Wkładki ortopedyczne – wybierz odpowiednie i noś się wygodnie!

9 sierpnia 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Każda kobieta chce wyglądać pięknie na co dzień – to fakt. Jednak nawet najmodniejszy outfit nie pomoże, jeśli nie będziemy czuć się zdrowo i komfortowo. Panie, które muszą z różnych przyczyn nosić wkładki ortopedyczne dobrze wiedzą o czym mowa….

17.wkladki-obuwie

Tak samo jak każde inne wkładki, również te ortopedyczne powinny nie tylko korygować ustawienie stóp, ale wspierać nasz komfort, zmniejszając zmęczenie, korygując wady postawy. Jest to jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy są dobrze dobrane. Najlepszym sposobem na to, by trafić w dziesiątkę i znaleźć dla siebie doskonałe wkładki ortopedyczne jest w pierwszej kolejności znaleźć profesjonalny sklep ortopedyczny, który nie tylko posiada ich szeroki wybór, ale też ma miłą i profesjonalną obsługę, zawsze chętną do udzielenia wskazówek. Niemniej jednak dobrze byłoby również samej zadbać o podstawy wiedzy na ten temat.

Jak dopasować typ wkładek ortopedycznych do dolegliwości?

Pierwszym punktem powinno być badanie podoskopowe. Można się o nie postarać zarówno w gabinecie podologicznym, jak i w samym sklepie rehabilitacyjnym. To nie boli i trwa chwilkę – stajesz na podświetlonej płycie – i gotowe. W przypadku sporej wady może się zdarzyć, że pojawi się konieczność wykonania wkładek ortopedycznych na zamówienie. Jeśli Twoja wada będzie niewielka to od razu w sklepie ortopedycznym będziesz mogła dopasować odpowiednie wkładki profilaktyczne.

Ważne do zapamiętania:

1. Wkładki ortopedyczne korygują układ kości, zatem korekcja wad stóp jest do osiągnięcia u młodzieży i dzieci, natomiast u osób dorosłych raczej skupiają się one na odciążeniu nóg, likwidowaniu bólu – korekcja wady stóp już nie jest tak łatwa do osiągnięcia.

2. To nie wkładki dobieramy do butów, ale buty – do wkładki. Tylko wtedy możesz liczyć na idealne dopasowanie.

17.wkladki-do-butow

Są też różne typy wkładek. Kilka przykładów znajdziesz poniżej, po bardziej szczegółowe informacje należy zgłosić się do personelu sklepu ortopedycznego bądź lekarza specjalisty.

Typy wkładek ortopedycznych:

  • supinujące (unoszą wewn. krawędź stopy)
  • pronujące (unoszą zewn. krawędź stopy)
  • ze stabilizacją pięty
  • z odciążeniem guza piętowego
  • z korekcją wysokości
  • specjalne, dla diabetyków.

Nie tylko o rodzaj chodzi – różnią się między sobą także pod względem materiałów. Do najpopularniejszych należy wykorzystanie kopolimeru bądź skóry. Oczywistym jest, iż konieczność noszenia wkładek wydaje się być nieciekawą sprawą, niemniej jednak konieczną i pomocną – dzięki nim możesz czuć się bardziej komfortowo w swoich butach aniżeli każda inna osoba, która nie musi dbać o ten aspekt! Sekretem jest ich odpowiednie dopasowanie.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...