, jak i przemoczenia przedłużanych włosów. Wybierając się na plażę, chroń je przed słońcem kapeluszem lub chustką. Poza tym możesz sięgnąć po specjalną odzywkę do włosów zawierającą filtry UV.

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...