Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii

15 sierpnia 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Jak wynika z raportu serwisu eSky z 2017 roku, ostatnie lata przyniosły niemal dwukrotny wzrost liczby podróżujących do Azji. Prym wśród najchętniej obieranych kierunków wiedzie Tajlandia, na którą zdecydowało się aż 33,77% turystów, na dalszych miejscach uplasowały się Chiny – 22,57%, a także Zjednoczone Emiraty Arabskie – 18,47%. Skąd tak duża popularność Tajlandii? Jest to niewątpliwie piękny i egzotyczny kraj, zaś urlopowanie w Tajlandii nie jest drogie, a piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda kuszą turystów szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Niebezpieczeństwa czyhające w azjatyckich państwach

Przygotowując się do egzotycznej wyprawy, warto mieć na uwadze nie tylko jasne strony takiej podróży, ale także należy liczyć się z możliwością wystąpienia różnych przykrych zdarzeń. Tajlandia to nie tylko rajskie plaże, piękna pogoda i smaczna kuchnia. Ryzykownym jest na przykład picie nieprzegotowanej wody kranowej, które może spowodować zatrucie lub nawet zapadnięcie na jedną z egzotycznych chorób. Także intensywność przypraw regionalnych potraw może być kłopotliwa, gdyż nasze żołądki nie są przyzwyczajone do bardzo ostrych dań. Zagrożenie w Tajlandii stanowią również jadowite węże oraz rekiny i parzące meduzy. Zarówno zatrucie pokarmowe, jak i kontakt z niebezpiecznym zwierzęciem może spowodować konieczność nie tylko wizyty lekarskiej, ale także hospitalizacji, która poza granicami Polski zwykle jest bardzo kosztowna. Dlatego też, jeszcze podczas planowania podróży, wykonać należy odpowiednie szczepienia – przeciwko WZW A, WZW B, żółtej gorączce BTP, wściekliźnie, japońskiemu zapaleniu mózgu czy meningokokom. Dla kompleksowej ochrony, warto także wykupić ubezpieczenie turystyczne, które ochroni nas przed dotkliwymi stratami finansowymi na wypadek pobytu w lokalnym szpitalu.

W tej części Azji, podobnie jak w innych miejscach turystycznych, przyjezdni stają się także łatwym celem wszelkiej maści oszustów, naciągaczy i kieszonkowców.

Ubezpieczenie turystyczne – co powinno obejmować?

Aby z podróży wrócić jedynie z pozytywnymi wspomnieniami, warto przed wyjazdem wykupić ubezpieczenie turystyczne, które w podstawowej wersji zapewnia pokrycie kosztów leczenia w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku oraz szereg usług assistance. Polisa zawarta na czas podróży powinna oferować rozszerzenie w postaci ubezpieczenia: NNW, OC w życiu prywatnym oraz bagażu.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) to ochrona, na mocy której ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie podróżnikowi, który na skutek nieszczęśliwego wypadku doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. złamał rękę), a także rodzinie, na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. OC w życiu prywatnym pozwoli nie martwić się o przypadkowe uszkodzenie cudzego mienia, natomiast ubezpieczenie turystyczne Europa Assistance zapewnia m. in. transport do szpitala, transport i zakwaterowanie dla osoby bliskiej, gdy ubezpieczony jest hospitalizowany, czy opiekę i transport dzieci do Polski.

Cena ubezpieczenia turystycznego

Koszty polis turystycznych są zróżnicowane, a wpływ na nie ma wiele czynników, m.in. zakres ochrony i kierunek podróży. Bez wątpienia jednak kluczowa jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia, w wysokości, która zabezpieczy finansowo poszkodowanego przed wysokimi kosztami leczenia, zwłaszcza za granicą.

 

 

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz