URODA I ZDROWIE

Uśmiech na piątkę z plusem

16 stycznia 2019, dodał: Redakcja

Zadbane, śnieżnobiałe zęby to wizytówka każdego z nas. Pomysłowość producentów sprawia, że aktualna oferta szczoteczek do zębów może przyprawić o zawrót głowy. Najnowsze modele naszpikowane są technologią, o której nikomu nie śniło się jeszcze dekadę temu. Czym kuszą nas teraz sprzedawcy?

Szczoteczka soniczna

Przez kilkanaście ostatnich lat prym w higienie jamy ustnej wiodły szczoteczki elektryczne. Ostatnimi czasy oferta powiększyła się o asortyment, który pozostawia konkurencję daleko w tyle. Szczoteczka soniczna z szeregiem innowacyjnych rozwiązań to produkt, który kompleksowo zatroszczy się o zęby oraz dziąsła. Główka szczoteczki skonstruowana jest tak, aby bezproblemowo docierać do najtrudniej dostępnych miejsc. Dynamiczne drgania szczoteczki odbywają się na zasadzie fal radiowych, dzięki czemu pasta jest w stanie doczyścić najmniejsze przestrzenie między zębami. Oto, co jeszcze sprawia, że szczoteczka soniczna ma ogromną przewagę nad swoim elektrycznym i manualnym odpowiednikiem.

Kilka programów czyszczenia

Większość nowoczesnych szczoteczek sonicznych oferuje użytkownikom wybór jednego z kilku programów mycia zębów. Poza klasycznym, 2-minutowym trybem czyszczenia można zdecydować się na nieco dłuższy i dokładniejszy, lub wybrać taki, którego głównym celem jest usuwanie przebarwień. Każda tego typu szczoteczka skutecznie usuwa kamień nazębny wybielając płytkę. Niektóre modele posiadają dodatkową funkcję wybielania zębów, gwarantując widoczne efekty w bardzo krótkim czasie.

Wbudowany timer

Odmierzanie czasu mycia to żadna nowość; rozwiązanie to stosowano już w modelach elektrycznych. Producenci szczoteczek sonicznych poszli jednak o krok dalej programując funkcję, która podpowiada użytkownikowi, po jakim czasie należy zmienić czyszczony fragment i przejść dalej.

Stopniowanie intensywności drgań

Szczoteczka soniczna działa na zasadzie drgań, które znacznie różnią się od ruchów szczoteczek elektrycznych. Aby przyzwyczaić użytkownika do działania produktu wprowadzono możliwość stopniowania intensywności drgań. Aby przejście na szczoteczkę soniczną było jeszcze płynniejsze, współczesne modele zaprogramowano w ten sposób, by przez pierwsze 14 szczotkowań produkt samoistnie zwiększał moc.

Dezynfekcja

Nowoczesny zestaw wyposażony jest w stację dezynfekującą, której światło UV skutecznie niszczy bakterie znajdujące się na powierzchni produktu.

Szczoteczka soniczna posiada szereg innych zalet, które przeważają nad elektrycznymi modelami. Warto zajrzeć na stronę szczoteczka-elektryczna.edu.pl, gdzie w wyczerpujący sposób opisano zalety, budowę i sposób działania produktu, a także umieszczono ranking najlepszych szczoteczek i końcówek Philips Sonicare.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Baza pod lakier- czy jej używacie?
Na zniszczone paznokcie to mogę polecić mnóstwo odżywek czy olejków na skórki...
Plamki na paznokciach
Wydaje mi się, że najlepiej rozejrzeć się wśród odżywek, ceny są bardzo niskie,...
wzmocnienie paznokci
Mi najbardziej pasują kosmetyki do paznokci w sam raz na moją kieszeń, a jakość...
Rozdwajająca się płytka
Pozostaję wierna odżywkom , moja szybko wzmacnia paznokcie, nie podrażnia i ma naturalny mleczny...