Warszawa: stomatolog dla dzieci. Co powinno wyróżniać dentystę, do którego zabieramy najmłodszych? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Warszawa: stomatolog dla dzieci. Co powinno wyróżniać dentystę, do którego zabieramy najmłodszych?

9 listopada 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Szukając dentysty dla swojego dziecka, chcemy wybrać takiego, któremu możemy zaufać. To naturalne. Dla rodziców to ogromna ulga, kiedy widzą, że jego pociecha czuje się komfortowo w towarzystwie lekarza. Jakie więc cechy powinny wyróżniać stomatologa przyjmującego w gabinecie najmłodszych? Odpowiadamy!

implanty warszawa

Dziecko – wymagający mały pacjent

Dzieci są specyficzną grupą pacjentów – doskonale wiedzą o tym zarówno rodzice, jak i osoby pracujące z nimi na co dzień. Wymagają całkowicie innego podejścia, odmiennych metod adaptacyjnych i kształtujących ich zachowanie niż osoby dorosłe – rozumiejące, w jakiej sytuacji się znajdują. Istnieje sporo lekarzy, którzy nie podejmują się leczenia dzieci. Najczęściej wynika to z faktu, że nawet bardzo dobre przygotowanie teoretyczne i umiejętności praktyczne mogą nie być wystarczające, jeśli dentysta nie ma odpowiednich umiejętności interpersonalnych.

Wpojenie dobrych nawyków u dzieci i regularne wizyty u dentysty sprawiają, że:

  • dzieci bez lęku przychodzą na wizytę, dzięki czemu również w dorosłym życiu nie boją się dentysty,
  • minimalizuje się ryzyko wystąpienia problemów ze zdrowiem jamy ustnej,
  • zęby i zgryz są w doskonałym stanie, a systematyczne wizyty pozwalają na wykrycie wszelkich nieprawidłowości we wczesnym stadium.

Przyjrzyjmy się, jak wybrać najlepszego dentystę w Warszawie, do którego dziecko będzie chodziło z uśmiechem na buzi!

Gabinety stomatologiczne w Warszawie – czym powinny się wyróżniać?

Idealny dentysta powinien być świadomy tego, że wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle trudną i stresującą sytuacją w życiu małego człowieka. Szczególnie jeśli to pierwszy raz, wcześniej nie przeprowadzano wizyt adaptacyjnych, a na dodatek dziecko przychodzi z bolącym zębem. Dzieci odbierają bodźce zupełnie inaczej niż dorośli, dlatego najważniejsza jest tutaj wiedza dotycząca emocji, rozwoju nerwowego, potencjalnych lęków oraz sposobów ich minimalizowania. Dlaczego? Ponieważ nawet najmniejszy dyskomfort może wywołać u dzieci paraliżujący strach, który zniechęci je do wizyt u dentysty nawet na wiele kolejnych lat.

Dobry dentysta dziecięcy cechuje się spokojem i cierpliwością. Daje małemu pacjentowi czas na oswojenie się z nowym otoczeniem, dźwiękami i zapachami. Przystępuje do badania i leczenia dopiero wtedy, kiedy dziecko jest na nie gotowe. Co za tym idzie, lekarz powinien być łagodny, empatyczny i wesoły – dzięki temu może nawiązać z dzieckiem nić porozumienia. Doskonale wie o tym doświadczony zespół pracujący w przychodni dentystycznej Dental Fraternity.

Jak przygotować dziecko na wizytę u stomatologa w Warszawie?

Odpowiedni wybór przychodni i specjalisty jest ważny. Jednak wiele rodziców nie zdaje sobie sprawy, że w dużej mierze to od nich zależy, jak będzie wyglądała wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym. Dzieci są uważnymi obserwatorami i słuchaczami – łatwo odbierają nasze emocje i lęki. Dla ich zdrowia i komfortu kluczowe jest budowanie pozytywnego obrazu stomatologa. Pomoże w tym zapoznanie pociechy z tym, co ją czeka. Można to zrobić poprzez książki, filmy edukacyjne czy zabawę. Dziecko powinno wiedzieć, czego może się spodziewać, jakie zabiegi będą wykonywane i dlaczego są one ważne.

Pomocne może również okazać się zabranie ze sobą ulubionej zabawki, książeczki czy komiksu. Dzięki temu dziecko będzie bardziej zrelaksowane. I co najważniejsze – nie powinno się mówić o bólu. To łatwy sposób na przestraszenie pociechy, wywołanie u niej niepokoju i stresu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Szkło w domu, jak to u Was wygląda?…
Tak, ja już widzę jak kryształki szkła rozsypują się u mnie na podłodze. Zwłaszcza...
Torba podróżna czy walizka na kółka…
Najczęściej korzystam z walizek, bo przy cięższym bagażu nie trzeba się wysilać nosząc...
Maskowanie koloru licówkami
Tylko że teraz mnóstwo osób je nosi i oswajamy się z tym widokiem,...
Kosmetyki do pielęgnacji miejsc int…
Polubiłam się z szarym mydłem gdy zaczęły mi dokuczać ciągłe wysypki. Takiego perfumowanego nie...