Wakacyjny konkurs FB z Wydawnictwem BIS – wyniki!

18 sierpnia 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

_konkurs_BIS

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom oraz Fanom na Facebooku za udział w akcji konkursowej WAKACJE z KSIĄŻKĄ. Akcję wzbogacał konkurs z Wydawnictwem BIS, w którym do wygrania było 3 pakiety książek – fantastycznych pozycji wydawniczych!

Akcja konkursowa ma na celu nie tylko zabawę, ale także promocję czytelnictwa – wspieramy wszystkich, dla których książki mają wartość szczególną, ludzi, którzy chcą czytać, lubią czytać i potrafią się cieszyć każdą nową pozycją w domowej biblioteczce. Nie zapominamy, że książki to także wspaniały pomysł na prezent – cenny i ponadczasowy.

ZADANIE KONKURSOWE: Wymień przynajmniej 3 tytuły książek, które w tytule zawierają słowo 'SŁOŃCE’…

Czekamy na komentarze o ulubionych wakacyjnych, słonecznych książkach i znanym Wam pozycjom ze słowem SŁOŃCE. Prosimy o nie dodawanie zdjęć okładek, wystarczy tytuł :) Liczymy na ciekawe i różnorodne odpowiedzi.

ODPOWIEDZI prosimy wpisywać w komentarzach pod artykułem konkursowym na Facebooku, dopuszczalne odpowiedzi na naszą redakcyjną skrzynkę FB oraz na adres [email protected] Mile widziane udostępnienie wpisu konkursowego oraz polubienie strony FB Wydawnictwa BIS. Wesołej zabawy!

Serdecznie dziękujemy za ogromną aktywność konkursową. z ponad 350 komentarzy wyłoniliśmy laureatów, którymi zostali:

1. Ewelina Zięba
2. Ania Luśnia
3. Weronika Guzik

Gratulujemy serdecznie. Nagrody zostaną wysłane po zebraniu pełnych danych adresowych. Miłej lektury!

Do wygrania 3 zestawy książek Wydawnictwa BIS, a w zestawach po 2 tytuły:

1) Anna Kleiber: „Kobieta z pazurem”, Barbara Freethy: „Lato w Zatoce Aniołów”.
2) Stephanie Laurens: „Porywacz i dama”, Liz Carlyle: „Uwikłana”.
3) Stephanie Laurens: „Niepokorna narzeczona”, Anja Meyer: „Mistrzyni majsterkowania”.

O NAGRODACH:

Anna Kleiber: Kobieta z pazurem

Dowcipny romans z wątkiem kryminalnym. Justyna, świeżo po trzydziestce, jest samotna i nie potrafi w nikim się zakochać. _kobietaStaje się samotna jeszcze bardziej, gdy jej ojciec wyprowadza się do kobiety, z którą właśnie się związał. W dodatku Justyna traci pracę. Na szczęście wkrótce znajduje zatrudnienie w nieco dziwnym biurze matrymonialnym, które otworzył jej szkolny kolega. Tymczasem w okolicy dochodzi do tajemniczego morderstwa, którego ofiarą jest znajomy mieszkającej po sąsiedzku pani Eugenii. Donosząc Justynie o tym, pani Eugenia prosi ją jednocześnie, by zaopiekowała się młodym księdzem, który przyjechał do swego wuja, innego sąsiada, na dłuższy urlop zdrowotny. Justyna ma opory, tym bardziej że ksiądz wygląda jak obiekt jej snów, przystaje jednak na tę propozycję, by wprowadzić w błąd niechcianego adoratora…

To, co się wydarzyło, zostało zorganizowane, aby pomścić śmierć Kazimierza – emeryta, którego rozbuchana chuć oraz starcza buta doprowadziły do utraty życia. I nie byłoby w tym nic zajmującego, gdyby splot wypadków nie spowodował, że spotkałam księcia z moich marzeń.” (…)

Kobieta z pazurem
Autor: Anna Kleiber  
ISBN 978-83-7551-398-1
Format: 12,3 x 19,5 cm
Liczba stron: 320
Wydanie 1
Oprawa: miękka
Data wydania sierpień 2014
Cena okładkowa 29.90 zł

Barbara Freethy: Lato w Zatoce Aniołów

Nadmorskie miasteczko nad Zatoką Aniołów staje się powszechnie znane, gdy w Internecie pojawia się film o aniołach ukazujących się na skałach. Ma to związek z miejscową legendą o aniołach z rozbitego przed laty statku, które pojawiają się gdy ktoś ich naprawdę potrzebuje. Do miasteczka przeprowadziła się właśnie młoda kobieta Jenna Davies, z siedmioletnią Lexie. Nie szuka towarzystwa i pragnie jedynie spokoju, jednak kiedy widzi skaczącą ze skały nastolatkę odruchowo rzuca się na ratunek i _latotym samym staje się centrum zainteresowania. Jenna skrywa niebezpieczny sekret i nie pragnie rozgłosu, jednak nie umie sobie poradzić z dociekliwością Reida Tannera, dziennikarza, który przyjechał do miasteczka, by napisać reportaż o tajemniczych zjawiskach. Reid, zauroczony Jenną chce poznać jej tajemnice, by ją chronić, nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak prawda może być niebezpieczna. Tymczasem mała Lexie wykazuje dziwne zainteresowanie aniołami…

Z Zatoką Aniołów jest związana niezwykła legenda.
150 lat temu statek „Gabriela” opuścił San Francisco zabierając na pokład poszukiwaczy złota wraz z ich zdobyczami. W połowie drogi wzdłuż wybrzeża, statek wpłynął w straszny sztorm i rozbił się. Ocalało 24 rozbitków, którzy dotarli do brzegu. Osiedlili się w zatoce gdzie zginęli ich najbliżsi. Miasto nazwali Zatoką Aniołów na cześć tych, którzy stracili życie. Krąży wiele sprzecznych informacji, na temat tego, co tak naprawdę stało się na statku, mówiących zarówno o heroizmie jak i morderstwie. Legendy te przekazywane są z pokolenia na pokolenie do dziś, szczególnie historia o aniołach i duchach, pojawiających się w zatoce. Wrak nie został znaleziony i wielu wierzy, że statek wpadł do jednego z przepastnych kanionów, znajdujących się w okolicach centralnego wybrzeża.
Seria książek których akcja rozgrywa się w Zatoce Aniołów, rozpoczyna się w momencie w którym, w zatoce coraz częściej widywane są anioły a na brzegach zatoki mieszkańcy znajdują dziwne przedmioty pochodzące z „Gabrielli”. Obecni mieszkańcy zaczynają rozumieć, że przyszłość i przeszłość są nierozerwalnie połączone.

Kolejne książki, których akcja rozgrywa się w Zatoce Aniołów to: „Na cienistej plaży”,  „Trzy twarze Ewy”.

Lato w Zatoce Aniołów
Tytuł oryginału: Suddenly One Summer
Z cyklu o Zatoce Aniołów
_BIS_logoAutor: Barbara Freethy
ISBN 978-83-7551-260-1
Format: 12,3 x 19,5 cm
Stron 320
Wydanie 1
Przekład: Ewelina Kowalczyk
Oprawa: miękka
Data wydania 2012-07-23
Cena okładkowa 36.90 zł

Stephanie Laurens: Porywacz i dama

Angelica, najbardziej niezależna i uparta z sióstr Cynster, na balu w grupce mężczyzn dostrzega pewnego przystojnego _porywaczarystokratę, na którego widok serce szybciej bije jej w piersi. Nie zwleka ani chwili, by go poznać. Przekonana, że spotkała właśnie swego bohatera, prowokuje go do rozmowy na osobności, nie podejrzewając nawet, że mężczyzna planuje porwanie.

Angelica wprawdzie nie wydaje mu się wymarzoną wybranką, musi jednak przekonać ją do małżeństwa, by ocalić swe ziemie i honor rodziny. Czy porywacz okaże się bohaterem z marzeń Angeliki

Porywacz i dama
Tytuł oryginału: The Capture of the Earl Glencrae
Z cyklu Siostry Cynster
Autor: Stephanie Laurens
ISBN 978-83-7551-392-9
Format: 12,3 x 19,5 cm
Stron: 504
Wydanie 1
Przekład: Magdalena Sikorska
Oprawa: miękka
Data wydania 05.08.2014
Cena okładkowa: 39,90 zł

Liz Carlyle: Uwikłana

W życiu każdej chyba kobiety przychodzi taka chwila, kiedy uświadamia sobie, że wszystko, czym się kierowała – jej duma, cnota czy też rozsądek – naprawdę nie są warte, by się ich kurczowo trzymać. A może po prostu napotyka coś, dla czego warto porzucić _uwikłanadawne zasady.

Grace Gauthier  po śmierci rodziców przyjęła posadę guwernantki w domu owdowiałego przemysłowca Ethana Holdinga, a wkrótce także jego oświadczyny, licząc na to, że zazna rodzinnego szczęścia. Tymczasem Ethan ginie w dramatycznych okolicznościach, zaś Grace jest podejrzana o morderstwo. Pragnąc znaleźć złoczyńcę, i tym samym dowieść własnej  niewinności, Grace szuka wsparcia u dawnego przyjaciela swego ojca. Nie zastaje go jednak pod wskazanym adresem Towarzystwa Świętego Jakuba. W jego zastępstwie pomoc oferuje jej markiz Ruthveyn, przystojny, mroczny jak noc i obdarzony niezwykłymi zdolnościami. Wystarczyło jedno spojrzenie, by pragnął chronić Grace przed niebezpieczeństwem… i nie przestał jej pożądać.

Uwikłana
Tytuł oryginału: One Touch of Scandal
Bractwo Świętego Jakuba 1
Autor: Liz Carlyle
ISBN 978-83-7551-235-9
Format: 12,3 x 19,5 cm
Stron: 376
Wydanie 1
Przekład: Hanna Rostkowska-Kowalczyk
Oprawa: miękka
Data wydania: 2012
Cena okładkowa: 36,90 zł

Stephanie Laurens: Niepokorna narzeczona

Realizując niebezpieczną misję, której celem jest pokonanie przywódcy siejącego postrach w Indiach kultu Czarnej Kobry, pułkownik Derek Delborough, zwany Delem, po latach żołnierskiej tułaczki wraca do Anglii. Niespodziewanie dowiaduje się, że ciotki obarczyły go opieką nad panną Delią Duncannon. Wbrew oczekiwaniom Dela jego podopieczna okazuje się nie uległą, lecz energiczną kobietą, która ani myśli podporządkować się jego rozkazom lub kryć za plecami w obliczu zagrożenia.

Droga Czytelniczko,
_niepokornaZ radością przedstawiam Ci pierwszą część mojego nowego, ekscytującego projektu, tetralogii Czarnej Kobry. Pomysł wziął się z rozważań nad tym, jak się potoczyły losy kawalerzystów, którzy walczyli wraz z Cynsterami pod Waterloo. Odpowiedź brzmi:
Pięciu z nich udało się do Indii, by tam służyć w armii Kompanii Wschodnioindyjskiej pod bezpośrednim dowództwem gubernatora generalnego Indii, który w 1822 zleca im misję: mają zrobić wszystko, co konieczne, żeby postawić przed obliczem sprawiedliwości okrutnego nikczemnika, Czarną Kobrę.
Jeden z przyjaciół oddaje życie, żeby zabezpieczyć istotny dowód. Pozostali czterej przysięgają go pomścić, dostarczając ów dowód do Anglii, do rąk Royce’a Variseya, obecnie księcia Wolverstone, jedynego człowieka o pozycji na tyle silnej, by pokonać Czarną Kobrę.
Nie sądziłaś chyba, droga Czytelniczko, że nie usłyszysz więcej o Roysie, członkach Klubu Niezdobytych oraz ich małżonkach? No i, oczywiście, nasi czterej najnowsi bohaterowie zwrócą się także o pomoc do swych dawnych towarzyszy broni, Cynsterów. Efekt to cztery pełne akcji przygodowe opowieści, w których przemierzymy świat od Bombaju po Norfolk, pełne niebezpieczeństw, namiętności i intryg, wprowadzające grupę ciekawych, świeżych postaci na scenę zaludnioną już wieloma innymi, tak dobrze Ci znanymi.
Preludium rozgrywa się w Indiach. Potem nasi czterej bohaterowie rozdzielają się i różnymi trasami ruszają z powrotem do Anglii, do Royce’a; jeden wiezie oryginalny dowód, trzej pozostali jego kopie, służące za wabiki. Każdy tom cyklu opowiada historię jednej podróży – a także miłości, jaką każdy z naszych bohaterów odnajdzie po drodze.
Bohaterowie powinni dotrzeć kolejno do Anglii w okolicach Bożego Narodzenia 1822 roku. Zachęcam Cię do odbycia wraz z nimi tych obfitujących w niebezpieczeństwa i przyjemności podróży, których zwieńczeniem będzie cudowne wspólne Boże Narodzenie. Nie chciałabyś tego przeoczyć!
Zapraszam. Preludium zabierze Cię do Indii 1822 roku, a później możesz usiąść wygodnie i podróżować wraz z pułkownikiem Derekiem Delboroughem przez karty Niepokornej narzeczonej.
Miłej lektury!
Stephanie Laurens

Niepokorna narzeczona
Tytuł oryginału: The Untamed Bride
Pierwsza z czterech części cyklu Czarnej Kobry
Autor: Stephanie Laurens
ISBN 978-83-7551-196-3
Format: 12,3 x 19,5 cm
Stron: 408
Wydanie 1
Przekład: Magdalena Sikorska
Oprawa: miękka
Data wydania 2011-06-08
Cena okładkowa: 44.00 zł

Anja Meyer: Mistrzyni majsterkowania

_mistrzyniNiewiele rzeczy tak poprawia samopoczucie jak odnowione mieszkanie i niewiele jest równie irytujących jak drobne usterki w domu, których nie ma kto naprawić. Zamiast się denerwować i narzekać, weź sprawy w swoje ręce i zostań mistrzynią majsterkowania. Podpowiemy Ci, jakich narzędzi potrzebujesz, jakich materiałów użyć, w jakiej kolejności wykonywać poszczególne prace i jak się ustrzec błędów.

Z naszym poradnikiem będziesz umiała:
– powiesić obrazy i założyć karnisze;
– zaszpachlować dziury w ścianach, malować i tapetować;
– ułożyć panele podłogowe i wykładzinę dywanową:
– naprawić kapiący kran, zamontować zlewozmywak i podłączyć zmywarkę:
– odpowietrzyć kaloryfer i oczyścić odpływ;
– odświeżyć fugi, wymienić uszkodzone płytki, a nawet położyć nowe;
– uszczelnić drzwi, wymienić zamek i klamkę.

Dasz sobie radę. To wcale nie jest trudne!

Mistrzyni majsterkowania
Tytuł oryginału: Heimwerker – Konigin. Kronen Sie Ihr Zuhause
Autor: Anja Meyer
ISBN 978-83-7551-242-7
Format: 205 x 200
Stron: 192
Wydanie 1
Przekład: Barbara Floriańczyk
Oprawa: miękka

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

6 komentarzy do Wakacyjny konkurs FB z Wydawnictwem BIS – wyniki!

 1. avatar Raff pisze:

  1. „Gasnące Słońce” 2. „Słońce na ambach” 3. „Słońce i deszcz”

  Relaksacyjnego weekendu zycze ! :)

 2. avatar PaulaK pisze:

  „Wędrówka przez SŁOŃCE” – Corban Addison
  „Zapomnij patrząc na SŁOŃCE” – Katarzyna Mlek
  „SŁOŃCE” – David Whitehouse
  „Słońce jeszcze nie wzeszło. Tsunami. Fukushima” – Piotr Bernardyn

  Pozdrawiam ! :)

 3. avatar Ilona Kwiatkowska pisze:

  Tysiąc wspaniałych słońca.-Khaled Hossein, Wędrówka przez słońce.- Adisson Carbon,
  Gasną słońce. Teodor Jeske-Choiński,
  Słońce i deszcz Dębki Macomber

 4. avatar Anonim pisze:

  Tysiąc wspaniałych słońca.-Khaled Hossein, Wędrówka przez słońce.- Adisson Carbon,
  Gasną słońce. Teodor Jeske-Choiński,
  Słońce i deszcz Dębki Macomber

 5. avatar izabela pisze:

  „Namaluj mi słońce” Gabrieli Gargaś, „Gdzie krokodyl zjada słońce” Petera Godwina, „Zapomnij patrząc na słońce” Katarzyny Mlek.

 6. avatar KAsia pisze:

  Te tytuły to; Czarne słońce Jamesa Twininga, Słońce na ambach Wacława Korabiewicza, czy książka z mojej biblioteczki Słońce w słoikach Ireny Gumowskiej

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wypełnianie zmarszczek - Restylane
Głębokie zmarszczki powstają głęboko w skórze, a tam żaden krem nie dotrze...
mleczko do demakijażu
Dla mnie mleczka są za tłuste i za ciężkie, wolę płyny micelarne
Sklep CCC
Kiedyś to był tani skklep, ale teraz tylko w promocji coś jest tam...
Masaż ultradźwiękowy
Zawsze te urządzenia do użytku domowego mają mniejsze działanie, bo wiadomo że klienta...