Wakacyjna kosmetyczka – co zabrać ze sobą na urlop? Podpowiadamy

25 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wakacyjny urlop nie zwalnia Cię z obowiązku dbania o cerę. Zwłaszcza latem potrzebuje ona odpowiedniej pielęgnacji. Promienie słoneczne i słone morskie powietrze potrafią dać się we znaki nawet najzdrowszej skórze. Dlatego zatroszcz się o nią, zabierając ze sobą na wczasy dobrze spakowaną kosmetyczkę. Podpowiadamy, co warto do niej włożyć.

wakacyjna kosmetyczka

Wakacyjna kosmetyczka – to warto wiedzieć

Zanim zaczniesz szykować się na wakacyjny urlop, poznaj 3 zasady, które pomogą Ci odpowiednio spakować kosmetyczkę.

  1. Mini opakowania – jeśli to możliwe, wybieraj kosmetyki w mniejszych opakowaniach. Zajmą mniej miejsca, które w bagażu jest na wagę złota. Jednak nie rezygnuj z ulubionego i sprawdzonego kremu, czy płynu micelarnego tylko dlatego, że nie jest w wersji mini.
  2. Naturalny skład – wybieraj kosmetyki naturalne na bazie ekstraktów roślinnych jak te produkowane przez polską markę Resibo. Są nie tylko delikatne i bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, ale też wyjątkowo skuteczne w działaniu.
  3. Mniej znaczy więcej – to zasada, która pomoże Ci ograniczyć ilość rzeczy zabranych na urlop. Spakuj do kosmetyczki takie produkty, które działają kompleksowo, np. krem nawilżająco-odżywczy czy olejek do demakijażu, który jednocześnie oczyszcza, nawilża i pielęgnuje skórę, odżywiając ją, regenerując i chroniąc przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Teraz możesz już zacząć pakować kosmetyczkę. Dzięki tym trzem prostym zasadom, na pewno zabierzesz wszystko to, co najbardziej Ci się przyda.

Ochrona UV

Kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi to obowiązkowa pozycja w wakacyjnej kosmetyczce. Nie jest prawdą, że stosując nawet wysokie filtry, nie opalisz się! Zyskasz zdrową, delikatną opaleniznę i przy okazji uchronisz się przed groźnymi skutkami promieniowania UV. Do twarzy stosuj lżejsze kosmetyki niż do reszty ciała. Wybieraj kemy z filtrem, które nie zostawiają tłustego filmu na skórze i szybko się wchłaniają. Pamiętaj też o odpowiednio wysokiej ochronie. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna i cały czas narażona na ekspozycję na słońce, dlatego SPF 30 to optymalny poziom ochrony.

Kosmetyki do oczyszczania

Jedna z najważniejszych zasad właściwej pielęgnacji cery brzmi: oczyszczanie to podstawa! Szczególnie w gorące letnie dni, kiedy skóra poci się i wydziela nadmiar sebum, konieczne jest dokładne mycie twarzy. Rób to regularnie – koniecznie rano i wieczorem, ale też w ciągu dnia, jeśli poczujesz taką potrzebę albo gdy będziesz chciała wykonać świeży makijaż. Na wakacyjny wyjazd zabierz ze sobą:

  • olejek do demakijażu – świetnie poradzi sobie z nadmiarem sebum, makijażem, nawet tym wodoodpornym, oraz z filtrami UV i wszelkimi zanieczyszczeniami,
  • płyn micelarny – wybierz płyn z naturalnym składem, np. od Resibo, aby delikatnie, ale skutecznie, oczyścić twarz w drugim kroku, pozbywając się z niej resztek zanieczyszczeń,
  • tonik – przywróci skórze odpowiedni poziom pH po oczyszczaniu.

Te trzy kosmetyki wystarczą, aby twoja skóra codziennie była świeża, zdrowa i promienna.

Nawilżanie

Latem skóra potrzebuje odpowiedniego poziomu nawilżenia, szczególnie gdy na niebie świeci ostre słońce. Dodatkowo silnie wiejący, suchy wiatr i słone morskie powietrze sprawiają, że cera staje się szorstka. W wakacyjnej kosmetyczce koniecznie musi się więc znaleźć krem do twarzy. Najlepiej wybierz taki, który jednocześnie nawilża i odżywia. Twojej skórze dobrze zrobi solidna porcja witamin i minerałów. Latem sięgaj po kremy lub emulsje, które mają lekką konsystencję i szybko się wchłaniają.

Przyda Ci się też specjalny balsam kojący na usta. Wargi są wyjątkowo delikatne i podatne na oparzenia słoneczne, dlatego zadbaj o nie ze szczególną troską. Noś malutki pojemniczek z balsamem zawsze przy sobie i smaruj usta za każdym razem, gdy poczujesz taką potrzebę.

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Trening na prawidłowy oddech w czas…
Mi pomaga skupienie się w stresie na jakiejś poztywnej myśli, takie oddychanie jakoś...
Zupa buraczkowa z ziemniakami tłucz…
Fajny przepis tylko brak czasu ciągle na takie gotowanie, ja przez pośpiech...
Czego nie jeść przy delikatnym żołą…
Mi szkodzą np. surowe brokuły, próbowałam miksować je w koktajlach i nie daję...
Jak urządzić łazienkę dla osoby sta…
Warto też zadbać o matę antypoślizgową na płytki i do wanny i nie dawać...