Turcja na wakacje: urokliwe plaże z dala od tłumów | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Turcja na wakacje: urokliwe plaże z dala od tłumów

17 sierpnia 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Turcja to jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. Nie ma się czemu dziwić. Wybrzeża Mórz Egejskiego i Śródziemnego kuszą idealnymi warunkami do letniego wypoczynku wśród palm i gajów oliwnych! Ty też chcesz się wybrać do tego kraju, ale marzysz, aby uniknąć szalonych tłumów na plaży? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pozwolą odnaleźć „ukryte perełki” – miejsca, w których wypoczniesz w bardziej kameralnej atmosferze.

Piękne plaże w Turcji – gdzie ich szukać?

Lista malowniczych plaż w Turcji mogłaby się ciągnąć w nieskończoność – linia brzegowa w samej Riwierze Tureckiej liczy ok. 1500 km, a ta na Riwierze Egejskiej jest niemal dwukrotnie dłuższa! Dlatego z dużą pewnością można powiedzieć, że bez względu na to, który kurort w tym kraju wybierzesz, w jego pobliżu odszukasz idealne miejsce na wypoczynek nad morzem.

Podpowiemy jednak, że na zachodnim wybrzeżu plaże mogą być bardziej kamieniste, natomiast na południowym – piaszczyste. Zadecyduj więc, czy wolisz zachwycać się błękitną tonią i klarownym dnem, czy drobnym, bardziej rajskim piaskiem.

Kameralne plaże z dala od tłumów – odkryj te wyjątkowe miejsca!

Najsłynniejsze plaże Turcji, takie jak choćby Plaża Kleopatry w Alanyi czy Blue Lagoon w Oludeniz, są równie piękne, jak popularne. Dlatego w wysokim sezonie nie będzie łatwo zaznać na nich prawdziwego spokoju. Możesz się tam spodziewać dużej liczby turystów (chociaż bez parawanów!), a także sprzedawców rozmaitych przekąsek.

Co jednak, jeżeli szukasz spokojniejszego miejsca, w którym będzie się można wsłuchać w szum fal i zrelaksować? Mamy kilka pomysłów, które warto wykorzystać, spędzając wakacje w Turcji.

Hotel z prywatną plażą

Po pierwsze i najważniejsze, pomyśl o znalezieniu hotelu, który dysponuje własną, prywatną plażą. Wiele kurortów oferuje taką opcję! Dla Ciebie oznacza to m.in. często darmowe leżaki, a także nieco spokojniejszą atmosferę – zwłaszcza jeżeli obiekt, w którym spędzasz wakacje, jest stosunkowo mały.

Magiczne Çıralı

turcja plaża

Çıralı to miejscowość położona ok. 70 km od Antalyi, w której znajduje się lotnisko na Riwierze Tureckiej. Tuż obok znajduje się Olympos – znacznie popularniejsze wśród turystów. Natomiast wspomniane już Çıralı urzeka dużo spokojniejszym klimatem. Czeka tutaj też malownicza, piaszczysta plaża – otoczona śródziemnomorskim lasem, w którym kryją się ruiny z czasów starożytnego Rzymu.

Phaselis: plaża z widokiem na góry

Phaselis: plaża z widokiem na góry

W tym samym rejonie, na Wybrzeżu Licyjskim, warto wybrać się również do Phaselis, nieopodal popularnej słynnej wioski Tekirova. Dawniej uprawiano tutaj róże i wytwarzano z nich olejek. Dziś to spokojne miasteczko, w którym znajdują się dwie plaże. Poza kamienistą jest też ta piaszczysta – z widokiem na majestatyczne góry Taurus. Tu uciekniesz od tłumów i poznasz bardziej autentyczne oblicze Turcji.

Kabak – na spotkanie żółwi Caretta caretta

kabak

Wybierasz się na wakacje w pobliżu Fethiye czy Marmaris? Nie tylko w Oludeniz czeka piękna plaża! Odkryj również mniejszą i spokojniejszą, w miejscowości Kabak. Usytuowana w malowniczej zatoce otoczonej lasami piniowymi, urzeka błękitną wodą i atmosferą, która sprzyja relaksowi. W tym miejscu znajdują się też miejsca wylęgu słynnych żółwi Caretta caretta!

Gdzie jeszcze szukać kameralnych plaż w Turcji?

Wymienione powyżej miejsca zyskały już określoną popularność. Dlatego możesz się spodziewać, że poza Tobą dotrą tam też inni. Zachęcamy więc również do samodzielnego poszukiwania klimatycznych plaż w pobliżu kurortu, w którym zaplanujesz wakacje. Aby je odkryć, najlepiej zapytać o wskazówki rezydenta z biura podróży, pracowników hotelowej obsługi lub „lokalsów”. Szybko może się okazać, że dosłownie kilkaset metrów od Twojego miejsca noclegu czeka mała, ukryta między skałami, romantyczna plaża – roi się od nich m.in. w okolicach Alanyi. Warto więc poeksplorować na własną rękę – tak, aby znaleźć naprawdę ukryte miejsca, w których wypoczynek nad morzem nabiera zupełnie innego charakteru. Pamiętaj przy tym, aby w takie „dzikie” miejsce zabrać ze sobą wszystko, co potrzebne – np. zapasy wody, przekąski, telefon czy krem z filtrem. W pobliżu nie znajdziesz raczej sklepiku ani sprzedawców, ale za to doświadczysz Relaksu przez duże „R”.

Życzymy powodzenia w poszukiwaniach!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Styl eko
Nie każdy ma działkę....
Gdzie w Polsce rodzi się najmniej d…
Jasne, bo 500 zł to taka kasa jak nie wiem.... Dwa razy zrobisz większe...
sklepy online z odzieżą dziecięcą…
Ale jakość też jest ważna, żeby to ubranie wytrzymalo choć 3 prania
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Warto słuchać otoczenia w sprawie dopasowania partnera. Z boku widzi się więcej....