W święta zawsze bałam się przytyć, ale odkąd stosuję tę zasadę jem do woli! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

W święta zawsze bałam się przytyć, ale odkąd stosuję tę zasadę jem do woli!

25 marca 2024, dodał: Anneta
Artykuł zewnętrzny

Wielkimi krokami zbliża się czas świąt Wielkiej Nocy a tym samym wiele osób martwi się o nadprogramowe kilogramy i  zachwianie w dążeniach do pięknej sylwetki . 

jajka faszerowane

Przyjęło się, że okres świąteczny jest czasem kiedy łatwo można przytyć ze względu na obfitość pyszności i tendencję do większej ilości jedzenia, ale istnieją sposoby, aby cieszyć się świętami bez konieczności martwienia się o cyferki na wadze .

Staraj się zachować zrównoważoną dietę przez cały dzień , wybieraj zdrowe opcje, takie jak warzywa, białko, pełnoziarniste produkty zbożowe i owoce. Nie zmuszaj się do jedzenia, gdy jesteś już najedzony. Posłuchaj swojego organizmu i zatrzymaj się, gdy poczujesz się syty.

Rzeżucha  popularna roślina ozdobna w okresie Wielkanocnym dodana do potraw może pomóc w zachowaniu pięknej sylwetki niesie ona za sobą bogactwo składników odżywczych i witamin ale co najważniejsze wspomaga trawienie .

rzeżucha

W okresie świątecznym mnóstwo słodyczy jest wszędzie. Staraj się ograniczyć spożycie cukierków, ciastek i innych słodkości. Świąteczne popołudnie to doskonały czas na spacer który pozwoli zgubić nadprogramowe kalorie . Dla przykładu, osoba o wadze około 70 kg może przez godzinę spalić około 240-300 kalorii podczas spaceru o umiarkowanej intensywności .

Zamiast sięgać po ogromne porcje, spróbuj nakładać mniej , możesz nawet użyć mniejszych talerzy co może pomóc w utrzymaniu rozsądnych ilości spożywanych potraw.

Unikaj procentów napoje alkoholowe mogą dostarczać dużo kalorii. Staraj się ograniczyć ich spożycie i wybieraj zdrowsze opcje .

Staraj się również zadbać o odpowiedni sen. Brak snu może prowadzić do wzrostu apetytu i gorszego kontrolowania jedzenia.

Pamiętaj, że święta to czas radości i relaksu, więc nie martw się zbytnio. Ważne jest znalezienie równowagi między cieszeniem się smakołykami a dbaniem o swoje zdrowie i samopoczucie.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz