Wakacyjne nowości od Media Service Zawada | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wakacyjne nowości od Media Service Zawada

18 lipca 2023, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

O zaletach książek można opowiadać bez końca. Książki rozwijają wyobraźnię dziecka i dostarczają mu rozrywki, wspomagają naukę pisania i czytania, ułatwiają zapamiętywanie, wzbogacają zasób słów oraz pokazują różne sposoby wyrażania myśli i pozwalają dziecku rozwinąć empatię i zdolność rozumienia różnych sytuacji. Na pewno macie na półkach książki, które Was zachwyciły, my chcieliśmy przedstawić i zarekomendować nowe książki od Media Service Zawada. Do poznania i pokochania.

Książeczki od Media Service Zawada w uniwersum świata ulubionych bohaterów oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami.

Wodne kolorowanie

Działalność plastyczna, jako forma zabawy, stanowi potrzebę rozwojową i jest jedną z form aktywności dziecka. Kolorowanie, jako jedna z najprostszych form plastycznych, to zabawa, która bardzo pozytywnie wpływa na rozwój manualny i intelektualny dziecka. Zdolności manualne są poprawiane przez lepszą koordynację ruchową determinowaną przez naturalną skłonność dziecka do starannego pokolorowania obrazka (mieszczenie się w wyznaczonych obszarach, równomierne pokrywanie kolorem itd.). Kolorowanie kształci pamięć wzrokową, zręczność manualną, sprzyja ekspresji, pobudza inwencję i twórczą pomysłowość.

Kolorowanie wspiera także rozwój motoryki małej, dziecko uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę, w jaki sposób koordynować ruchy dłoni, aby nie wyjeżdżać poza linię. Trzymanie kredki, wypełnianie odpowiednich pól, temperowanie kredek – to wszystko razem jest idealnym ćwiczeniem koordynacji ręka-oko, która jest niezbędna do wykonywania niemal wszystkich codziennych czynności. Kolorowanie to również rozwój wyobraźni i kreatywności – pozwala bowiem dziecku swobodnie wybierać kolory i sposób kolorowania.

Wodne kolorowanie to seria wspaniałych kolorowanek z magicznymi obrazkami. Wystarczy pomalować pisakiem wodnym, a obrazki nabierają barw. Do każdej książeczki dołączony jest wspaniały wodny pisak, a do każdego obrazka dołączone jest inne ciekawe zadanie. Kolorowanki po wyschnięciu blakną i są gotowe do ponownego użycia.

Numerkowe kolorowanki

Seria kolorowanek od Media Service Zawada to kolorowanki z dołączonymi flamastrami, które zachęcają do tworzenia i spotkania z ulubionymi dziecięcymi bohaterami, tj. Świnką Peppą, dzielnymi szczeniakami z Psiego Patrolu, a także dinozaurami, jednorożcami i zwierzętami. Ponumerowane pisaki oraz oznaczone pola do kolorowania ułatwiają i podpowiadają dobór kolorów. Dziecko może kierować się kolorystycznym kodem lub tworzyć swój własny wielobarwny świat ze swoimi ulubieńcami.

Zabawa w kolorowanie wspomaga rozwój intelektualny, który odbywa się na wielu płaszczyznach. Dzięki kolorowankom, dzieci angażują się w jedną czynność. Dążenie do celu, jakim jest dokładne i staranne wypełnienie kolorami pola, to z kolei nic innego jak ćwiczenie wytrwałości. Dobór odpowiednich kolorów i form pokolorowania obrazka rozwija kreatywność. Dzieci żywe uspokajają się, uczą koncentracji i doprowadzania do końca rozpoczętego zadania. U dzieci nieśmiałych udany efekt pracy przyczynia się do umocnienia poczucia własnej wartości. Zatem kolorowanie, jako forma sztuki wzmaga samokontrolę, a także rozwija praktyczne umiejętności i zmysł estetyczny.

Misja zabawa

Dołącz do ulubionych bohaterów i razem z nim rozwiązuj zadania, koloruj, ucz się i baw na całego! Wyjątkowy zbiór zadań dedykowany dla przedszkolaków. Wewnątrz publikacji maluchy odkryją mnóstwo arkuszy z zadaniami, pozwalające rozwinąć zdolności kreatywnego myślenia oraz koordynacji ruchowej.

W nowej serii zadania i zabawy ze szczeniakami z Psiego Patrolu oraz przyjaciółmi Świnki Peppy. Warto sięgać po książeczki z ćwiczeniami oraz różnego typu zabawy z literkami i cyframi oraz szlaczkami w postaci zadań do zmazywania. Tego typu książeczki pomogą dziecku rozwinąć różne ważne umiejętności. Znajomość cyfr, sylab i liter na wczesnym etapie życia ułatwia komunikację i poszerza perspektywę dziecka, co korzystnie wpływa na jego dalszy rozwój. Rekomendujemy, wszystkim przedszkolakom.

Kreatywny Maluch

Seria kolorowych książeczek z sympatycznymi bohaterami w roli głównej. Pięknie ilustrowanych, przyjemnych dla oka, zachęcających do wspólnej zabawy. W środku znajdziemy dużą porcję ciekawych zadań, łamigłówek i pięknych naklejek z ulubionymi bohaterami. To okazja to dobrej zabawy, ale też ćwiczenia niezbędnych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, pisanie i czytanie.

Barwne i urocze książeczki w przyjazny sposób zachęcają do ćwiczeń i wprawiają rączkę do pięknego, poprawnego pisania. Wesołe rysunki i wzorkowo-obrazkowe zabawy mogą być jednocześnie wspaniałą atrakcją i miłą rozgrzewką. Zadania są dostosowane do możliwości najmłodszych dzieci, dzięki czemu wiadomo, że nie będą dla nich zbyt trudne. Książeczki nie tylko pomogą maluchom w rozwoju manualnym, ale też przyniosą im dużo radości.

Świnka Peppa

Świnka Peppa to niezwykle popularna seria zabawnych i mądrych animowanych bajek dla dzieci, która podbiła serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców, ucząc ich i bawiąc każdego dnia. Peppa jest bardzo rozbrykana i uwielbia zabawy. Lubi także czekoladowe ciasteczka, przyjęcia urodzinowe oraz wycieczki rowerowe i pikniki. Serial można oglądać na kanale MiniMini+. Książeczki Media Service Zawada ze świnką Peppą to doskonały pomysł na wspólną zabawę rodziców z dziećmi.

Wieczorne czytanie przez rodziców przed spaniem to dobry czas. To czas na Bajki do Poduszki! Pierwsze książeczki z nowej serii o przygodach świnki Peppy już czekają.Z okazji Dnia Osób, Które Niosą Pomoc, pani gazela zaprosiła do przedszkola Peppy dwoje niecodziennych gości! Doktora brunatnego misia i pielęgniarkę panią lis, z których troskliwej pomocy przedszkolaki nie raz korzystały!

Dzięki wspólnej zabawie i opowiadaniu gości, Peppa i jej przyjaciele dowiedzieli się, dlaczego należy trzymać formę, zdrowo jeść i często myć ręce. A potem dzieci wcieliły się w role lekarzy i pielęgniarek. Czy doktor brunatny miś i pani lis byli dzielnymi pacjentami? Książka z serii Świnka Peppa. Bajki do poduszki – Lubię lekarzy i pielęgniarki Wydawnictwa Media service Zawada przeznaczona jest dla dzieci wieku powyżej 2 lat.

Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy mnóstwa radości i zabawy

z książkami Media Service Zawada

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz