Ubezpieczenie turystyczne – z czego się składa i co powinno zawierać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ubezpieczenie turystyczne – z czego się składa i co powinno zawierać?

27 lutego 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy wiesz, jakie polisy powinny wchodzić w skład twojego ubezpieczenia podróżnego? O jakich elementach nie możesz zapomnieć, a które warto rozważyć np. przy zwiększonym ryzyku urazu z powodu uprawiania sportu?

turysta3

Zadbaj o bezpieczeństwo w podróży

W XXI wieku podróżowanie stało się znacznie powszechniejsze niż dawniej, obecnie większość z nas może pozwolić sobie na nawet kilka urlopów w ciągu roku, wliczając w to oczywiście kilkudniowe wypady. Gęsta siatka połączeń, tanie bilety czy coraz lepszy stan dróg sprawiają, że przemieszczanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Urlop można też dość szybko zaplanować, wiele osób przygotowuje nawet specjalną listę zawierającą w sobie poszczególne etapy, takie jak pakowanie czy planowanie atrakcji na miejscu. Niestety spora grupa podróżnych wciąż pomija kupno ubezpieczenia na wyjazd. Tendencja ta jest nadzwyczaj niesłuszna, gdyż to właśnie polisa zapewnia ci bezpieczeństwo oraz pomoc w razie nieoczekiwanych wydarzeń.

Oczywiście łatwiej stwierdzić, trudniej zrobić. Obecnie oferta polis ubezpieczeniowych jest bardzo rozbudowana, sporo problemów może więc sprawić wybranie najlepszej. Aby jednak tego dokonać, warto korzystać z różnorodnych pomocy. Bardzo praktycznym narzędziem jest choćby kalkulator ubezpieczeń. Dzięki niemu bardzo łatwo określisz cenę swojej polisy czy jej zakres. A to właśnie ten ostatni element jest kluczowy w kontekście podjęcia decyzji o tym, jakie ubezpieczenie wybrać. Warto przed zakupem zapoznać się z tym, co wchodzi w skład twojej polisy oraz jakie rodzaje ochrony powinna ona zawierać.

Co musi mieć ubezpieczenie turystyczne?

Poziom ochrony na czas wyjazdu każdorazowo należy dopasować do twojego planu wyjazdu oraz podejmowanych aktywności. Innej polisy potrzebuje przecież osoba, która będzie uprawiała sporty ekstremalne, a innej miejski turysta. Poniekąd można więc uznać, że ubezpieczenie turystyczne powinno być zindywidualizowane, aby w pełni odpowiedzieć na twoje potrzeby. W ramach podstawowych polis twoje ubezpieczenie powinno zawierać:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia – to ochrona, która zapewnia ci pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów związanych z wizytą u lekarza, transportem medycznym czy zakupem leków,
  • ubezpieczenie nieszczęśliwych następstw wypadków (NNW) – to polisa, która obejmuje m.in. wypłatę odszkodowania po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • ubezpieczenie assistance – obejmuje pomoc w nagłych wypadkach, w jej ramy wpisuje się m.in. organizacja i opłata kosztów transportu medycznego do kraju, pokrycie kosztów leczenia już po powrocie do kraju czy transport zwłok do kraju.

Jak wspomniano, to jedynie podstawowe i najpopularniejsze elementy twojej polisy, która koniecznie musi je zawierać. Zależnie od swoich potrzeb, wymagań lub preferencji warto ją jednak rozszerzyć, aby zagwarantować sobie większą ochronę. Do twojego wyboru są m.in. takie ubezpieczenia dodatkowe:

  • ubezpieczenie bagażu – dzięki niemu, jeśli twój bagaż zaginie, zostanie zniszczony lub skradziony, otrzymasz stosowną rekompensatę,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe lub jego skrócenia – na jego mocy otrzymasz rekompensatę w przypadku rezygnacji lub skrócenia urlopu w sytuacji, gdy dojdzie do tego w ściśle określonych warunkach,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych będące jednocześnie poszerzeniem normalnego ubezpieczenia kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie biernego uczestnictwa w aktach terroru.

Ponadto twoje ubezpieczenie może być spersonalizowane pod kątem szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Jeżeli podczas wakacji zachodzi podwyższone ryzyko odniesienia kontuzji lub urazu, możesz kupić polisę np. zabezpieczającą od skutków sportów zwiększonego ryzyka. Bardzo polecanym rozwiązaniem jest również kupno polisy OC, aby zabezpieczyć się na wypadek wyrządzenia szkód osobom trzecim. Pamiętaj, aby za każdym razem polisę ubezpieczeniową wybrać rozważnie i odpowiedzialnie. Pomogą ci w tym takie narzędzia jak choćby kalkulator ubezpieczeniowy. W razie pytań skonsultuj się z pośrednikiem lub firmą ubezpieczeniową.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz