Ubezpieczenie dla seniora – zatroszcz się o swoich najbliższych

27 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wybierając ubezpieczenie senior jest wprost zasypywany “najlepszymi” propozycjami. Prawda jest taka, że tylko część z tych propozycji będzie nam pomocna. Postaramy się podpowiedzieć, czym charakteryzuje się dobre ubezpieczenie dla seniora.

seniorzy

 

Kim jest senior z punktu widzenia ubezpieczyciela?

Ubezpieczyciele seniorów traktują wyjątkowo i posiadają specjalne programy dla nich. Wiąże się to z wiekiem ubezpieczonego i wszystkimi konsekwencjami, jakie z tego faktu mogą wynikać dla firmy, która – bądź co bądź – chce wypracować zysk. W grę wchodzą takie zagadnienia jak np. stan zdrowia w czasie jesieni życia albo ryzyko hospitalizacji, które występuje silniej u seniorów, a dla firm ubezpieczeniowych ma znaczenie.

To proste: natury nie da się oszukać. Naturalne procesy starzenia się prowadzą do zwiększonego zapotrzebowania na np. usługi opieki medycznej, poza tym seniorzy to pokolenie, które ma własne wymagania i własne zapotrzebowanie. Ubezpieczyciele biorą to wszystko pod uwagę. Seniorzy najczęściej są także emerytami, którzy lokują się poza obszarem czynnej aktywności zawodowej.

I właśnie w tym zaawansowanym wieku, gdy nie pobieramy już wynagrodzenia za pracę i jesteśmy narażeniu na większe ryzyko zachorowania – ubezpieczyciel może zwrócić się do nas z ofertą, która odpowie na wytworzone przez tę sytuację zapotrzebowanie.

Ubezpieczenie zdrowotne dla seniora – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Istnieje kilka takich elementów, które wpływają na jakość ubezpieczenia dla seniora. Najlepsze oferty ubezpieczeniowe dla osób, które zazwyczaj są już babciami i dziadkami, są skierowane wyłącznie do tej właśnie grupy osób, są im dedykowane i w zakresie umowy przewidują ochronę przygotowaną na miarę potrzeb seniora.

Zdarza się, że wpisując do deklaracji potrzebnej w celu podpisania umowy nazwy chorób, na które jako seniorzy zapadamy, wykluczymy z umowy z firmą ubezpieczeniową przypadki, gdy w innej sytuacji za uszczerbek na zdrowiu z powodu naszych schorzeń zwykle pobieralibyśmy pieniądze z ubezpieczenia. Firmy ubezpieczeniowe nie zawsze ubezpieczają coś, co wydaje im się wiązać z nadmiernym ryzykiem. Z pewnością warto posiadać ubezpieczenie, które zachowa ważność dożywotnio. Dobre ubezpieczenie jest również dostosowane do indywidualnego przypadku, a każdy taki przypadek jest przecież nieco inny. Ubezpieczenie zdrowotne dla seniora powinno być więc maksymalnie spersonalizowane. Przy ubezpieczaniu seniora istotną rolę będą grać także tzw. dodatkowe zapisy w umowie – powinny być wynegocjowane tak, aby w sam raz pasowały do nas (powinniśmy móc ustalić szczegóły umowy, przynajmniej w pewnym zakresie, z agentem ubezpieczeniowym). Oczywiście cały czas mamy na myśli sprawy ekonomiczne – wybieramy takie ubezpieczenie, gdzie składka jest możliwie najniższa, a korzyści możliwie największe.

Umowy dodatkowe – szerszy zakres ochrony

Diabeł – jak zawsze – tkwi w szczegółach, w tym przypadku w tzw. dodatkowych umowach dołączanych do umowy głównej. Można o wszystkim przeczytać tutaj.

Niekiedy to właśnie umowy dodatkowe decydują o wyborze oferty ubezpieczenia dla seniora, ponieważ potrafią zapewnić znacznie szerszy zakres ochrony. Zapisy mogą przewidywać regularne wypłaty w sytuacji, kiedy samodzielna egzystencja z powodu choroby jest niemożliwa, albo zapewniać środki finansowe w przypadku wystąpienia pewnych rodzajów schorzeń, mogą też opiewać na ochronę przed potwierdzonym inwalidztwem i in. W końcu senior może także zadbać o przyszłość swoich najbliższych, np. wnuków.

Podsumowanie

Nie wszystkie ubezpieczenia dla seniora są sobie równe. Rynek jest pełen tego typu produktów, ale tylko niektóre z nich uznamy za warte zainteresowania. Warto zapoznać się z sytuacją, przejrzeć oferty, ponieważ może się okazać, że przemyślany wybór przysporzy nam znacznie więcej korzyści niż wybór podjęty pochopnie.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki pies dla rodziny z małymi dzie…
Również mam yorka i jest bardzo łagodny i lubi dzieci. Moim zdaniem wszystko...
Auto na minuty
Miałam okazję kilka razy skorzystać z takiego wynajmu na minuty i wcale to...
astma u dzieci
Przy astmie nebulizator w domu to podstawa, bo nierzadko podaje się sterydy...
Jak przygotować piersi do karmienia…
Nie ma na to recepty i moim zdaniem nie można się do tego przygotować,...