W trosce o zdrowie i samopoczucie – spędź czas na wybór najlepszego materaca

21 lutego 2020, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Sen zabiera nam około 8 godzin z każdej doby. Według przekonań i zaleceń powinien to być czas na regenerację, odpoczynek, wyciszenie oraz łagodzenie różnych dolegliwości. Źle dobrany materac naraża nas na problemy związane z bólem pleców, zmęczenie i niewyspanie, stres, spadek odporności oraz duże osłabienie psychofizyczne. Niezwykle istotne jest zatem, posiadanie odpowiedniego materaca, który da nam gwarancję zdrowego oraz w pełni relaksującego snu.

Odpowiadamy na pytanie: Jaki materac wybrać, aby istotnie poprawić jakość oraz komfort snu? Warto inwestować w produkty innowacyjne, które dzięki technologii odpowiedniej budowy, są w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Obecnie mocno rozwija się tzw. kultura zdrowego snu, bowiem zaczynamy zwracać dużą uwagę na to, na czym, jak i ile śpimy. Zaczynamy również doceniać komfort, jaki daje nam dobry materac, jako podstawa zdrowego snu. Materac zawsze musi być dobrany odpowiednio, zarówno do naszych potrzeb, jak i naszych wymagań. Materace najlepszych producentów dają nam dużo różnych możliwości – możemy wybierać materace o różnych twardościach, z wieloma rodzajami wypełnień, a także w zróżnicowanych grupach cenowych. Osobną, ale równie ważną kwestią jest także podstawa materaca, czyli stelaż, który umożliwia prawidłową wentylację oraz przepływ powietrza, a to z kolei korzystnie wpływa na jakość materaca, przez co wydłuża jego żywotność.

Prawidłowo dobrany materac powinien dopasowywać się do kształtu ciała człowieka, tym samym gwarantując optymalnie najlepsze ułożenie kręgosłupa. Bardzo ważne jest zatem dobranie prawidłowej twardości materaca. Materac zbyt miękki powoduje spinanie mięśni, które będą poszukiwać najbardziej korzystnego ułożenia oraz zapadanie kręgosłupa, co z kolei w dłuższej perspektywie czasu jest przyczyną bólu pleców oraz kurczy mięśni. Natomiast zbyt twardy materac powoduje brak możliwości swobodnego krążenia krwi w miejscach nacisku, a to wymusza zmiany w ułożeniu ciała podczas snu.

Twardość materaca jest odczuciem indywidualnym, ale uzależnionym od wagi ciała. Dlatego człowiek o większej wadze powinien wybierać materac twardszy niż osoba szczupła. Materace miękkie (np. piankowe z pianką termoelastyczną) są przeznaczone dla osób o wadze do 60 kilogramów, materace średniej twardości są dedykowane osobom o wadze do 80 kg, zaś materace twarde i bardzo twarde osobom powyżej 80 kg wagi ciała. Standardowo wskazuje się twardość: H2 dla osób o wadze do 80 kg oraz H3 dla osób o wadze ponad 80 kg. Dobry materac powinien mieć 7 stref twardości, które są gwarancją odpowiedniego podparcia kręgosłupa na całej jego długości, bowiem właśnie te cechy są gwarancją zdrowia naszego kręgosłupa. Materac powinien być zatem na tyle twardy, aby odpowiednio podpierać kręgosłup, ale równocześnie na tyle miękki, aby było nam wygodnie i aby można było komfortowo przespać całą noc, i wstać naprawdę dobrze wypoczętym.

 

Sklep z materacami Sleeping House: HILDING FLAMENCO – materac multipocket, sprężynowy (1259 zł)

 

Sklep z materacami Sleeping House: SLEEPMED PREMIUM – materac termoelastyczny, piankowy (2180 zł)

 

Wybór odpowiedniego materaca to także decyzja związana z preferowanym wypełnieniem materaca. Obecnie asortyment jest bardzo szeroki i znalezienie tego idealnego materaca wcale nie musi być dużym problemem. Warto jednak wiedzieć, czego można oczekiwać i szukać. Najlepszy materac możemy odnaleźć wśród materacy piankowych, lateksowych czy kieszonkowych. Jest to o tyle istotne, że rodzaj wkładu materaca ma duży wpływ na komfort naszego snu oraz wygodny nocny odpoczynek, a odpowiednio dobrane wypełnienie zapewnia naszemu kręgosłupowi idealne ułożenie i podparcie.

Najbardziej ekonomiczne dla portfela są materace piankowe, które mają prostą budowę, a ich wypełnienie stanowi najczęściej pianka poliuretanowa lub w droższych modelach pianka termoelastyczna lub wysokoplastyczna. Materac piankowy z uwagi na brak sprężyn jest polecany osobom z problemami ze strony kręgosłupa. Dużym atutem pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych jest bowiem ich punktowe dopasowanie do ciężaru, stąd materace z nich wykonane mogą być używane przez pary, czyli jednocześnie przez osoby o rożnej wadze. Ponadto materace z pianką termoelastyczną mają zdolność przybierania kształtu, który odpowiada sylwetce danego użytkownika i tym samym zapewnia idealne oraz indywidualne podparcie dla całego ciała.

 

Sklep z materacami Sleeping House: HILDING ROCK AND ROLLmaterac piankowy (1029 zł)

 

Sklep z materacami Sleeping House: SLEEPMED COMFORT PLUS – materac termoelastyczny, piankowy (2499 zł)

 

Materace lateksowe to materace, które są wypełnione mieszaniną lateksu syntetycznego oraz naturalnego mleczka drzewa kauczukowego. Posiadają one stosunkowo bardzo duży stopień elastyczności, bowiem lateks ma zdolność równomiernego rozkładania ciężaru ciała oraz dopasowywania się do kształtu sylwetki osoby leżącej. Są to materace szczególnie mocno polecane alergikom, gdyż mają właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Dodatkowo, dzięki temu, że są wyposażone w system specjalnych otworów, ich wnętrze podlega ciągłej wentylacji, co jest bardzo istotne dla zachowania największego stopnia higieny. Materace lateksowe są również wskazane dzieciom, bowiem ich powierzchnię można bardzo łatwo czyścić i szybko wysychają, a dzięki temu można czynności pielęgnacyjne wykonywać tak często, jak jest to niezbędne.

Na rynku znaleźć można również materace z wypełnieniami sprężynowymi, tj. materace kieszeniowe, multipocket czy najprostsze, tzw. bonellowe. Materace kieszeniowe dobrze dopasowują się do kształtu ciała, pracując punktowo. W materacach kieszeniowych nie przenoszą drgania ani falowania, co gwarantuje dobry, spokojny sen, a specjalne sprężyny i ich ułożenie zapewniają podparcie całej sylwetki. Materace te cechują się także doskonałą wentylacją, co w konsekwencji ma pozytywny wpływ na higienę oraz żywotność mataeraca. Tego typu rozwiązania są też doskonałym wyborem dla sportowców, ponieważ budowa tego materaca sprzyja szybkiej regeneracji mięśni. Materace kieszeniowe sprawdzają się doskonale przy stelażach nieregulowanych.

 

Sklep z materacami Sleeping House: HILDING LATINO – materac lateksowy, piankowy (1799 zł)

 

Sklep z materacami Sleeping House: SLEEPMED HYBRID SUPREME PLUS – materac multipocket, sprężynowy (3758 zł)

 

Na rynku dostępne są także inne produkty, jak np. materace kokosowe, które stają się coraz bardziej popularne oraz wybierane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Materace kokosowe posiadają specjalną warstwę, która wykonana jest ze sprasowanego włókna kokosowego łączonego najczęściej z mleczkiem lateksowym. Mata kokosowa jest jedną z warstw materaca, a najczęściej spotkać ją można w materacach z pianki wysokoelastycznej, z wkładem lateksowym lub sprężynowym. Maty kokosowa w materacach są dodatkiem w pełni naturalnym, co oznacza, że jest produktem wolnym od środków chemicznych. Polecane są miłośnikom ekologii, którzy cenią sobie zdrowy i spokojny sen, ponadto są też doskonałym wyborem dla osób, które preferują nieco twardsze podłoże do odpoczynku. Materace z warstwą kokosu, czyli tak zwane materace kokosowe są dostępne w wielu wariantach do wyboru – dla dzieci oraz dla dorosłych.

Podczas wyboru dobrego materaca do spania ważne jest odpowiednie dopasowanie modelu do wieku i potrzeb konkretnego użytkownika. Wśród materacy dla dziecka warto poznać i rozważyć propozycje stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Dla osób starszych i cierpiących na problemy z kręgosłupem warto natomiast wybrać materace do spania charakteryzujące się właściwościami medycznymi.

 

Sklep z materacami Sleeping House: HILDING LAMBADA – materac kieszeniowy, sprężynowy (1549 zł)

Sklep z materacami Sleeping House: HILDING BREAKDANCE – materac piankowy dziecięcy (719 zł)

 

Przy doborze materaca należy kierować się głównie własnym komfortem, bowiem to nasz odpoczynek i sen ma być relaksujący i regenerujący. Doskonałym wyborem będzie zatem zdecydowanie się na materac do łóżka znanych i rekomendowanych producentów, jak Hilding lub SleepMed. Warto zainwestować w materac dopasowujący się do kształtu ciała, czyli materace wykonane ze sprężyn kieszeniowych ze strefami twardości, materace piankowe termoelastyczne, piankowe wysokoelastyczne lub materace lateksowe. Materace termoelastyczne, wysokoelastyczne i lateksowe cechują się dodatkowo bardzo dobrą elastycznością punktową, otulają ciało podczas snu i tym samym dają stabilną podporę dla kręgosłupa, ramion i bioder. Z pewnością z bogatej oferty tych producentów każdy znajdzie materac idealny dla siebie.

Materac to nie tylko element wyposażenia sypialni, mający zapewnić wrażenia estetyczne, ale głównie podstawa dobrego wypoczynku i zdrowia. Dlatego warto poznać ofertę materacy luksusowych, które zostały stworzone, aby zagwarantować użytkownikom najlepszy możliwy wypoczynek oraz dać im zapasy energii, które pozwolą przejść z uśmiechem przez cały kolejny dzień.

Zapraszamy do poznania oferty sklepu internetowego z materacami: sleepinghouse.pl

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak skutecznie zabezpieczyć się na …
Zbierałam przez wiele lat monety i banknoty. Teraz postanowiłam je wycenić i sprzedać...
Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził
Zabieg niciami Spring Thread na 10 …
Ciekawa opcja, na pewno te starsze celebrytki tak się poprawiają...